Paula Keresa piemiņas turnīri Tallinā

Klātienes turnīri

Igaunijas galvaspilsētā Tallinā no 12. līdz 14. janvārim norisinājās ātrspēles (3’+2’’) un ātrā šaha (15’+5’’) turnīri par godu izcilajam igauņu šaha lielmeistaram Paulam Keresam.

Abi turnīri pulcēja ļoti spēcīgu starptautisku dalībnieku sastāvu, ieskaitot 19 lielmeistarus. Labi pārstāvēta šajos turnīros bija Latvija ar 14 dalībniekiem, kuru vidū bija arī Rīgas Šaha skolas pārstāvji.

Turnīrā piedalījās Rīgas Šaha skolas treneri WGM Laura Rogule, GM Arturs Neikšāns un FM Valdis Troņenkovs, kā arī tādi spēcīgi Rīgas Šaha skolas audzēkņi, kā GM Ņikita Meškovs un GM Toms Kantāns. Abu turnīru starta ranga līderis bija mūsu GM Igors Kovaļenko, vēl turnīrā ar labām sekmēm piedalījās WGM Ilze Bērziņa, Latvijas Šaha federācijas prezidents FM Āris Ozoliņš un citi.

Abi turnīri notika Sokos Viru viesnīcas otrajā stāvā un tika organizēti ļoti augstā līmenī. Ja vēl ātrspēles turnīra laikā bija nelielas kļūmes un daudziem dalībniekiem traucēja samērā ilgā gaidīšana starp kārtām, tad ātrā šaha turnīrs jau ritēja lieliski. Ātrā šaha turnīra pirmajiem 10 galdiņiem tika nodrošināta partiju tiešsaistes pārraide un tās ir pieejamas apskatei, piemēram, ChessBomb mājaslapā. Turnīru kopējais balvu fonds sastādīja 6000 eiro, ātrspēles turnīra uzvarētājs ieguva 125 eiro, bet par uzvaru ātrajā šahā naudas balva bija 1500 eiro.

Ātrspēles turnīrā ar 114 dalībniekiem, kas notika 12. janvārī, nevienam konkurentam cerības uz pirmo vietu neatstāja GM Igors Kovaļenko, kura nepārspējamais rezultāts 9 partijās 9 uzvaras ļāva atrauties no tuvākajiem sekotājiem par veseliem 2 punktiem! Otro un trešo vietu ieņēma GM Daniels Fridmans no Vācijas un GM Jāns Elvests no ASV.

13. un 14. janvārī 11 kārtās tika izspēlēts galvenais jeb ātrā šaha turnīrs. Tajā piedalījās 142 dalībnieki no 10 valstīm. Šajā turnīrā uzvarēja GM Maksims Čigajevs no Krievijas ar 9 punktiem, otro vietu arī ar 9 punktiem ieguva GM Kirils Stupaks no Baltkrievijas, bet trešais bija mūsu GM Igors Kovaļenko ar 8,5 punktiem. Vēl no mūsējiem GM Ņikita Meškovs ar 8 punktiem palika devītais, FM Valdis Troņenkovs ar 7,5 ieņēma 13. vietu, bet GM Arturs Neikšāns ar 7 punktiem noslēdza labāko divdesmitnieku.

Ātrā šaha turnīra rezultāti.

No comments