Turnīra organizētājs starptautiskais meistars šahā Vladimirs Svešņikovs aicina iepazīties ar šaha spēles paveidu Dicechess, kurā papildus standarta šaha komplektam tiek izmantoti un būtisku lomu spēlē metamie kauliņi. Turnīrs jauniešiem notiks 21. jūlijā 19:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, Mūkusalas ielā 3.

Turnīra nolikums LAT
Tournament regulation ENG
Положение турнира RUS

Dalība turnīrā būs par brīvu, turklāt tam ir sagatavotas daudzas balvas:

Pirmo reizi Latvijā, 12. jūlijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, sāksies viens no 2019.-2020. gada Pasaules šaha čempionāta posmiem – prestižais FIDE "World Chess Grand Prix Riga 2019". Tajā piedalīsies 16 vadošie šaha starptautiskie lielmeistari no 11 pasaules valstīm, kuri sacentīsies par iespēju piedalīties pretendentu turnīrā un kopējo balvu fondu 800 tūkstošu eiro apmērā.

No 10. līdz 19. jūnijam atpūtas bāzē Mežezerā notika Rīgas Šaha skolas bērnu un jauniešu vasaras šaha nometne. Tajā piedalījās 50 audzēkņu, kuriem vairumam bija I un II sporta klases šahā, bet bija arī daži audzēkņi ar III sporta klasēm. Nometnes vadītājs bija Aleksandrs Smirnovs un viņam palīdzēja treneri Vija Rožlapa, Semjons Galkins, Aivars Kažoks un Valdis Troņenkovs. Par nometnes dalībnieku veselību ļoti labi rūpējas medmāsa Evija Dilāne, kura arī uzņēma gandrīz visas šim rakstam pievienotās fotogrāfijas.

Nedēļas nogalē Rīgas Šaha skolā aizvadīts Latvijas komandu čempionāta otrais posms. Trīs uzvaras trijos komandu mačos izcīnīja "Termo Eko/RŠF", sperot platu soli čempionu titula aizstāvēšanai. Ziņo Latvijas Šaha federācija.

Liepājas Kompleksās sporta skolas šaha nodaļa ar Liepājas pilsētas pašvaldības  Sporta pārvaldes, biedrības “Liepājas šaha klubs” un sponsoru atbalstu rīko un aicina piedalīties STARPTAUTISKĀ  BĒRNU  UN  JAUNIEŠU  ŠAHA  FESTIVĀLĀ “BALTIC YOUTH OPEN – 2019”   Festivāla nolikums

Rīgas Šaha skolā 30. maijā no 10:00 - 16:30, ieskaitot kafijas pauzi, notika prāva dalībnieku pulka apmeklētais šaha treneru kvalifikācijas celšanas seminārs "Šaha attīstības virzieni Latvijā un uzsāktās iniciatīvas". Semināra organizators: lielmeistars Arturs Neikšāns.

Tajā īpašs akcents tika likts uz šaha popularizēšanu un attīstību Latvijā kā vienu no idejām apspriežot iespējas šahu mācīt vispārizglītojošajās skolās. Tas, protams, notiek jau arī patlaban, tomēr tieši šajā lauciņā ir plašas iespējas izaugsmei, padarot to masveidīgāku, veicinot konkurenci un, mācot bērniem šahu, padarīt viņus gudrākus un spējīgākus arī citās dzīves sfērās.

Ārā maijs. Skolas mācību gada noslēgums.  Jauniešiem jautrs noskaņojums. Drīz 3 mēnešu brīvlaiks. BRĪVĪBA!!!

Tomēr visādi eksāmeni un kontroldarbi vēl bojā garastāvokli 😣. 23 jaunie šahisti piedalījās piektajā simultanspēles seansā. Skolas dēļ atteicās daudzi stiprākie. Iespēju spēlēt ieguva pavisam jaunie šahisti. Pirmā partija ar lielmeistari jaunajām šahistēm paliks atmiņā...

Rīgas Šaha skolā 25. un 26. maijā notika klasifikācijas turnīrs iesācējiem, kurā piedalījās 42 dalībnieki un par uzvarētāju kļuva Katrīna Slivkina.

18. un 19. maijā Rīgas Šaha skolā notika komandu turnīrs jauniešiem “Šaha lietus”. Komandu sastāvā bija 4 spēlētāji no 13 līdz 18 gadu vecumam, no kuriem vismaz vienai bija jābūt meitenei, kas izņēmuma gadījumā drīkstēja būt arī jaunāka.

Laikā no 2019. gada 12.jūlija līdz 24.jūlijam Rīgā risināsies ļoti svarīgs notikums šaha sportā – šaha „Grand Prix” otrais posms 2019. FIDE „Grand Prix” sērija ir galvenais notikums čempionāta ciklā, kura četrās tūrēs 22 vadošie pasaules spēlētāji sacenšas par tiesībām iekļūt Pretendentu turnīrā. Vienā tūrē piedalās 16 no 22 spēlētājiem.

!!! Ir necpieciešami aktīvi jauni cilvēki, kuriem ir iespēja veltīt minimāli 4 dienas turnīram. Mēs veidosim no dalībniekiem darba grafiku.

Šahs ir viens no masveidīgākajiem un izslavētākajiem sporta veidiem, ar to aizraujas simtiem miljonu cilvēku visā pasaulē. Grand Prix piesaista milzīgu preses, biznesmeņu, diplomātisko aprindu un šaha cienītāju uzmanību.

Projekta ilustratīvs apraksts angliski

Projekta ilustratīvs apraksts krieviski