Šaha vasaras notikumi dziesmu un deju svētku nedēļā

Klātienes turnīri Piemiņas turnīrs

Kamēr Rīgā iepriekšējā nedēļa pagāja XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku zīmē, dejojot, dziedot un skanot mūzikai un dziesmām, tikmēr Rīgas Šaha skolas šahisti paspēja piedalīties dažādos šaha turnīros un sacensībās. Kā jau iepriekš informējām, vasarā šaha notikumi rit pilnā sparā. Tā tas turpinās arī vasaras otrajā mēnesī jūlijā. 

No 02.07.2023. līdz 09.07.2023. Vīlandē, Igaunijā, notikušajā 57. Ilmāra Rauda piemiņas turnīrā, piedalījās arī četri Latvijas šahisti – Normunds Miezis, Miķelis Vingris, Reinis Valdats un Ivans Kukuškins. Visaugstāko vietu no Latvijas ieguva lielmeistars Normunds Miezis (6,5 punkti no 9). Ļoti labu sniegumu demonstrēja arī  Rīgas Šaha skolas audzēkņi Miķelis Vingris (2122) un Reinis Valdats (1860), ar 5,5 punktiem no 9 kļūstot par labākajiem U-18  jauniešu vērtējumā. Pēdējā kārtā uzvarot Igaunijas lielmeistaru Igoru Švirjovu (2359), 13 gadus jaunais Reinis Valdats spēcīgajā 57 dalībnieku konkurencē kopvērtējumā ierindojās 13. vietā, palielinot savu klasiskā šaha reitingu par 144,8 punktiem! Miķelim Vingrim, pēdējā kārtā cīnoties neizšķirti ar lielmeistaru Mēli Kanepu (2405) – 16.vieta kopvērtējumā. Apsveicam!

Visi turnīra rezultāti apskatāmi šeit.

Reinis Valdats spēlē šahu Igaunijā
Reinis Valdats (no kreisās) turnīrā bija labākais no jauniešiem. Foto no www.facebook.com.
Miķelis Vingris spēlē šahu Igaunija
Miķelis Vingris liedza Mēlim Kanepam kļūt par Igaunijas čempionu. Foto no www.facebook.com.

informē Latvijas Šaha federācija, 08.07.2023. un 09.07.2023. Baldones vidusskolā tika aizvadīts jau septītais Baldones šaha čempionāts ātrajā šahā un ātrspēlē, kas paralēli bija veltīts arī šaha trenerim Zigurdam Pigitam (1923–1989). Abos turnīros labākais bija Rīgas lielmeistars no Spānijas Aleksejs Širovs. Ātrā šaha jeb rapid turnīrā augsto 2. vietu ar 6,5 punktiem no 8 izcīnīja MK Arsens Batashevs, 3.vietā ar 6 punktiem turnīra organizētājs lielmeistars Zigurds Lanka

Visi rapid turnīra rezultāti apskatāmi šeit un balvu saņēmēji šeit.

Ātrspēlē jeb blicā piedalījās 53 šahisti. Lielmeistars Aleksejs Širovs izcīnīja 1.vietu ar 10 punktiem no 11. Vienīgo zaudējumu viņš piedzīvoja cīņā ar 2. vietas ieguvēju lielmeistaru Zigurdu Lanku (8,5 punkti no 11). 3. vietā ar 8 punktiem no 11 ierindojās lielmeistare Laura Rogule.

Visi blica turnīra rezultāti apskatāmi šeit un balvu saņēmēji šeit.

Jau pavisam drīz, šajā nedēļas nogalē 15.07.2023. un 16.07.2023. notiks mūsu skolas trenera, bijušā skolas direktora Aivara Stašāna 2.piemiņas turnīrs. Reģistrācija pa e-pastu e-valdis@inbox.lv līdz 2023.gada 13.jūlijam(ieskaitot). Pieteikumā jānorāda dalībnieka uzvārds, vārds, sporta klase vai tituls, FIDE ID numurs, klubs vai pilsēta. Nenokavē! 
Papildu informāciju par sacensību norisi pie tiesneša Valda Troņenkova, tālr. 29682364.