Jaunumi

Skolotāju diena
Pasākumi
Sirsnīgi sveicam skolotāju dienā!

Būt skolotājam – tā ir ne tikai liela atbildība, tas prasa īpašu talantu un dotības.

Mūsdienās šaha treneris ir pieprasīta un reizē deficīta profesija, jo trenerim ir jābūt ne tikai šahistam, bet arī pedagogam un audzinātājam, kas spēj izaudzināt personību, kas prot analizēt situāciju, koncentrēti domāt, plānot un pieņemt lēmumus.

Rīgas Šaha skolai ir milzīgs prieks un lepnums par savas skolas bijušajiem un esošajiem pedagogiem, kas šo gadu laikā skolas telpas ir piepildījuši ar savu enerģiju un dzīvesprieku! 

Sirsnīgi sveicam profesionālajos svētkos!

Rīgas šaha čempionāts
Klātienes turnīri
Arsēnijs Savičevs – Rīgas čempions šahā

Par Rīgas atklātā čempionāta uzvarētāju ir kļuvis 14 gadus jaunais Rīgas Šaha skolas audzēknis meistarkandidāts Arsēnijs Savičevs (2106), kuram tas ir pirmais galvaspilsētas čempiona tituls, informē Latvijas Šaha federācija. Apsveicam!

45 dalībnieku konkurencē Arsēnijs Savičevs ieguva 7 punktus no 8 iespējamajiem. Viņš turnīru aizvadīja bez zaudējumiem un pirms pēdējās kārtas jau bija ieguvis punkta pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Titulam viņam pietika ar neizšķirtu pēdējā partijā, taču neviens to negrasījās dāvināt. 8.kārtas cīņa Arsēnijs Savičevs (2106) – Nikolajs Krilovs (2131) izvērtās visai saspringta un ilga, kas tomēr beidzās ar nākamajam čempionam tik nepieciešamo puspunktu. 

Otro vietu ar 6,5 punktiem izcīnīja vēl viens U-16 grupas pārstāvis, Rīgas Šaha skolas audzēknis Marats Francs (1989), kurš, tāpat kā uzvarētājs, turnīru spēja pabeigt bez zaudējumiem. Trešo vietu ar 6 punktiem ieguva Rīgas Šaha skolas treneris FM Edgars Ungurs (2120). Tikpat punkti, tikai sliktāks papildrādītājs un ceturtā vietā Nikolajam Krilovam (2131).

Labāko sešinieku ar 5,5 punktiem noslēdza Reinis Paikens (2154) un Konstantīns Gudovskis (2022). No četrām dāmām sekmīgākā bija WFM Renāte Vidruska (1990), kurai 5 punkti un 8.vieta kopējā vērtējumā.

Rīgas šaha čempionāta laureāti
Rīgas šaha čempionāta laureāti. Foto facebook.com

Visi rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com, bet balvu saņēmēji – šeit.

Prieks un lepnums par Rīgas Šaha skolas audzēkņiem un treneriem! Novēlam veiksmi un panākumus arī turpmākajos turnīros un sacensībās! 

 

Klasifikācijas šaha turnīrs
Klasifikācija Klātienes turnīri
Klasifikācijas turnīra II sporta klasēm rezultāti

Jaunā mācību gada pirmais klasifikācijas turnīrs 2. sporta klasēm notika klātienē no 23.septembra līdz 24.septembrim Rīgas Šaha skolas telpās Pērnavas ielā 10. Turnīrā piedalījās 45 dalībnieki un tika izspēlētas 7 spēļu kārtas. Šaha cīņas bija spraigas un aizraujošas, ko apliecina fakts, ka dažās partijās gājienu skaits pārsniedza pat simts gājienu skaitu! 

Par turnīra uzvarētāju ar 6,5 punktiem kļuva Ernests Treimanis. 2. – 5. vietu ar 5,5 punktiem dalīja četri turnīra dalībnieki, bet vietu sadalījums tika noteikts pēc papildus rādītājiem. 2. vietu turnīrā ieguva Edvards Goldbergs, 3. vietā ierindojās Semjons Savins. 4. vietā – Aleksandrs Azevs, bet 5. vietā – Ruben Jahangiryan.

Jāatzīmē, ka 1.- 5. vietas ieguvēji izpildīja arī 1.sporta klases normatīvu. Apsveicam!

