Šaha aktivitātes aizvadītajā vasarā

Klātienes turnīri Panākumi ārzemēs Pasākumi

Vēlam veiksmi un izdošanos, jaunajā mācību gadā ieskrienoties, un piedāvājam atskatīties uz vasaras šaha notikumiem, kuros lielā mērā bija iesaistīti arī daudzi Rīgas Šaha skolas audzēkņi. 

Vasara ir tas laiks, kad arī spēlējot šahu, ir iespējams būt tuvāk dabai, sauļoties, peldēties un veikt dažādas sportiskas aktivitātes. Domājams, ka zināmais teiciens “Veselā miesā vesels gars!” šeit ir īsti vietā, ko noteikti nevajadzētu aizmirst arī citos gadalaikos. 

Viens no pirmajiem vasaras šaha turnīriem bija “Baltic Youth Open” bērnu ātrā šaha (30+30) turnīrs Liepājā, kas noslēdzās 6. jūnijā. No mūsu audzēkņiem labākos rezultātus parādīja 

Artjoms Tolmačevs, kurš uzvarēja 2007. – 2010. dz. g. grupā, 

Naomi Maklakova, kura uzvarēja meiteņu 2009. – 2010. dz. g. grupā, 

Jevgenijs Filipovs, kurš uzvarēja vecākajā grupā (2003. – 2006. dz. g.)

Ātrspēles turnīrā labākais jaunietis bija Miķelis Vingris 

 

9. un 10. jūnijā norisinājās Latvijas komandu čempionāta pirmais posms, šajā turnīrā piedalās ne tikai daudzi mūsu audzēkņi, bet arī Rīgas Šaha skolas absolventi un treneri.  

Viena no populārākajām aktivitātēm vasarā daudziem RŠS audzēkņiem bija pavadītais laiks vasaras nometnē Mežezerā, RŠS trenera Aleksandra Smirnova vadībā. Šajā nometnē bērniem bija lieliska iespēja no 11. līdz 20. jūnijam piedalīties dažādos šaha turnīros, trenēties šahā, nodarboties ar sportu, spēlēt spēles, peldēties un vienlaicīgi gan sacensties, gan saliedēties savā starpā. Šī nometne, kas notiek, sadarbojoties RŠS un atpūtas bāzei “Mežezers” jau ierasti katru gadu tiek pieprasīta lielākā apjomā, nekā ir tās ietilpība. Nometnes saimnieki dara visu, lai tajā būtu patīkami uzturēties un šī gada lielākais jaunums bija tikko izveidotā modernā konferenču zāle, kurā varēja lieliski aizvadīt šaha turnīrus. Salīdzinot ar 2017. gadu, jūtami pieauga dalībnieku stiprums sporta klašu ziņā, kas ir viens no galvenajiem kritērijiem, kā tiek noteikts, kuri dalībnieki tiek pie ierobežotajām vietām nometnē. 

Dažas RŠS treneres Diānas Matisones uzņemtās bildes no Mežezera nometnes. 

No comments