Šahs ir cīņa
Šahs izaugsmei
Šahs ir cīņa! Tā uzskatīja pasaules šaha čempions Emanuels Laskers

Par tēmu, kas ir šahs ir dzirdēts daudz, parasti nāk prātā dažādas atziņas, ko teikuši šaha lielmeistari, pasaules šaha čempioni, šaha profesionāļi. Jautājums, kas tad īsti ir šahs, vienmēr ir bijis aktuāls. Vai tas ir sports, zinātne vai māksla?

Bet varbūt tā ir cīņa? Šahs ir cīņa! Tā teica  Emanuels Laskers, 2. pasaules čempions šahā, jo uzskatīja šahu par divu intelektu cīņu.

Ja šahs būtu tikai spēle, tad šī spēle nekad nebūtu iekarojusi visu pasauli… Šaha galvenā īpatnība ir cīņa. Taisnība, tā nav cīņa, kur sitieni atstāj redzamas pēdas, bet gan cīņa, kurā līdzi darbojas pamācošais, mākslinieciskais un tīrais prāta elements,

Tā šaha spēli raksturoja šaha pasaules čempions Emanuels Laskers.

Arī Rīgas Šaha skolas ilggadējai šaha trenerei Benitai Vējai ir tuvs Emanuela Laskera, 2. pasaules čempiona, teiktais: šahs – tā ir cīņa! Cīņa uz šaha galdiņa ar mērķi uzvarēt – uzvarēt šaha partijā, uzvarēt sacensībās. Tas, ka pie šaha galdiņa tiekas gan gados jauni, gan vecāki spēlētāji ar dažādām sporta klasēm, vēl vairāk kāpina sportisko interesi, mudina mācīties spēlēt labāk. Bet, lai šo mērķi sasniegtu, vajadzīgas gan zināšanas, gan praktiskā pieredze, un tas prasa darbu daudzu gadu garumā.

Intervija ar ilggadējo šaha skolas treneri Benitu Vēju šeit, rakstā Ko nozīmē būt šaha trenerim? Saruna ar treneri Benitu Vēju.

šaha-turnīri-internetā
Klasifikācija Online turnīri
Sestdien notiks Rīgas Šaha skolas klasifikācijas turnīri lichess.org

Sestdien, 24.02.2024.  lichess.org platformā notiks kārtējie Rīgas Šaha skolas online klasifikācijas turnīri:

Iesācējiem (sākums plkst.11:00) , IV sporta klasēm (sākums 13:00) un III sporta klasēm (sākums 15:00).

Lai piedalītos, jābūt Rīgas Šaha skolas lichess komandas dalībniekam.

Informācijai: Rīgas Šaha skolas lichess komandas saite atrodama šeit.

Atgādinām, ka Lichess profilā OBLIGĀTI ir jābūt norādītam vārdam un uzvārdam!

Saites turnīriem:

Iesācējiem turnīra saite, atvērt šeit.
IV sporta klasēm turnīra saite, atvērt šeit.
III sporta klasēm turnīra saite, atvērt šeit.

Turnīru pievienošanās kodi tiks nosūtīti 24.02.2024. no rīta lichess Rīgas Šaha skolas komandas čatā.

Katrā turnīrā būs 8 spēles katram dalībniekam, ilgums ap 2,5 stundām.

Veiksmi spēlēs!

Turnīrs Rīgas šaha skolā 1.sporta klasēm
Klasifikācija Klātienes turnīri
Rezultāti februāra klasifikācijas turnīram 1. un augstākām sporta klasēm

2024. gada 17. un 18.februārī notika Rīgas Šaha skolas klasifikācijas turnīrs 1. un augstākām sporta klasēm. Turnīrā šoreiz piedalījās 13 dalībnieki, visi ar 1.sporta klasi, ne augstāku, un tika izspēlētas 7 spēļu kārtas. Piedāvājam iespēju apskatīt dažas no turnīra partijām šeit, šaha platformā lichess.org.