Klasifikācijas turnīri septembrī
Klasifikācija
Rīgas Šaha skolas klasifikācijas turnīri jau septembrī

Informējam par iespēju jau septembrī piedalīties Rīgas Šaha skolas atvērtajos interneta jeb open online klasifikācijas turnīros šaha portālā Lichess, kas ir organizēti ar mērķi pilnveidot jauno šahistu sportisko meistarību. Šoreiz aicinām pieteikties sacensībām Lichess šaha portālā tieši šaha spēles iesācēju līmeņa spēlētājus, kā arī 4. un 3.sporta klases jaunos šahistus.

30.09.2023. – Rīgas Šaha skolas atklātie  klasifikācijas turnīri interneta šaha portālā Lichess

Iesācējiem turnīra sākums plkst. 11:00, informācija Nolikumā

IV sporta klasēm turnīra sākums plkst. 13:00, informācija Nolikumā

III sporta  klasēm turnīra sākums plkst. 15:00, informācija Nolikumā

 

Atgādinām, ka mūsu mājas lapas sadaļā TUVĀKIE TURNĪRI iespējams ērti apskatīt tuvāko mēnešu aktuālo šaha turnīru un sacensību datumus un norises vietas. Pie informācijas par turnīru ir pievienots Nolikums, kurā ir atrodama sīkāka informācija par konkrēto gaidāmo šaha notikumu.

Skatāmies tuvākos turnīrus, piesakāmies un izbaudām šaha spēli!

Veiksmi un panākumus šaha sacensībās!

Komanda-thinkB4UMove
Bērnu turnīri Komandu turnīri
Kuldīgā pārliecinoši uzvar Marija Kuzņecova un komanda “ThinkB4UMove”
Skaistajā Latvijas šaha pilsētā Kuldīgā no 2023. gada 15. septembra līdz 16. septembrim notika šaha lielmeistares Danas Reiznieces-Ozolas 18. kausa un Kuldīgas novada Sporta skolas 59. ceļojošā komandu kausa izcīņa
 
Šogad lielmeistares Danas Reiznieces-Ozolas 18. kauss šahā noslēdzās ar trīs meiteņu, Rīgas Šaha skolas(RŠS) audzēkņu, uzvaru! Šis turnīrs, kā pati lielmeistare uzsver, ir lielā mērā domāts, lai meitenes justos gaidītas un novērtētas, lai dotu tām papildu pārliecību un izaugsmi.
 
Pārliecinoši 1. vietu turnīrā ar simtprocentīgu rezultātu (7 punkti no 7) ieguva Marija Kuzņecova (RŠS komanda ThinkB4UMove).
2. vietā ar 5,5 punktiem Naomi Maklakova (RŠS komanda H7)
3. vietā ar 5,5 punktiem Melānija Luīze Jansone (RŠS komanda Teika).
4.vietā meiteņu konkurencē – Šarlote Ikstena ar 5 punktiem (10.vieta kopvērtējumā).
 
 
Turnīra 1.- vietas ieguvējas.
Turnīra un arī meiteņu konkurencē 1.- 3. vietas ieguvējas.
Turnīrā tika noskaidroti arī labākie zēnu konkurencē. Šoreiz 5 punkti bija vairākiem dalībniekiem (no 4. līdz 10. vietai kopvērtējumā), tāpēc  labākos starp zēniem šajā turnīrā noteica papildus rādītāji:
1. vieta Filips Freibergs (RŠS komanda Brāļi)
2. vieta Reinis Valdats (RŠS komanda Teika)
3. vieta Emīls Tabors (RŠS komanda Kaissa)
4. vieta Einārs Ļahs (RŠS komanda ThinkB4UMove)
1.-3. vietas ieguvēji zēnu konkurencē šaha turnīrā Kuldīgā
1.-3. vietas ieguvēji zēnu konkurencē
Komandu kopvērtējumā pirmās četras vietas ieguva Rīgas Šaha skolas komandas:
1. vietā – RŠS ThinkB4UMove
2. vietā – RŠS Teika
3. vietā – RŠS Kaissa
4. vietā – RŠS Brāļi
5. vietā – Jēkabpils I komanda, 6. vietā RŠS H7 komanda, 7.vietā Kuldīgas komanda Venta.
 
Komandu rezultāti:
 
 
Visi turnīra rezultāti apskatāmi šeit.
 
Sumināti tika gan labākais kuldīdznieks (balvu ieguva Krišs Sproģis), gan labāko sportistu treneri, kā arī labākās partijas autors. Šogad labākās partijas autors – Rīgas šaha skolas audzēknis Vadims Aleidžāns (partija V.Aleidžāns – J.Siņica).
 
