Apsveicam Arsēniju Savičevu ar FIDE meistara titula iegūšanu!

Arsēnijs Savičevs FIDE meistars šahā
Šahs izaugsmei

Kā informē Latvijas Šaha federācija, ir saņemts apstiprinājums no Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE), ka Rīgas Šaha skolas audzēknim Arsēnijam Savičevam (aprīļa reitings – 2302) ir piešķirts FIDE meistara (FM) tituls.

Tikai 15 gadus jaunais (dzimis 2008.gada decembrī) Rīgas Šaha skolas audzēknis Arsēnijs Savičevs titula iegūšanai nepieciešamo reitinga slieksni (2300) pārsniedza martā Latvijas jauniešu čempionātā.

Viņa reitinga progress pēdējā laikā ir bijis visai straujš, jo vēl pērnā gada jūnijā Arsēnija Savičeva reitings bija 1980. 2023.gada sākumu Arsēnijs sāka ar pārliecinošu uzvaru šaha lielmeistara A.Gipšļa piemiņas turnīrā, bet gada nogalē kļuva arī par Rīgas čempionu. Desmit mēnešu laikā tika iegūti 322 punkti! 

Arsēnijs Savičevs, visdrīzāk, ir jaunākais FIDE meistars Latvijas valsts šaha vēsturē. 2010.gadā FM titulu ieguva Toms Kantāns. Reitingu 2300 viņš sasniedza 15 gadu vecumā, bet oficiāli par FIDE meistaru kļuva tad, kad viņam bija 16 gadi. 16 gados par FIDE meistariem kļuvuši arī Maksims Golubovskis, Iļja Semjonovs un Ņikita Kuzņecovs, bet Dmitrijam Tokranovam bija 18 gadi.

Rīgas Šaha skola sveic jauno FIDE meistaru Arsēniju Savičevu ar titula iegūšanu un treneri Diānu Matisoni ar audzēkņa panākumiem. Novēlam drīzumā sasniegt atkal nākamās šaha virsotnes! Lai izdodas!

Arsēnijs Savičevs. Foto Diāna Matisone
Arsēnijs Savičevs. Foto Diāna Matisone

Rakstā izmantotie avoti: Latvijas Šaha federācijas raksts Arsēnijs Savičevs kļuvis par FIDE meistaru