Jaunumi

Šaha-lietus-2024-uzvarētāji
Komandu turnīri
Par XVII “Šaha lietus” uzvarētājiem kļūst Rīgas Šaha skolas komanda H5

2024.gada 11. un 12.maijā notika XVII “Šaha lietus” Latvijas atklātais jauniešu komandu čempionāts šahā.  Arī šogad, tāpat kā iepriekšējā gadā, sacensības notika plašajās Transporta un sakaru institūta (TSI) telpās. TSI jau daudzus gadus atbalsta mūsu valstī notiekošos šaha pasākumus. Rīgas Šaha skola ir pateicīga par šādu veiksmīgu sadarbību, kas dod iespēju organizēt grandiozas bērnu un jauniešu sacensības.

Latvijas čempionāts
Rīgas Šaha skola godam pārstāvēta Latvijas čempionātos klasiskajā šahā

2024.gada 5.maijā, Transporta un sakaru institūtā Rīgā noslēdzās Latvijas čempionāts  vīriešiem un sievietēm, kā arī Amatieru čempionāts klasiskajā šahā. Rīgas Šaha skola godam tika pārstāvēta visos trijos čempionātos. Latvijas čempionātā vīriešiem par uzvarētāju pirmo reizi kļuva FIDE meistars Guntis Jankovskis, bet sieviešu čempionātā piektais tituls lielmeistares Ilzes Bērziņas kontā. Amatieru čempionātā 1. vietu ieguva Rīgas Šaha skolas audzēknis Krišjānis Lāzars. 

Šahs un mūzika
Šahs izaugsmei
Šahs un mūzika: Kopīgais un atšķirīgais

Šahs un mūzika…. Latviju šogad Eirovīzijas mūzikas festivālā pārstāv Dons jeb īstajā vārdā Artūrs Šingirejs. Dons, kurš savulaik, rakstot savu albumu Signāls, bija nopietni aizrāvies ar šaha spēli. Kā pierādījums tam – rūtotais šaha galdiņš uz albuma Signāls vāka. Priecājoties par Dona panākumiem un atbalstot viņa uzstāšanos uz lielās Eirovīzijas skatuves, sagatavojām nelielu rakstu par mūziku un šahu – kas tad īsti vieno šīs dažādās jomas, kas ir kļuvušas reizē tuvas daudziem no mums.

Aivara Stašāna piemiņas turnīrs
Piemiņas turnīrs
Arī šogad jūlijā notiks trenera Aivara Stašāna piemiņas kausa izcīņa

Vasara vairs nav aiz kalniem, tāpēc aicinām arī šovasar ieplānot savā šaha vasaras kalendārā piedalīšanos Rīgas Šaha skolas bijušā direktora un skolas trenera Aivara Stašāna (13.07.1954. – 26.10.2021.) piemiņas turnīrā. Šogad 13. jūlijā un 14. jūlijā viesnīcā Park Inn by Radisson Riga Valdemara (Krogus iela 1, Rīga) notiks jau 3.piemiņas kausa izcīņa. Informāciju par piemiņas turnīru skatīt nolikumā šeit.

Sacensības organizē Latvijas Šaha federācija sadarbībā ar Rīgas Šaha skolu, atbildīgais par sacensībām – Valdis Troņenkovs (tālr. 29682364). Iepriekšējos pieteikumus pieņem elektroniski pa e-pastu e-valdis@inbox.lv līdz 2024. gada 11.jūlijam.

Rīgas Šaha skolas online turnīri
Klasifikācija Online turnīri
Informācija par online klasifikācijas turnīriem

Marta beigās Rīgas Šaha skolas lichess.org klubā tika aizvadīti kārtējie klasifikācijas turnīri iesācējiem, 4. un 3. sporta klasēm. Nākamie Rīgas Šaha skolas klasifikācijas online turnīri iesācējiem, 4. un 3. sporta klasēm notiks jau pavisam drīz, jau šo sestdien, 27. aprīlī lichess.org. Marta online turnīru rezultāti:

Širova kausa izcīņas uzvarētāji
Bērnu turnīri Klātienes turnīri
Rīgas Šaha skola un Aļona Tolmačeva uzvar A.Širova kausa izcīņā

2024.gada 19.aprīlī Vecrīgas viesnīcā “Pullman Riga Old Town” noslēdzās lielmeistara Alekseja Širova 7.kausa izcīņa, kas ilga trīs dienas. Tas bija individuāls turnīrs ar komandu ieskaiti zēniem un meitenēm vecumā līdz 12 gadiem, informē Latvijas Šaha federācija.

Sacensībās piedalījās 36 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas. Turnīrā bija jāaizvada 7 kārtas ar klasiskās laika kontroli (30+30), vienas komandas pārstāvjiem savā starpā netiekoties.

Par turnīra uzvarētāju ar simtprocentīgu rezultātu (7 punkti no 7) pārliecinoši kļuva Rīgas Šaha skolas (RŠS) audzēkne Aļona Tolmačeva (1709, RŠS – 1). Noslēgumā Aļonas pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem sasniedza divus punktus, kas ir daudz septiņu kārtu turnīrā. Apsveicam!

Turnīrs Šaha lietus
Komandu turnīri
Aicinām pieteikties jauniešu komandu čempionātam šahā “Šaha lietus”

Aicinām pieteikt komandas ikgadējam Latvijas atklātajam jauniešu komandu čempionātam šahā “Šaha lietus”, kas notiks no 2024. gada 11. maija līdz 2024. gada 12.maijam Transporta un sakaru institūta (TSI) telpās, Rīgā, Valērijas Seiles ielā 1 (iepriekš – Lomonosova iela 1).  Sacensības organizē un vada Latvijas Šaha federācija sadarbībā ar Rīgas Šaha skolu un atbalsta Transporta un sakaru institūts.