Visas nominācijai “Labākā partija” iesniegtās partijas apskatāmas Lichess platformā šeit.
 
Labākās partijas balvas ieguvējs V.Aleidžāns
Labākās partijas balvas ieguvējs V.Aleidžāns
Šaha lielmeistare Dana Reizniece-Ozola vienmēr ir uzsvērusi, ka tic, ka meitenes šahistes spēlē tikpat labi kā zēni, tāpēc arī šoreiz balvas ir vienādas gan zēniem, gan meitenēm. Pārdomās par aizvadīto turnīru savā feisbuka kontā dalās arī pati šaha lielmeistare:
“Šis turnīrs ir lielā mērā domāts, lai meitenes justos gaidītas un novērtētas, lai dotu tām papildu pārliecību un izaugsmi. Turnīrs jau sasniedzis pilngadību, un ir treneri, kas jau no pirmās dienas ved savus audzēkņus uz manu dzimto Kuldīgu. Paldies, Vija Rožlapa un Gaļina Sudmale! Pa šiem gadiem izauguši lieliski šahisti, bet daži treneri – turnīra draugi – jau spēlē šahu viņsaulē. Kuldīdznieki un tās draugi Gunārs Gertners, Aivars Stašāns un Georgs Makovskis starp tiem. Mans treneris Viktors Šteinbergs visu lieliski organizē, un šogad ar tiesāšanu palīdz jau Nellija Maklakova, Gaļina Sudmale un Raivo Šteinbergs.”
 
Paldies organizatoriem par brīnišķīgo turnīru un iespēju jaunajiem šahistiem spēlēt šahu skaistajā Kurzemes pilsētā Kuldīgā. Apsveicam uzvarētājus un uz tikšanos nākamajās sacensībās!
 
Foto galerija no sacensībām:
 
 
 
 

 

 
 
Agnesa Stepania Ter Avetisjana
Eiropas čempionāts Panākumi ārzemēs
Rīgas Šaha skolas audzēkne Agnesa Stepania Ter-Avetisjana – Eiropas čempione!

Ar prieku un lepnumu paziņojam, ka šodien Latvijas šaham ir liels notikums! Pēc daudzu gadu pārtraukuma Latvijai atkal ir Eiropas čempione šahā jaunietēm! 

Rīgas Šaha skolas audzēkne, sieviešu FIDE meistare (WFM) Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (2080) Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā notikušajā Eiropas čempionātā klasiskajā šahā jauniešiem ir ieguvusi zelta medaļu meitenēm vecuma grupā U-16, deviņās partijās izcīnot 7,5 punktus. Apsveicam!

Kā informē Latvijas Šaha federācija, 15 gadus jaunā Rīgas Šaha skolas audzēkne WFM Agnesa Stepania Ter-Avetisjana turnīru sāka ar piecām uzvarām, sestajā kārtā sekoja vienīgais zaudējums, tad atkal uzvara, neizšķirts un pēdējā kārtā atkal panākums – ar baltajām figūrām pret azerbaidžānieti Narminu Abdinovu (2032). Otro vietu ar 7 punktiem ieņēma turciete Dila Baloglu (1874), bet trešā ar 6,5 palika poliete Marija Sikanska (1995).

Pēdējo medaļu Eiropas čempionātos Latvija ieguva nu jau tālajā 2000.gadā, kad bronzu no Kalitejas (Grieķija) mājup veda Ilze Bērziņa (U-16), bet  pēdējais tituls mūsu valstij tika 1999.gadā. Toreiz par kontinenta čempioni Litohoro (Grieķijā) kronēja Danu Reiznieci (U-18).

Lepojamies, ka Mamaijā delegācijas vadītāja bija Rīgas Šaha skolas trenere,  šaha lielmeistare Laura Rogule, kura 2002. gadā kļuva par pasaules čempioni vecuma grupā U-14. Tagad Laura Rīgas Šaha skolā strādā par treneri un Mamaijā tā bija viņas debija delegācijas vadītājas amatā.

