Skolu šaha olimpiādē aizvadīts arī Rīgas reģiona fināls

Klātienes turnīri

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Rīgas reģiona finālā piedalījās lielākais dalībnieku skaits no visiem reģioniem – 155, un finālā spēja iekļūt 40 skolēni.

Tas bija pēdējais no reģionālajiem fināliem šogad. 15. maijā gaidāmas visas Latvijas finālsacensības. Ziņo Latvijas Šaha federācija.

Latvijas Skolu šaha olimpiādi atklāja Latvijas šaha federācijas valdes loceklis Ilmārs Krūms, uzteicot bērnus, kuri saulainajā dienā tomēr izvēlējās sēsties pie šaha galdiņiem, kā arī mudinot trenēties turpmāk: “Latvijas Skolu šaha olimpiāde notiek otro gadu, redzam interesi un esam spēruši soli tālāk – vasarā bērniem būs iespēja apmeklēt trīs šaha nometnes.” Šaha treneru kolektīvs “Šahs solos” piedāvā iespēju piedalīties sporta un veselības veicināšanas nometnē bērniem “Vasaras šaha akadēmija”, un pirmā paredzēta jau no 1. līdz 10. jūnijam. Sīkāka informācija nometņu mājaslapā un biedrības “Šahs solos” facebook lapā.

Pēc izspēlētajām septiņām Rīgas reģiona fināla spēlēm skolēniem simultāna spēli aizvadīja lielmeistare šahā Dana Reizniece – Ozola un FIDE meistars Matīss Mustaps. Vēl vienu simultāna spēli vadīja šahists Māris Mičerevskis, ar kuru organizatori bērnus iepazīstināja kā šaha lielmeistaru no Indijas, sarunājās ar viņu angļu valodā: “Ideju aizņēmāmies no filmas “12 krēsli”, kur Ostaps Benders tēloja lielmeistaru. Šodien vērojām, cik ātri bērni tomēr noticēs saviem spēkiem un mēģinās pieveikt šo neīsto lielmeistaru. Daži patiešām itin ātri noticēja sev! Šis arī apliecina, cik svarīgi bērniem interesēties par šahu, lielmeistariem, pasaules čempioniem utt., lai pazītu un ņemtu piemēru no viņiem,” skaidro Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore Nellija Maklakova.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes organizatori pateicas Rīgas šaha treneriem un vecākiem, kuri rūpējās, lai bērni varētu piedalīties šajās vērienīgajās sacensībās. Piemēram, šaha trenere Vija Rožlapa no Teikas vidusskolas uz Latvijas Skolu šaha olimpiādes Rīgas reģiona finālu atveda 11 skolēnus: “Ļoti labi, ka Latvijas Skolu šaha olimpiādē izdevies iesaistīt tik lielu skaitu bērnu, turklāt daudzi no viņiem neapmeklē speciālas šaha nodarbības. Uzreiz gan var redzēt, kurš bērns tik daudz netrenējas ikdienā, bet tas ir apsveicami, ka viņš ir iemācījies spēlēt šahu.”

Te Vija Rožlapa piebilst, ja skolās ieviestu šaha stundu, tad to labāk pasniegt tikai no rīta, jo vēlāk bērni ir noguruši, grūtāk piesaistīt interesi. Ikdienā Teikas vidusskolā Vijas Rožlapas vadībā notiek šaha treniņi, bet tie Teikas vidusskolas bērni, kuri nokļuvuši Latvijas Skolu šaha olimpiādes Rīgas finālā, šīs tiesības izcīnījuši skolas iekšējā turnīrā, bet skolēni ar I sporta klasi šahā uzreiz dosies uz finālu. Vijai Rožlapai ir liela šaha treneres pieredze, un viņa atzīst, ka šodien noturēt bērna nedalītu uzmanību tikai šaha treniņos ir grūti – daudzi vienlaikus vēl apmeklē mūzikas skolu, dažādus sporta treniņus, lai gan fiziskā sagatavotība palīdzot arī šahā. Vijai Rožlapai par skolēniem – šahistiem ir vēl viens vērojums: “Viņi visi labi mācās!” Šaha nodarbībās bērni pierodot mierīgi sēdēt, domāt, pamazām tiek attīstīta tieši loģiskā domāšana.