Par turnīra uzvarētāju pārliecinoši kļuva Daniils Nazarovs ar 6,5 punktiem no 7 iespējamajiem. 2. vietu ar 5,5 punktiem ieguva Roberts Hops, bet 3. vietā ar 5 punktiem ierindojās Maksims Līgotnis. 1. un 2. vietas ieguvēji Daniils Nazarovs un Roberts Hops izpildīja arī meistarkandidāta balli. Apsveicam!

Aivara Gipsļa piemiņas turnīra laureāti
Klātienes turnīri Piemiņas turnīrs
Aivara Gipšļa piemiņas turnīrā uzvar Reinis Valdats

2024.gada 11.februārī norisinājās piemiņas turnīrs par godu izcilajam šahistam, trenerim un žurnālistam Aivaram Gipslim (1937-2000), kurā startēja arī vairāki Rīgas Šaha skolas audzēkņi. 1. vietu ieguva Rīgas Šaha skolas audzēknis Reinis Valdats, kuram bija tikai 16. starta reitings, sagādājot patīkamu pārsteigumu. Apsveicam!

Interesanti, ka pārsteigumu šajā turnīrā Rīgas Šaha skolas audzēkņi sagādā jau otro gadu pēc kārtas, jo iepriekšējā A.Gipšļa piemiņas turnīrā negaidīti 1.vietu ieguva Arsēnijs Savičevs, vairāk par to lasīt rakstā A.Gipsli pieminot, uzvar A.Savičevs.

šaha klasifikācijas turnīrs
Klasifikācija Klātienes turnīri
Klasifikācijas turnīrs 1. un augstākām sporta klasēm jau pavisam drīz. Nāc un piedalies!

Informējam, ka ir atvērta pieteikšanās Rīgas Šaha skolas klasifikācijas turnīram 1. un augstākām sporta klasēm, kas notiks šaha skolas telpās Rīgā, Pērnavas ielā 10, jau šajā nedēļas nogalē, un tiek organizēts ar mērķi pilnveidot šahistu sportisko meistarību, gatavojoties nākamajām šaha sacensībām savā šaha kalendārā. Turnīram aicinām pieteikties visus 1.sporta klašu, kā arī augstāku klašu šahistus, kuri vēlas izmantot iespēju pārbaudīt savas prasmes pirms nākamajiem atbildīgajiem turnīriem, spēlējot bez reitinga apskaites un  turnīra dalības maksas.

Piedalīšanās šaha sacensībās un turnīros ir lielisks veids kā gūt vērtīgu pieredzi, apliecinot savu meistarību. Tas palīdz spēlētājiem attīstīt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī trenē izturību, cīņassparu un norūda raksturu.

2024 gada jauniešu čempionāta pusfināls
Bērnu turnīri Klātienes turnīri
Noskaidroti Latvijas jauniešu šaha čempionāta finālisti

No 2024. gada 26. janvāra līdz 28. janvārim Biznesa augstskolas “Turība” zālē 165 jaunie šahisti aizvadīja Latvijas pusfināla cīņas klasiskajā šahā sešās vecuma grupās, lai noskaidrotu tos veiksmīgākos zēnus, kas martā cīnīsies finālā, informē Latvijas Šaha federācija.

Tā kā finālā jau iepriekš iekļuvušo skaits katrā grupā bija dažāds, tad arī uzdevumi pusfinālos katrā vecumā atšķīrās. Piemēram, grupā U-8 pietika finišēt labāko desmitniekā, savukārt U-16 vakantas bija tikai četras ceļazīmes. Lai arī kādi bija uzdevumi pirms sacensībām, katrai grupai nolikums paredzēja septiņas kārtas ar apdomas laiku 30 minūtes partijai plus 30 sekundes par gājienu. Un lūk, arī rezultāti:

Rīgas Šaha skolas online turnīri
Klasifikācija Online turnīri
Aicinām piedalīties Rīgas Šaha skolas klasifikācijas turnīros lichess.org

Informējam, ka šo sestdien, 27.01.2024., lichess.org platformā notiks kārtējie Rīgas Šaha skolas online klasifikācijas turnīri:

Iesācējiem (sākums plkst.11:00) , IV sporta klasēm (sākums 13:00) un III sporta klasēm (sākums 15:00).