Širova kausa izcīņas uzvarētāji
Bērnu turnīri Klātienes turnīri
Rīgas Šaha skola un Aļona Tolmačeva uzvar A.Širova kausa izcīņā

2024.gada 19.aprīlī Vecrīgas viesnīcā “Pullman Riga Old Town” noslēdzās lielmeistara Alekseja Širova 7.kausa izcīņa, kas ilga trīs dienas. Tas bija individuāls turnīrs ar komandu ieskaiti zēniem un meitenēm vecumā līdz 12 gadiem, informē Latvijas Šaha federācija.

Sacensībās piedalījās 36 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas. Turnīrā bija jāaizvada 7 kārtas ar klasiskās laika kontroli (30+30), vienas komandas pārstāvjiem savā starpā netiekoties.

Par turnīra uzvarētāju ar simtprocentīgu rezultātu (7 punkti no 7) pārliecinoši kļuva Rīgas Šaha skolas (RŠS) audzēkne Aļona Tolmačeva (1709, RŠS – 1). Noslēgumā Aļonas pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem sasniedza divus punktus, kas ir daudz septiņu kārtu turnīrā. Apsveicam!

Turnīrs Šaha lietus
Komandu turnīri
Aicinām pieteikties jauniešu komandu čempionātam šahā “Šaha lietus”

Aicinām pieteikt komandas ikgadējam Latvijas atklātajam jauniešu komandu čempionātam šahā “Šaha lietus”, kas notiks no 2024. gada 11. maija līdz 2024. gada 12.maijam Transporta un sakaru institūta (TSI) telpās, Rīgā, Valērijas Seiles ielā 1 (iepriekš – Lomonosova iela 1).  Sacensības organizē un vada Latvijas Šaha federācija sadarbībā ar Rīgas Šaha skolu un atbalsta Transporta un sakaru institūts.

Cerību kauss 2024 šahā fināls
Bērnu turnīri Komandu turnīri
Noskaidroti Cerību kauss 2024 fināla uzvarētāji

2024.gada 6. un 7.aprīlī notika tradicionālā bērnu un jauniešu komandu turnīra Cerību kauss fināls, kas šogad norisinājās jau 51.reizi.  Arī šogad, tāpat kā iepriekšējā gadā, sacensības notika plašajās Transporta un sakaru institūta (TSI) telpās.

Šaha treneris Isa Kasimi
Līdzjūtības
Izsakām līdzjūtību

2024.gada 28.martā, pēc grūtas slimības mūžībā devies Rīgas Šaha skolas treneris Isa Kasimi, līdz 2020.gadam šaha sabiedrībai vairāk pazīstams kā Igors Rausis.

Atvadīšanās notiks trešdien, 3.aprīlī plkst. 13 Ulbrokas kapos.

Dzimis 1961.gada 7.aprīlī Komunarskā, Luhanskas apgabalā, Ukrainas PSR kā Igors Kondiļevs. Bijis starptautiskais lielmeistars šahā un treneris. Pēc izglītības pedagogs, beidzis Krimas Universitāti Medicīnas fakultāti 1984.gadā un Maskavas Augstāko treneru skolu 1988.gadā. Strādājis Rīgas Šaha skolā no 1984.gada, trenējis visdažādākās Latvijas izlases, kā arī šaha lielmeistaru Alekseju Širovu.

1985.gadā uzvarējis Latvijas šaha čempionātā. No 2003.gada līdz 2007.gadam pārstāvējis Bangladešu, bet no 2007.gada Čehiju. Bijis valsts šaha izlases treneris dažādās pasaules valstīs – Latvijā, Vācijā, Francijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Tunisijā, Alžīrijā, Irānā un Bangladešā. Pēdējos pāris gadus strādāja Rīgas Šaha skolā par šaha treneri.

Rīgas Šaha skola izsaka visdziļāko līdzjūtību ģimenei, radiem, šaha audzēkņiem un kolēģiem.

online-šaha-turniri-30.03.2024
Klasifikācija Online turnīri
Aicinām uz Rīgas Šaha skolas klasifikācijas turnīriem lichess.org

Jau šo sestdien, 30.03.2024.  lichess.org platformā notiks kārtējie Rīgas Šaha skolas online klasifikācijas turnīri:

Iesācējiem (sākums plkst.11:00) , IV sporta klasēm (sākums 13:00) un III sporta klasēm (sākums 15:00).

Lai piedalītos, jābūt Rīgas Šaha skolas lichess komandas dalībniekam.

Informācijai: Rīgas Šaha skolas lichess komandas saite atrodama šeit.

Atgādinām, ka Lichess profilā OBLIGĀTI ir jābūt norādītam vārdam un uzvārdam!

Saites turnīriem:

Iesācējiem turnīra saite, atvērt šeit.
IV sporta klasēm turnīra saite, atvērt šeit.
III sporta klasēm turnīra saite, atvērt šeit

Turnīru pievienošanās kodi tiks nosūtīti 30.03.2024. no rīta lichess Rīgas Šaha skolas komandas čatā.

Katrā turnīrā būs 8 spēles katram dalībniekam, ilgums ap 2,5 stundām.

Veiksmi spēlēs!

Komanda Dream Team
Bērnu turnīri Komandu turnīri
Par Cerību kausa 2024 pusfināla uzvarētāju kļūst komanda Dream Team

2024. gada 23. – 24. martā norisinājās tradicionālā bērnu un jauniešu komandu turnīra Cerību kauss 2024 pusfināls, kas šogad notika jau 51. reizi. Cerību kauss pirmo reizi oficiāli sācies tālajā 1973. gadā.  Sacensības notika plašajās Transporta un sakaru institūta (TSI) telpās, kur turnīrā varēja piedalīties rekordliels 58(!) pusfināla komandu skaits, kopā vairāk kā 200 dalībnieku.