Šaha ‘Grand Prix’ Rīgas posma finālā uzvar Šahijars Mamedjarovs

Klātienes turnīri

Ar aizraujošu finālu 24. jūlijā noslēdzās Rīgā notiekošais Fide Grand Prix Pasaules šaha čempionāta posms.

Finālā sacentās Šahijars Mamedjarovs (2765, Azerbaidžāna) un Maksims Vašērs-Lagrāvs (2775, Francija). Pārāks galarezultātā izrādījās Šahijars Mamedjarovs, kurš vairākas reizes ieguva pārsvaru gan rezultāta ziņā, gan, piemēram, otrajā 10+10 ātrā šaha partijā bija ieguvis fantastiski labu, visticamākais uzvarētu pozīciju ar melnajiem (partija beidzās neizšķirti), tomēr francūzis nemitīgi atguva zaudēto un izmantoja pretinieka kļūdas. Visbeidzot, izšķirošajā “armagedon” partijā, kurā baltajiem der tikai uzvara, bet ir 5 minūtes, bet melnajiem ir minūte mazāk, spēlētājs no Azerbaidžānas, spēlējot ar melnajām figūrām, piespieda pretinieku kapitulēt.   

Sīkāka informācija par dalībniekiem un turnīra struktūru, kā arī balvu fondu

Visas turnīrā nospēlētās partijas ChessBomb

Oficiālā turnīra mājaslapa

Ieraksts no fināla izšķirošās dienas video tiešraides, pārējie ieraksti atrodami FIDE chess YouTube kanālā

Jāatzīmē, ka paralēli Rīgas Fide Grand Prix izcīņai norisinājās arī citi nozīmīgi, aizraujoši un labi sarīkoti šaha turnīri, piemēram,

Mihaila Tāla piemiņas turnīri ātrajā šahā un ātrspēlē, kuros katrā piedalījās gandrīz 300 dalībnieku no visdažādākajām Pasaules valstīm, ieskaitot daudzus spēcīgus lielmeistarus. Kopējais sacensību balvu fonds bija 35 000 eiro – ātrajā šahā 25 000 eiro, bet ātrspēlē – 10 000 eiro.

16. un 17. jūlijā notikušajā Mihaila Tāla piemiņas turnīrā ātrajā šahā uzvarēja lielmeistars Vladimirs Fedosejevs, kurš 273 dalībnieku konkurencē 11 kārtu laikā ne reizi nezaudēja, svinēja 8 uzvaras un trīsreiz spēlēja neizšķirti, kopumā sakrājot 9,5 punktus. Labākais spēlētājs no Latvijas bija lielmeistars Igors Kovaļenko, kura kontā 8,5 punkti un iegūta augstā 5. vieta. Vairāk informācijas Latvijas Šaha federācijas mājaslapā.
Rezultāti ātrajā šahā
Video ieraksts no pirmās dienas ātrajā šahā
Video ieraksts no otrās dienas ātrajā šahā
Mihaila Tāla 2019. gada memoriāla mājaslapa, tajā ir pieejamas visas nospēlētās partijas no pirmajiem galdiņiem pgn formā gan ātrajā šahā, gan ātrspēlē

18. jūlijā notikušajā Mihaila Tāla piemiņas turnīrā ātrspēlē uzvarēja Latvijas lielmeistars Igors Kovaļenko, kurš 13 kārtas aizvadīja bez zaudējumiem, svinot 11 uzvaras un divreiz spēlējot neizšķirti un ar 12 punktiem tuvāko sekotāju apsteidza ar iespaidīgu pārsvaru, 1,5 punktiem. Vairāk informācijas Latvijas Šaha federācijas mājaslapā.
Rezultāti ātrspēlē
Video ieraksts no ātrspēles turnīra  
Mihaila Tāla 2019. gada memoriāla mājaslapa, tajā ir pieejamas visas nospēlētās partijas no pirmajiem galdiņiem pgn formā gan ātrajā šahā, gan ātrspēlē

No 19. līdz 23. jūlijam notikušajā starptautiskajā bērnu līdz 14 gadu vecumam turnīrā “Rīgas brīvdienas” piedalījās apaļš 100 dalībnieku, kuri arī cīnījās par bērnu turnīram iespaidīgo 2000 eiro vērto balvu fondu. Lielā dalībnieku skaita (vecuma grupas no U-8 līdz U-14) dēļ tabulas augšdaļa bija ļoti blīva. Par 6 punktiem no 7 ieguva vienlaikus četri spēlētāji, no kuriem divi bija mūsējie. Papildrādītāju dēļ par uzvarētāju tika kronēts reitingfavorīts Vlads Protasovs (Igaunija, 1898), aiz kura ierindojās Emīls Jānis Mieriņš (Latvija, 1687), Varvara Poļakova (Baltkrievija, 1872) un Arsēnijs Savičevs (Latvija, 1410). Pa 5,5 punktiem iekrāja un labāko sešinieku noslēdza Aleksejs Zaharovs (Krievija, 1581) un Miķelis Vingris (Latvija, 1438). Jāatzīmē, ka Savičevs savu reitingu pacēla par 125 punktiem. Vairāk informācijas Latvijas Šaha federācijas mājaslapā.
Turnīra rezultāti

No comments