Lichess.org

Lichess.org

Šo aplikāciju var lietot uz jebkuras ierīces, kas satur interneta pārlūku, vēl ir nepieciešams tikai interneta pieslēgums. Šis ir daudzfunkcionāls šaha spēlēšanas portāls, kas ir bez maksas un arī bez reklāmām, to var atbalstīt ar ziedojumiem. Liela daļa no satura pieejama ne tikai Angliski, bet daudzās citās valodās, ieskaitot latviešu. Lai varētu iegūt reitingu, sekot tam, kādi ir panākumi uzdevumu risināšanā, čata pieslēgšanai un citām lietām, nepieciešams reģistrēties.

Apskatīsim galvenās sadaļas (latviskās versijas)

SPĒLĒ

Iespējams spēlēt ar datoru vai cilvēkiem dažādus šaha veidus ar visādām laika kontrolēm. Var piedalīties turnīros un simultānspēles seansos.

APGŪSTI

  • Šaha pamati – lielisks materiāls iesācējiem
  • Puzles  – taktikas uzdevumi jebkuram līmenim
  • Practice  – treniņu materiāls spēlētājiem ar pamatzināšanām
  • Study – iespēja pašam izveidot studiju materiālu vai pildīt citu lietotāju izveidotās studijas

RĪKI

  • Bezmaksas Analīze – iespējams analizēt jebkādu brīvi izvēlētu pozīciju vai partiju, uzspiežot uz grāmatas ikonas, parādās atklātņu datubāze, bet uz mērķa ikonas – var spēlēt partiju, kur pēc katra gājiena dators novērtē, cik labs vai slikts tas ir bijis. Var arī vienkārši izspēlēt kādu partiju, piemēram, no klātienes turnīra, kas to turpat pārvērtīs PGN formātā, kas var tad tikt saglabāta vai tālāk apstrādāta.
  • Galdiņa redaktors – pozīcijas uzstādīšana
  • Importēt spēli – ļoti noderīga opcija, kurā iespējams savu vai kāda cita partiju PGN formātā ielādēt serverī un veikt ātro analīzi, kas parāda spēles gaitu un atklāj pieļautās kļūdas, sagrupējot tās šādās kategorijās: Sīkas kļūdas, Kļūdas un Rupjas kļūdas. Tāpat tiek dots arī visas partijas katra spēlētāja vidējais kļūdas koeficients. Uzspiežot pogai “Mācies no savām kļūdām” iespējams redzēt tieši tās pozīcijas, kur tika pieļautas kļūdas un var mēģināt nospēlēt labāk, kur dators noteiks, vai jaunais piedāvātais gājiens ir pietiekoši labs vai nē. Jāatzīmē, ka lai arī šī analīze tiešām ir ļoti ieteicama vairumā gadījumu, tomēr tai ir arī savas robežas, jebšu galvenokārt īsā analīzes laika apjoma dēļ to nav ieteicams izmantot gadījumos, kad nepieciešama ļoti liela precizitāte gājienu novērtēšanā.
  • Paliek vēl neuzskaitītu ļoti daudz citu iespēju un rīku, ko piedāvā lichess, lasītājs tiek aicināts iepazīties pats ar piedāvātajām iespējām un droši jautāt, ja nepieciešams Rīgas Šaha skolas facebook lapā.