Rīgas Šaha skolas komandas uzvara starptautiskā turnīrā U-14 meiteņu grupā

Klātienes turnīri Panākumi ārzemēs

Rīgas Šaha skolas komanda ar nosaukumu “ThinkB4UMove” (“Domā pirms dari gājienu”) svinēja uzvaru 28. novembrī notikušajā “Worldwide Girls U14w Group A” turnīrā. Ziņo https://worldwide-chess.com/ mājaslapa. 

Komandas sastāvā bija tikai 6 spēlētājas un atbilstoši turnīra formātam, visu šo sešu spēlētāju iegūtie punkti tika skaitīti komandu vērtējumā. Visas sešas dalībnieces demonstrēja lielisku sniegumu, tomēr nebūt nebija viegli uzvarēt komandu vērtējumā, tikai dažus punktus mazāk iekrāja komandas “She Plays To Win” no Lielbritānijas un “Baškortostānas Republikas šaha federācija” no Krievijas. 

“ThinkB4UMove” ir bērnu un jauniešu komanda, kuru veido Rīgas Šaha skolas audzēknes, kuras vai nu nodarbojas ar šahu kopā, vai arī vienkārši ir labas draudzenes – šahs vieno!

Rīgas šaha skola tika dibināta 1972. gadā, un šodien tajā ir vairāk nekā pieci simti audzēkņu un sešpadsmit treneru, kuri dara visu iespējamo, lai palīdzētu bērniem sasniegt savus mērķus, neatkarīgi no tā, vai tas ir prieka pēc un šahs tiek izmantots kā lielisks līdzeklis vispārējai personīgai attīstībai, vai mērķis ir kļūt par profesionālu šahistu un pat lielmeistaru. Starp skolas absolventiem ir daudz izlases dalībnieku un pazīstamu lielmeistaru: Ilze Bērziņa, Laura Rogule, Toms Kantāns, Ņikita Meškovs, Arturs Neikšāns, un, iespējams, no viņiem visiem pazīstamākais – Aleksejs “Uguns uz šaha galdiņa” Širovs.

Piecas meitenes, kuras pārstāv “ThinkB4UMove” U14w komandu konkurencē, ir vienas no spilgtākajām skolas audzēknēm un vadošajām spēlētājām valstī savās vecuma grupās: Agnesa Stepania Ter-Avetisjana, Darja Zubova, Marija Krasiļņikova, Marija Kuzņecova un Melānija Luīze Jansone. Viņu laba draudzene Sofja Vasiļjeva, Latvijas čempione līdz divpadsmit gadu vecumam, pievienojās komandai, lai kļūtu par sesto dalībnieci. Viņa ir no Daugavpils un pārstāv vietējo šaha klubu “Daugava Chess”. Cerams, ka viņas turpinās smagi strādāt un kādu dienu sasniegs vienu no augstākajiem iespējamiem sasniegumiem, par kādu šahisti var sapņot – spēlēt valsts izlasē šaha olimpiādē.

Komandas kapteinis – Rīgas Šaha skolas treneris, meistarkandidāts un Fide tiesnesis un instruktors Edgars Ungurs. 

Zemāk esošajās fotogrāfijās redzams, kā komandas dalībnieces saņem balvas šī gada Latvijas jauniešu čempionāta noslēguma ceremonijas laikā.

No comments