Šaha panākumi rudens noskaņās Siguldā un Kuldīgā

Šaha panākumi Siguldā un Kuldīgā
Klātienes turnīri Komandu turnīri

Mācības skolā šoruden jau rit pilnā sparā. Taču arī šaha sacensības Latvijā nedēļu nogalēs notiek pēc sava saspringtā grafika. Prieks par Rīgas Šaha skolas audzēkņiem, kuri tajās regulāri piedalās un gūst labus panākumus. Par tuvākajām šaha sacensībām Latvijā informāciju var skatīt arī mūsu skolas mājaslapas sadaļā Tuvākie turnīri.

Nedēļas nogalē, 2023. gada 30.septembrī un 1.oktobrī, skaistajā rudens pilsētā Siguldā notika divi šaha turnīri – 12. Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā un 7. Mildas Laubertes piemiņas ātrspēles turnīrs, kuros piedalījās arī Rīgas Šaha skolas audzēkņi un treneri.

Kā informē Latvijas Šaha federācija, Siguldas čempionātā piedalījās 134 šaha spēles cienītāji no septiņām valstīm, tostarp četri lielmeistari, četri starptautiskie meistari un pieci FIDE meistari. 1. vietu ar 10 punktiem no 11 iespējamajiem ieguva Latvijas šaha lielmeistars Ilmārs Starostīts. 2. vietā ar 9 punktiem ierindojās Zviedrijas lielmeistars Ferdinands Hellerss, kurš pēc papildrādītājiem apsteidza 3. vietas ieguvēju Rīgas Šaha skolas meistarkandidātu Arsēniju Savičevu (9 punkti no 11). Šis Arsēnijam pēc nesen izcīnītā Rīgas čempiona titula jau ir otrs lielisks panākums!

Sacensību rezultātā tika apbalvoti pirmo 10 vietu ieguvēji. Labākā jaunieša balva (U14) ar 7,5 punktiem tika Rīgas Šaha skolas audzēknim Reinim Valdatam

Turnīra rezultāti: chess-results.com

Siguldas rapid turnīra uzvarētāji.
Siguldas rapid turnīra uzvarētāji. Foto: A.Ozols

Siguldā 1.oktobrī notikušajā 7. Mildas Laubertes piemiņas ātrspēles turnīrā piedalījās 72 dalībnieki. 1. vietu izcīnīja lielmeistars Ilmārs Starostīts (8 punkti no 9 iespējamajiem), 2. vieta starptautiskajam meistaram no Ukrainas Vladislavam Larkinam (7 punkti no 9) un 3. vietu ieguva Rīgas Šaha skolas audzēkne Marija Kuzņecova (arī 7 punkti). Marija saņēma arī Siguldas šaha kluba speciālbalvu par labāko rezultātu sieviešu konkurencē. 

Turnīra rezultāti: chess-results.com

Siguldas blica turnīra laureāti.
Siguldas blica turnīra laureāti. Foto A.Ozols

Nedēļas nogalē no 2023. gada 6.oktobra līdz 7.oktobrim, kā informē Latvijas Šaha federācija, Kuldīgā notika tradicionālais bērnu komandu turnīrs “Rumbas kauss”, kurā startēja 27 vienības un 105 dalībnieki, visai plaši pārstāvot Latvijas ģeogrāfiju. Šogad piedalīties varēja zēni un meitenes, kas dzimuši 2010.gadā un jaunāki. Tika izspēlētas divās dienās 7 partijas ar laika kontroli 20 minūtes partijai plus 15 sekundes par gājienu. Komandas cīnījās četri pret četri, 3 puiši un 1 meitene, kura spēlēja pie 4. galdiņa.

Cīņa par Kuldīgas novada sporta skolas ceļojošo Rumbas kausu šogad aizritēji īpaši saspringti. Noslēgumā pirmās trīs komandas šķīra tikai puspunkts. Par uzvarētājiem otro gadu pēc kārtas kļuva Rīgas Šaha skolas audzēkņu un tās treneres Diānas Matisones komanda “Kaissa–1”, kas ieguva 21 punktu.