Laureāti:
1.-.4. klašu grupa meitenēm

1. vieta Poļina Kučina, Rīgas 72.vidusskola
2. vieta Maria Labecka, Rīgas 34.vidusskola
3. vieta Marija Krasiļņikova, Rīgas 22. vidusskola
5 punktu robežu sasniedza un tiesības spēlēt Skolu šaha olimpiādes Latvijas finālā ieguva:
4. vieta Elza Liepiņa, Rīgas 64. vidusskola
5. vieta Marija Lazareva, Rīgas 72.vidusskola
6. vieta Lelde Plauča, V.Zālīša pamatskola
7. vieta Elza Doķe, Rīgas Angļu ģimnāzija

1.-.4. klašu grupa zēniem
1. vieta Viktors Jovanovičs, Rīgas 75.vidusskola
2. vieta Ralfs Manžurcevs, Rīgas Angļu ģimnāzija
3. vieta Reinis Paikens, Rīgas 64. vidusskola
5 punktu robežu sasniedza un tiesības spēlēt Skolu šaha olimpiādes Latvijas finālā ieguva:
4. vieta Danila Semjonovs, Rīgas 72. vidusskola
5. vieta Roberts Rezņiks, Rīgas 40. vidusskola
6. vieta Kristians Raudenieks, Jaunmārupes pamatskola
7. vieta Kristaps Skudra, Jaunmārupes pamatskola
8. vieta Markus Raudenieks, Jaunmārupes pamatskola
9. vieta Anrijs Greiškāns, V.Zālīša pamatskola
10. vieta Ruslans Dankovs, Jūrmalas Jaundubultu vidusskola
11. vieta Dāvis Dāboliņš, Rīgas Teikas vidusskola
12. vieta Nikolajs Platonovs, G.Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskola
13. vieta Dmitrijs Kononovičs, Rīgas 15.vidusskola
14. vieta Arsenijs Petrovs, Rīgas 13. vidusskola
15. vieta Henrijs Liepiņš, Rīgas Teikas vidusskola
16. vieta Artjoms Murins, Rīgas 95.vidusskola
17. vieta Raimonds Freibergs, Rīgas 22.vidusskola
5.-9. klašu grupa meitenēm
1. vieta Lilita Jaldova, Rīgas 40.vidusskola
2. vieta Marija Rasimenoka, Rīgas 40.vidusskola
3. vieta Poļina Zubova, Rīgas 15.vidusskola
5 punktu robežu sasniedza un tiesības spēlēt Skolu šaha olimpiādes Latvijas finālā ieguva:
4. vieta Anastasija Himiceva, Rīgas 40.vidusskola (4.vieta 5.–9.klašu grupā meitenēm)
5.-9.klašu grupa zēniem
1. vieta Jānis Zaķis, Jaunmārupes pamatskola
2. vieta Aleks-Aleksandrs Binders, Rīgas 13.vidusskola
3. vieta Timofejs Karpovs, Rīgas Klasiskā ģimnāzija
5 punktu robežu sasniedza un tiesības spēlēt Skolu šaha olimpiādes Latvijas finālā ieguva:
4.vieta Ostins Pavlovs, Rīgas pilsētas sākumskola
5. vieta Kristaps Tenis, Rīgas Angļu ģimnāzija
6.vieta Alberts Krištofiks, Rīgas 40.vidusskola
7.vieta Aleksejs Savoņins, Rīgas 89.vidusskola

10.-12. klašu grupa meitenēm
1. vieta Sofija Viktorija Levčenkova, Rīgas 72.vidusskola
2. vieta Anastasija Himiceva, Rīgas 40.vidusskola (4.vieta 5.–9.klašu grupā meitenēm)
3. vieta Agapi Ter-Avetisjana, Rīgas Humanitārā vidusskola (5.vieta 5.–9.klašu grupā meitenēm)
10.-12. klašu grupa zēniem
1. vieta Kristers Roberts Jansons, Rīgas Juglas vidusskola
2. vieta Kristiāns Eduards Laizāns, Rīgas Hanzas vidusskola
3. vieta Ostins Pavlovs, Rīgas pilsētas sākumskola (4.vieta 5.–9.klašu grupā zēniem)

No comments