Rīgas Šaha skolas trenera Vernera Putkas sagatavotie šaha testi

Pasākumi

Rīgas Šaha skolas treneris Fide meistars Verners Putka piedāvā gūt zināšanas no lielisku šaha partiju testiem. Šajos testos ir arī komentāri par izdarītajiem gājieniem, saistoši vēsturiski fakti par nospēlētajām partijām un spēlētājiem, kā arī testa pildītāju novērtējumi atkarībā no iegūtajiem punktiem. Cik punktus varat iegūt Jūs?

Testi pdf formātā

Lai testi tiktu aizpildīti objektīvi, datoru ar Windows operētājsistēmu lietotāji var izmantot bezmaksas šaha programmas ChessBase Reader 2017 iespēju “Training” jeb Treniņš, kurā var redzēt tikai pēdējo izdarīto gājienu un komentārus, tādējādi iepriekš neredzot pareizos gājienus. Lai izmanotu šo iespēju, jāveic šādas darbības:

1. Lejuplādējam partiju testus pgn formātā, uzspiežot disketes ikonai

2. Lejuplādējam programmu ChessBase Reader 2017 https://en.chessbase.com/pages/download vai tūlītējai lejuplādei: https://download.chessbase.com/download/chessbasereader/Reader2017Setup_x86.msi

3. Instalējam un palaižam minēto programmu 

4. Atveram iepriekš lejuplādēto pgn failu 

5. Partiju apskatei izmantojam opciju “Training”. Gājienu izdarīšanai uz priekšu izmantojam klaviatūras bultiņu “pa labi”.
 

No comments