1. vieta ieguvēji - komanda Kaissa-1
1. vieta ieguvēji – Rīgas Šaha skolas komanda Kaissa-1. Foto no Facebook grupas Kaissa.lv

Kausa ieguvējas komandas “Kaissa-1” dalībnieki (galdiņu secībā): Romāns Tolmačevs, Aleksejs Jans Olševskis, Rubens Jahangirjans,  Aļona Tolmačeva. Brālis un māsa Tolmačevi par uzvarētājiem kļuva otro gadu pēc kārtas.

2. vietā ar 20,5 punktiem ierindojās vēl viena Rīgas Šaha skolas komanda “Teika” (trenere Vija Rožlapa).

2. vietas ieguvēji - Rīgas Šaha skolas komanda Teika.
2. vietas ieguvēji – Rīgas Šaha skolas komanda Teika. Foto no Facebook grupas Kaissa.lv

2. vietas ieguvējas “Teika” komandas dalībnieki (galdiņu secībā): Reinis Valdats, Kristaps Ozoliņš, Edvards Ļahs, Lauma Mieriņa.

3. vietā ar tikpat punktiem, bet sliktākiem papildrādītājiem  “ARchess club–1” komanda

3. vietas ieguvēji - komanda ARChess club-1
3. vietas ieguvēji – komanda ARChess club-1. Foto no Facebook grupas Kaissa.lv

3. vietas ieguvējas “ARChess club -1” dalībnieki (galdiņu secībā): Daniels Beniosevs, Daniils Aleksejevs, Nils Vorobjovs, Jevgeņija Siņica. 

4. vietu un veicināšanas balvu ieguva vienība Rīgas Šaha skolas komanda H7 (treneris Verners Putka), kura vienīgā spēja izcīnīt sešas komandu uzvaras, taču pēc papildus rādītājiem, “mazajiem” punktiem, kas bija 19 punkti, ierindojās 4. vietā.

4. vietas un veicināšanas balvas ieguvēji - Rīgas Šaha skolas komanda H7
4. vietas un veicināšanas balvas ieguvēji – Rīgas Šaha skolas komanda H7. Foto no Facebook grupas Kaissa.lv

4. vietas ieguvēju komandas H7 dalībnieki (galdiņu secībā): Toms Jeronovičs, Patriks Pētersons, Kirils Diners, Naomi Maklakova.

Visi rezultāti, komandas un dalībnieki apskatāmi chess-results.com.

Individuāli labākie:
1.galdiņš

1.vieta Toms Jeronovičs (1716, H7) 5,5 punkti
2.vieta Romāns Tolmačevs (1733, Kaissa–1) 5 punkti
3.vieta Reinis Valdats (1844, Teika) 5 punkti
2.galdiņš
1.vieta Kristaps Ozoliņš (1622, Teika) 6,5 punkti
2.vieta Aleksejs Jans Olševskis (1571, Kaissa–1) 6 punkti
3.vieta Toms Karpovs (1093, Jēkabpils sporta skola 2) 6 punkti
3.galdiņš
1.vieta Nils Vorobjovs (1434, ARchess club–1) 6,5 punkti
2.vieta Gabriels Aišpurs (1282, Jautrais Karalis) 6 punkti
3.vieta Iskanders Alievs  (1170, Kaissa–2) 5,5 punkti
4.galdiņš
1.vieta Naomi Maklakova (1914, H7) 7 punkti (100% rezultāts!)
2.vieta Aļona Tolmačeva (1497, Kaissa–1) 6 punkti
3.vieta Jevgēņija Siņicina (1424, ARchess club–1) 5 punkti

Paldies visiem dalībniekiem par cīņassparu, izturību un novēlam panākumus nākamajās šaha sacensībās! Apsveicam uzvarētājus!

Rakstā izmantota informācija no Latvijas Šaha federācijas rakstiem:

  1. Starostīts uzvar abos Siguldas turnīros
  2. Rumbas kausa izcīņā atkal uzvar komanda “Kaissa–1”