Agnesa Stepania Ter-Avetisjana ir vairākkārtēja Latvijas čempione meitenēm, 2021.gadā Latvijas čempionātā sievietēm Agnesa izcīnīja bronzu, bet 2022.gadā palika ceturtajā vietā. Pērn Eiropas čempionātā U-16 grupā viņa ieņēma 17.vietu, savukārt pasaules čempionātā palika 19.pozīcijā. Pagājušajā gadā Agnesa debitēja Latvijas sieviešu izlases sastāvā pasaules šaha olimpiādē, kurā punktu skaita ziņā bija labākā no mūsējām – 6,5 punkti no 10, un ar savu sniegumu nopelnīja titulu WFM.

Kopumā Mamaijā startēja 14 Latvijas jaunie šahisti. To ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.

Agnesas un citu līderpozīciju šahistu partijas šajā Eiropas šaha čempionātā jauniešiem var ērti atrast un apskatīt mūsu mājas lapas sadaļā Turnīru partijas.

Informējam, ka Latvijas šahisti atgriežas Latvijā 15. septembrī, plkst. 17:40 ar lidmašīnas reisu Nr. BT758 Bukareste – Rīga. Aicinām kopīgi sagaidīt Agnesu un visu Latvijas delegāciju Rīgas lidostā!

Rakstā izmantota fotogrāfija no Eiropas  čempionāta šahā jauniešiem organizatoru oficiālās mājas lapas euromamaia2023.com

 

 

Klasifikācijas turnīri
Klasifikācija Klātienes turnīri
Informācija par klasifikācijas turnīriem Rīgas Šaha skolas audzēkņiem

Informējam, ka ir atvērta pieteikšanās uz diviem klasifikācijas turnīriem, kas ir organizēti Rīgas Šaha skolas audzēkņiem ar mērķi pilnveidot šahistu sportisko meistarību.

23.09.2023. – 24.09.2023.II sporta klašu klasifikācijas turnīrs Rīgas Šaha skolas audzēkņiem. Norises vieta Rīgā, Pērnavas ielā 10, Rīgas Šaha skolas telpās.

Vairāk informāciju skatīt Nolikumā

07.10.2023. – 08.10.2023. – I un stiprāku sporta klašu klasifikācijas turnīrs Rīgas Šaha skolas audzēkņiem. Norises vieta Rīgā, Pērnavas ielā 10, Rīgas Šaha skolas telpās.

Vairāk informāciju skatīt Nolikumā

Atgādinām, ka mūsu mājas lapas sadaļā TUVĀKIE TURNĪRI iespējams ērti apskatīt tuvāko mēnešu aktuālo šaha turnīru un sacensību datumus un norises vietas. Pie informācijas par turnīru ir pievienots Nolikums, kurā ir atrodama sīkāka informācija par konkrēto gaidāmo šaha notikumu.

Skatāmies tuvākos turnīrus, piesakāmies un izbaudām šaha spēli!

Veiksmi un panākumus šaha sacensībās!

rīgas Šaha skolas komanda
Komandu turnīri Latvijas čempionāts
Rīgas Šaha skolai šogad 3. vieta Latvijas komandu čempionātā

Svētdien, 10.septembrī, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā noslēdzās Latvijas 2023.gada klasiskā šaha komandu čempionāta otrais, noslēdzošais posms. Pēc tā par uzvarētājām tika pasludinātas 2 komandas – Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) un “The Royal Biograph”, jo abas komandas šogad ieguva vienādu punktu skaitu gan komandu (13 punkti no 14) punktos, gan individuāli (27,5 punkti). Tā kā arī savstarpējā spēle abām komandām beidzās neizšķirti, pirmo reizi Latvijas komandu šahā ir 2 čempioni.

Latvijas čempioni komandu šaha čempionātā 2023. gadā
Latvijas komandu šaha čempionāta uzvarētāju komandas – RTU un “The Royal Biograph”

Trešo vietu un bronzas godalgas sīvā cīņā ar 8 komandu punktiem un labākiem individuālajiem punktiem (20,5 punkti) izcīnīja Rīgas Šaha skolas (RŠS) komanda.

Rīgas Šaha skolas komanda
3. vietas ieguvēja – Rīgas Šaha skolas komanda

Pēc papildus rādītājiem (19,5 punkti) un arī ar 8 komandu punktiem 4. un 5. vietā ierindojās Olaines Šaha klubs un “Dark Horses”/RŠS.

Prieks par Rīgas Šaha skolas audzēkni Miķeli Vingri, kurš parādīja raksturu un pēdējā kārtā, spēlējot līdz galam jau pustukšā spēļu zālē, spēja uzvarēt Jāni Bagāto (RTU Juniors), kas deva Rīgas Šaha skolas komandai 3. vietu turnīrā.

