Arsēnijs Savičevs – Rīgas čempions šahā

Rīgas šaha čempionāts
Klātienes turnīri

Par Rīgas atklātā čempionāta uzvarētāju ir kļuvis 14 gadus jaunais Rīgas Šaha skolas audzēknis meistarkandidāts Arsēnijs Savičevs (2106), kuram tas ir pirmais galvaspilsētas čempiona tituls, informē Latvijas Šaha federācija. Apsveicam!

45 dalībnieku konkurencē Arsēnijs Savičevs ieguva 7 punktus no 8 iespējamajiem. Viņš turnīru aizvadīja bez zaudējumiem un pirms pēdējās kārtas jau bija ieguvis punkta pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Titulam viņam pietika ar neizšķirtu pēdējā partijā, taču neviens to negrasījās dāvināt. 8.kārtas cīņa Arsēnijs Savičevs (2106) – Nikolajs Krilovs (2131) izvērtās visai saspringta un ilga, kas tomēr beidzās ar nākamajam čempionam tik nepieciešamo puspunktu. 

Otro vietu ar 6,5 punktiem izcīnīja vēl viens U-16 grupas pārstāvis, Rīgas Šaha skolas audzēknis Marats Francs (1989), kurš, tāpat kā uzvarētājs, turnīru spēja pabeigt bez zaudējumiem. Trešo vietu ar 6 punktiem ieguva Rīgas Šaha skolas treneris FM Edgars Ungurs (2120). Tikpat punkti, tikai sliktāks papildrādītājs un ceturtā vietā Nikolajam Krilovam (2131).

Labāko sešinieku ar 5,5 punktiem noslēdza Reinis Paikens (2154) un Konstantīns Gudovskis (2022). No četrām dāmām sekmīgākā bija WFM Renāte Vidruska (1990), kurai 5 punkti un 8.vieta kopējā vērtējumā.

Rīgas šaha čempionāta laureāti
Rīgas šaha čempionāta laureāti. Foto facebook.com

Visi rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com, bet balvu saņēmēji – šeit.

Prieks un lepnums par Rīgas Šaha skolas audzēkņiem un treneriem! Novēlam veiksmi un panākumus arī turpmākajos turnīros un sacensībās!