Sācies Eiropas interneta šaha čempionāts portālā chess.com

Online turnīri

No 16. līdz 31. maijam šaha platformā chess.com notiek Eiropās interneta čempionāts, kurš ir sadalīts piecās grupās atkarībā no reitinga līmeņa. Kā pirmie sāka spēlētāji ar reitingu līdz 1400 punktiem jeb A grupa. Ziņo Latvijas Šaha federācija. 

A grupas pirmajā kārtā cīņā metās 1545 (!) dalībnieki no 49 federācijām, arī 46 Latvijas pārstāvji. Dalībnieki aizvadīja pa 7 kārtām ar apdomas laiku 10 minūtes partijai plus 2 sekundes par gājienu. Visi cīnījās par 250 ceļazīmēm iekļūšanai finālā. Tam izdevās kvalificēties pieciem Latvijas šahistiem: Artjomam Zajakinam (1304), Renāram Mūzim, Jekaterinai Hlopkovai (1346), Iļjam Kuprijanam Testeļecam (1327) un Nikolajam Platonovam (1237) – visiem pa 5 punktiem.

Astoņu kārtu finālā labākā no mūsējām bija Rīgas Šaha skolas audzēkne Hlopkova, kura atkal ar 5 punktiem ierindojās 59.vietā. Tādējādi viņa iekļuva čempionāta B grupā (reitings no 1400 – 1700), kas sāks cīņu otrdien, 19.maijā. Soli aiz pirmā simta, kas tika tālāk, palika otrs labākais no mūsējiem Artjoms Zajakins – 4 punkti un 104.pozīcija.

Šis visai vērienīgais čempionāts ir iezīmīgs arī ar aktīvu kampaņu pret spēlētājiem, kas cenšas krāpties. Tādēļ rezultāti un vietas, kas redzami uzreiz pēc spēļu noslēgšanās platformā chess.com, vēlāk atšķiras no oficiālajiem, kas redzami vietnē chess-results.com. Tā, piemēram, oficiālais uzvarētājs Mustafa Sezgins (1201) no Turcijas sākumā ieguva 6,5 punktus no 8 un 11.vietu, bet pēc divu savu pretinieku diskvalifikācijas kļuva par čempionu ar 8 punktiem no 8.

Kopumā Latvija solās būt krietni pārstāvēta turnīrā, jo pieteikumos redzami lielmeistari Igors Kovaļenko (2700) un Ņikita Meškovs (2575), starptautiskā meistare Olita Rause (2192), lielmeistares Laura Rogule (2289), Dana Reizniece-Ozola (2204), Ilze Bērziņa (2130) u.c.

Rezultāti apskatāmi: chess-results.com.
Partijas un tiešraides: chess.com.
Oficiālā mājaslapa: europechess.org

No comments