Miķelis Vingris un Jānis Bagātais spēlē šahu
Miķelis Vingris pret Jāni Bagāto izšķirošajā partijā. 

Pa 6 punktiem ieguva Karaļa mantojums/RŠS un RTU Juniors, 5 punktus izcīnīja Karalienes dārgumi/RŠS, 3 punkti – komandai Baltais zirgs/RŠS, bez komandas punktiem šoreiz atstājot komandu Latgales zirgi.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Individuāli labākā spēlētāju balvas (attiecīgi 150, 100 un 50 eiro) ieguva:

  1. vieta FM Sergejs Kļimakovs (“The Royal Biograph”) – 7 punkti;

2. vieta GM Toms Kantāns (RTU) – 6 punkti;

3. vieta Reinis Valdats (Karaļa mantojums/RŠS) – 5,5 punkti.

Rakstā izmantotas fotogrāfijas un teksts no Latvijas Šaha federācijas mājas lapas. 

 

Latvijas šahisti Eiropas jauniešu šaha čempionātā
Eiropas čempionāts
Agnesa Stepania Ter-Avetisjana izcili iesāk Eiropas čempionātu jauniešiem

Otrdien, 5.septembrī, Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā sākās Eiropas čempionāts klasiskajā šahā zēniem un meitenēm vecuma grupās no U-8 līdz U-18, kā jau iepriekš informēja  Latvijas Šaha federācija. Turnīrā tiks aizvadītas 9 kārtas ar brīvdienu 10.septembrī un noslēgumu 14.septembrī.

Mamaijā kopumā spēlē 928 dalībnieki no 46 federācijām. Ir arī 13 starptautiskie meistari, 61 FIDE meistars un 21 sieviešu FIDE meistare.

Latvijas delegācijas vadītāja ir Rīgas Šaha skolas trenere, lielmeistare Laura Rogule. Mūsu delegācija ir pārstāvēta ar 14 šahistiem dažādās vecuma grupās:

U-18  – Kirills Bogdanovičs (1921) un Marija Spirkova (1546),

U-16 – Marats Francs (1989), WFM Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (2080) un Kristīne Gruznova (1260),

U-14 – Artjoms Tolmačevs (1951) un Sofja Vasiļjeva (1895),

U-12 – Toms Jeronovičs (1677) un Lauma Mieriņa (1346),

U-10 – Daniels Beniosevs (1617) un Aļona Tolmačeva (1386),

U-8 – Ļevs Maizenbergs (1154), Vladislavs Grigorenko (1048) un Jasmīna Mence (1168).

Pēc pirmajām 4 spēļu kārtām līderos ar simtprocentīgu rezultātu (4 punktiem no 4) meiteņu U-16 vecuma grupā ir izvirzījusies Rīgas Šaha skolas audzēkne WFM Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (2080). 5. kārtā mūsu šahiste sacentīsies ar tikpat pārliecinoši spēlējošo Sofiia Tashkinova (2037), kurai arī ir izdevies uzvarēt pagaidām visās 4 spēlēs.

Arī pārējās jauniešu vecuma grupās Latvijas pārstāvji Eiropas čempionātu ir iesākuši pietiekami labi, lai turpinājumā varētu pacīnīties par augstām vietām. U-14 zēniem Artjomam Tolmacevam – 3 punkti no 4, pa 2,5 punktiem no 4 pagaidām ir 4 Latvijas jaunajiem šahistiem dažādās vecuma grupās: Levam Maizenbergam (U-8), Aļonai Tolmačevai (U-10), Laumai Mieriņai (U-12), Sofjai Vasiļjevai (U-14). Pa 2 punktiem no 4 pagaidām ir Danielam Beniosevam (U-10), Tomam Jeronovičam (U-12), Francam Maratam (U-16), Kirillam Bogdanovičam (U-18) un Jasmīnai Mencei (U-8). 

Aicinām sekot līdzi jauno šahistu partijām chess.com un chess24.com, kā arī rezultātiem tiešsaistē chess-results.com un organizatoru oficiālajā mājas lapā euromamaia2023.com

Tāpat arī vienmēr ir ērti atrast mūsu šahistu partijas no dažādiem turnīriem un šaha sacensībām mūsu mājas lapas sadaļā Turnīru partijas.

Rakstā izmantots foto no Latvijas Šaha federācijas mājas lapas – Latvijas šaha delegācija saulainajā Mamaijā.