Šaha notikumi vasaras brīvlaikā rit pilnā sparā

Klātienes turnīri

Vasara parasti ir laiks, kad gribās atpūsties no mācībām, pavadot daudz vairāk laika pie dabas, svaigā gaisā. Taču šahs ir spēle, no kuras tik viegli nevar aiziet prom, jo to ir viegli paņemt līdzi it visur, kur vien dodies, arī vasarā un arī brīvdienās. Tā nu šaha vasara Latvijā rit pilnā sparā un pirmais vasaras mēnesis jūnijs ir bijis gana ražīgs un šaha panākumiem bagāts arī mūsu skolas audzēkņiem un treneriem.

Jau pirmajā jūnija nedēļā Rīgas Šaha skola organizēja savu šaha nometni. Vairāk par šo pasākumu var lasīt rakstā Vasaras šaha nometne “Mežezers”.

Šogad 17. jūnijā jau 25. reizi Carnikavā norisinājās starptautiskā meistara un daudzkārtējā Latvijas čempiona Alvja Vītoliņa (1946-1997) piemiņas turnīrs. Sieviešu konkurencē 2.- 3.vietu ar 4,5 punktiem no 8 dalīja Rīgas Šaha skolas pārstāves Nellija Maklakova un Naomi Maklakova. Vairāk par turnīru var lasīt rakstā Ar turnīru 25.reizi godina starptautisko meistaru Alvi Vītoliņu. 

Foto no Facebook.com

Savukārt jūnija tās pašas nedēļas nogalē sākās jau II Šaha festivāls Cēsis, kura ietvaros tika izspēlēta “Draugiem Group” ātrā šaha un ātrspēles divcīņa. Cēsīs bija ieradies iespaidīgs sastāvs no vienpadsmit valstīm, ar vairākiem spēcīgiem Latvijas un Lietuvas lielmeistariem. Arī Rīgas Šaha skola bija pārstāvēta kuplā skaitā. 

Kopvērtējumā ar nelielu pārsvaru par II Šaha festivāla Cēsis “Draugiem Group” divcīņas čempionu kļuva Daniels Darda. Otrajā vietā Ņikita Meškovs, trešais Arturs Neikšāns, ceturtais Paulis Pultinevičus, piektais Tomass Laurušas, sestais – pagājušā gada divcīņas uzvarētājs Toms Kantāns.   

Labākie jaunieši līdz 14 gadiem: Gustas Morkunas no Lietuvas, Sofja Vasiļjeva un Miķelis Vingris. Labākas sievietes: WIM Anna Kantāne no Polijas, Ilze Bērziņa un Renāte Vidruska.

Labi rezultāti mūsu skolas pārstāvjiem zviedru šaha sacensībās komandām. Par uzvarētājiem kļuva Vernera Putkas un Nikolaja Kovšuna tandēms. Otrajā vietā Reinis Valdats un Aleksejs Pakula, trešajā vietā Miķelis Vingris un Emīls Jānis Mieriņš.

Cēsu pils Izstāžu namā turnīrā “Go Girl!” meitenēm par uzvarētājām jaunākajā grupā kļuva Lauma Mieriņa, Jevgēnija Siņicina un Dafne Maklakova, bet vecākajā grupā Marina Ļevčenko no Igaunijas, Naomi Maklakova un Emīlija Apine. 

Rezultāti: RapidsBlicsKlasika Divcīņas kopvērtējums.

Šaha festivāla Cēsis sestajā dienā notika klasikas turnīrs, kas pulcēja 71 dalībnieku no desmit valstīm. Par čempionu kļuva lielmeistars no Spānijas Oļegs Kornejevs. Arī otrās vietas ieguvējs bija viesis no ārzemēm – lietuviešu lielmeistars Tomass Laurušs. Trešajā vietā Latvijas šaha leģenda cēsnieks lielmeistars Edvīns Ķeņģis. Labāko jauniešu balvas līdz 14 gadiem ieguva Artjoms Tolmačevs, Miķelis Vingris un Emīls Steiners. Labākās sievietes balvas: Marija Kuzņecova, Nellija Maklakova un Naomi Maklakova. Labāko senioru balvas: Berelis Vainermans no Lietuvas, Pēteris Breikšs un Vija Rožlapa. Labākais cēsnieks: Patriks Ivulāns. Rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Vairāk informāciju par II Šaha festivāla Cēsis norisi un tā rezultātiem var iegūt, lasot rakstus Klasikas turnīrā Šaha festivālā Cēsis uzvar lielmeistars no Spānijas un Šaha festivāla Cēsis divcīņa noslēdzas ar Beļģijas lielmeistara uzvaru.

Šovasar 26.-27. jūnijā augstu rezultātu jaunā un vēl nebijušā šaha pasākumā Chess4All & All4Chess sasniedza Latvijas meiteņu komanda, izcīnot 1.vietu. Komandu pārstāvēja Rīgas Šaha skolas audzēknes G14 Naomi Maklakova (1,5 punkti), G12 Lauma Mieriņa (3 punkti), G10  Aļona Tolmačeva (2 punkti), G8 Gabriela Šurunova (3 punkti). Meitenes pavadīja komandas kapteine, Rīgas Šaha skolas trenere Nellija Maklakova. Vairāk informācija par sacensībām ir pieejama rakstā Latvijas meiteņu komanda izcīna uzvaru Baltijas un Ukrainas komandu sacensībās.

Arī otrais vasaras mēnesis jūlijs ir iesācies raženi.  2.jūlijā atpūtas namā “Mežezers” notikušajā Latvijas 2023. gada šaha čempionātā blicā fantastisku sniegumu demonstrēja Rīgas Šaha skolas audzēkne Naomi Maklakova, ar 7,5 punktiem no 13 iegūstot 2. vietu sieviešu konkurencē, aiz sevis 3. vietā atstājot lielmeistari Ilzi Bērziņu. 1.vietā sievietēm ar 8,5 punktiem ierindojās mūsu skolas trenere, šaha lielmeistare Laura Rogule. Apsveicam!

Foto no www.sahafederacija.lv