Superšahiste 2021

Klātienes turnīri

2. un 3.oktobra brīvdienās tika aizvadītas gada skaistākās šaha sacensības meitenēm “Superšahiste 2021”. Sacensības notika divās vecumu grupās līdz 18 gadiem un līdz 12 gadiem, attiecīgi meitenes spēlēja grupā 2003.-2008.gadā dzimušas jaunietes un B grupā 2009.gadā dzimušas un jaunākas. A grupā šogad piedalījās 15 dalībnieces, savukārt kuplāka kā ierasts bija tieši B grupa šogad 46 dalībnieču sastāvā.

Sacensības tika aizvadītas Rīgas sirdī Vecrīgā skaistajā Pullman viesnīcā, par ko īpašu pateicību izsakām Pullman viesnīcas direktoram Valdim Vanadziņam. Meitenes jutās ērti, brīvi un skaisti, kā arī netraucēti aizvadīt ļoti spraigas šaha cīņas divu dienu garumā.

A grupā šogad ar 100% rezultātu triumfēja Darja Zubova (Rīgas šaha skola 7.kārtās pieveicot visas savas pretinieces. 2.-4.vietu dalīja 4 dalībnieces ar 5 punktiem, kuru vietu sadalījumu noteica labākais koeficients un tā 2.vietu izcīnīja kuldīdzniece Ance Reiha, 3.vieta Šarlotei Ikstenai un 4.vieta Melānijai Luīzei Jansonei.

Savukārt B grupā par pirmo vietu bija ļoti sīvas cīņas un uzvarētāju šajā grupā noteica tikai buholca koeficients, attiecīgi dalot 1.-3.vietu grupā, ar labāku koeficientu par uzvarētāju kļuva Marija Kuzņecova, 2.vieta Naomi Maklakova un 3.vieta Jevgēnijai Siņicinai, visām 6 punkti 7 spēlēs. Par cik Jevgēnijai ir vēl 2.sporta klase viņa kļuva par uzvarētāju 2.sporta klasēm un izvēlējās šo balvu, attiecīgi ar 3.vietu grupas kopvērtējumā tika apbalvota Sofja Vasiļjeva.

No comments