Šaha turnīri lichess.org portālā 30. maijā standarta šahs un 31. maijā “Horde”

Online turnīri

Arī šonedēļ Rīgas Šaha skolas turnīri norisināsies portālā lichess.org, tāpat tiks piedāvāts arī nestandarta šaha turnīrs.

Sestdien, 30. maijā pulksten 12:00 notiks atklātais arēnas tipa turnīrs visiem interesentiem standarta šahā ar apdomas laiku 6+4 un iespēju ņemt riska spēli jeb “berserk”, kas samazina apdomas laiku līdz 3 minūtēm, bet par uzvaru tiek piešķirts papildus punkts. Parole: 64 
Turnīra ilgums 2 stundas. 

Svētdien, 31. maijā pulksten 12:00 notiks atklātais arēnas tipa turnīrs visiem interesentiem “Horde” šahā, ko latviski varētu nosaukt par zombiju šahu. Arī šim turnīram apdomas laiks būs 6+4 un iespēja ņemt riska spēli jeb “berserk”, kas samazina apdomas laiku līdz 3 minūtēm, bet par uzvaru tiek piešķirts papildus punkts. Parole: 64 
Turnīra ilgums 2 stundas. 

Dažos vārdos paskaidrojot “Horde” noteikumus: baltie sāk ar 36 bandiniekiem un cenšas nomatot melno karali, bandinieki var sasniegt pēdējo līniju un pārtapt par citām figūrām, atbilstoši klasiskā šaha noteikumiem. Melnie cenšas aizkavēt bandinieku baru un uzvar, ja spēj iznīcināt visus bandiniekus. Šajā paveidā bandinieki no pirmās un otrās līnijas var spert arī divus soļus. Ir iespējams arī pats – ja kādai no pusei vairs nav iespējams izdarīt gājienu, bet figūras vēl ir palikušas, tad ir pats un neizšķirts. 

Sīkāka informācija par šaha paveidu “Horde” angļu valodā lichess portālā.

No comments