Rīgas Šaha skola un Aļona Tolmačeva uzvar A.Širova kausa izcīņā

Širova kausa izcīņas uzvarētāji
Bērnu turnīri Klātienes turnīri

2024.gada 19.aprīlī Vecrīgas viesnīcā “Pullman Riga Old Town” noslēdzās lielmeistara Alekseja Širova 7.kausa izcīņa, kas ilga trīs dienas. Tas bija individuāls turnīrs ar komandu ieskaiti zēniem un meitenēm vecumā līdz 12 gadiem, informē Latvijas Šaha federācija.

Sacensībās piedalījās 36 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas. Turnīrā bija jāaizvada 7 kārtas ar klasiskās laika kontroli (30+30), vienas komandas pārstāvjiem savā starpā netiekoties.

Par turnīra uzvarētāju ar simtprocentīgu rezultātu (7 punkti no 7) pārliecinoši kļuva Rīgas Šaha skolas (RŠS) audzēkne Aļona Tolmačeva (1709, RŠS – 1). Noslēgumā Aļonas pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem sasniedza divus punktus, kas ir daudz septiņu kārtu turnīrā. Apsveicam!

Diploms un medaļa par 1.vietu A.Tolmačevai. Foto no Facebook
Diploms un medaļa par 1.vietu A.Tolmačevai. Foto no Facebook

2. – 4. vietu sadalījumu nācās noteikt pēc papildrādītājiem, jo trīs dalībnieki bija ieguvuši 5 punktus no 7 iespējamajiem.

2. vietā ierindojās Keitija Lazdiņa (1462, Vidzeme), 3. vietā – Ernests Vilšķērsts (1485, RŠS-1), bet 4. vietu ieguva igaunis Marts Matiass Alas (1674, Tartu/МК Areng). Nākamo septiņu vietu ieguvēji izcīnīja pa 4,5 punktiem.

Komandu vērtējumā, kurā skaitīja trīs labākos zēnus un vienu meiteni, Rīgas Šaha skolas pirmā vienība RŠS-1 izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 21 punktu. RŠS-1 spēlēja un zelta medaļas ieguva Aļona Tolmačeva (1709), Ernests Vilšķērsts (1485), Vladislavs Grigorenko (1473), Ernests Strekalovs (1510) un Marks Nazarovs (1439). Apsveicam!

1. vietas ieguvēji - Rīgas Šaha skolas 1. komanda
1. vietas ieguvēji – Rīgas Šaha skolas 1. komanda. Foto no Facebook

Par otro vietu bija visai sīva cīņa. 

2. vietā “Tartu/МК Areng” ar 16,5 punktiem,

3. vietā “Mifan Chess” – 16 punkti,

4. vietā Vidzeme – 15,5 punkti

5. vietā un RŠS-2 – 15 punkti. 

Jaunajiem spēlētājiem šis turnīrs bija vērtīgs arī ar to, ka starplaikos lielmeistars Aleksejs Širovs demonstrēja savu partiju kombinācijas un partiju izšķirošos momentus.

Visi rezultāti, dalībnieki, komandas un ieņemtās vietas apskatāmi chess-results.com. Sacensību partijas no līderu galdiņiem apskatāmas lichess.org.