“Rudaga – Kaissa 2019” jaunajiem šahistiem piedāvā daudzveidīgu programmu

Klātienes turnīri

Kā informē Latvijas Šaha federācija, organizatori aicina piedalīties IX Ziemas Starptautiskajā bērnu šaha turnīrā “Rudaga – Kaissa 2019”, kas tradicionāli notiks Jūrmalā, viesnīcā “SemaraH Hotel Lielupe” no 22. līdz 24.februārim ar Jūrmalas pilsētas domes, Latvijas Šaha federācijas un Rīgas Šaha skolas atbalstu.

Mēroties spēkiem varēs ne tikai 1. līdz 4. sporta klašu īpašnieki, bet arī iesācēji un pat pirmsskolas vecuma bērni.

Plānots, ka ziemas turnīrā piedalīsies komandas no Zviedrijas, Krievijas, Lietuvas, Ukrainas, Izraēlas, Polijas, Itālijas un citām valstīm, kā arī no dažādām Latvijas pilsētām.

Turnīrs norisināsies trīs dienas. Papildus spēlēm ir ieplānotas šādas aktivitātes: meistarklases, vienlaicīgas spēles seansi, lekcijas, akvaparka apmeklējums jeb tā saucamā Šaha pelde “Līvu akvaparkā”.

 

Ziemas Šaha turnīru apmeklēs Dāvids Markosjans ar saviem skolēniem! Pasniedzējs un lielmeistars Markosjans ir vairāku Krievijas un starptautisku turnīru uzvarētājs. Strādāja par pasniedzēju lielmeistera Barejeva skolā, bija viens no  jauniešu izlases treneriem. Kopš 2010.gada strādā tikai par treneri. Strādā pēc savas unikālās metodes. Viens no nedaudzajiem pasniedzējiem, kas strādā ar bērniem no 4 gadu vecuma. Trenera darbā izmanto psihoterapeitiskās metodes, kas palīdz bērniem pārvarēt psiholoģiskās grūtības turnīros. Galvenā atšķirība: jau pēc dažām nodarbībām vecākiem sniedz visaptverošu un objektīvu informāciju par bērna spējām un nākotni. Protams, Dāvids dalīsies ar savu pieredzi un zināšanām ar jauniem šaha spēlētājiem arī Jūrmalā!

Ir ieplānota Baltkrievijas Šaha federācijas bijušā prezidenta, slavenā FIDE trenera, šaha izglītības iedvesmotāja Baltkrievijā, Šveicē un tagad arī Latvijā,  Vladimira Poļeja lekcija.

Vladimirs Poļejs šobrīd ir vairāk pazīstams Zviedrijā, kur viņam ir sava šaha skola, kurā viņš sagatavo valsts līmeņa čempionus. Piedalīsies arī Latvijas šaha spēlētājs, FIDE meistars Vladlens Šuļmans.

Vecākus un bērnus gaidīs lekcija no pazīstamā Mācību centra “LANDO”.

“Saskarsme nozīmē būt kopā, bet palikt pašiem par sevi. Tā ir māksla, ko mēs atklājam katru dienu, katru minūti, katru brīdi. Klausīties un dzirdēt, just un saprast, skatoties viena otra acīs un turoties rokās. Vadīt un mācēt sekot. Būt saskarsmē ar savu bērnu nozīmē saprast viņa vajadzības, prast atrast kopīgu valodu, paliekot par vecākiem. Kā bērna temperaments ietekmē uzvaru vai zaudējumu? – par šiem un daudziem citiem jautājumiem stāstīs centra “Contact”  speciālists, ārsts, psihologs Ksenia Solovjova.

Protams, būs apbalvošana un koncerts. Visi dalībnieki saņems apbalvojumus un diplomus.

Reģistrācija jau ir sākusies! Šaha turnīrā var ne tikai uzlabot savu līmeni un nopietni sagatavoties, iegūt pieredzi, jaunus draugus, bet arī atjaunoties un uzlādēt enerģiju no Jūrmalas, jūras un priežu gaisa!

No comments