Rīgas Šaha skolas čempionātā uzvar Ņikita Solomka un Ivans Mjatežs

Klātienes turnīri

No 24. – 26. novembrim Rīgas Šaha skolā notika Rīgas Šaha skolas atklātais čempionāts, kurā divās vecuma grupās sacentās 52 dalībnieki.

Vecākajā (2000. – 2005. dz.g.) jeb A grupā piedalījās 30 dalībnieki, no tiem 3 bija meistarkandidāti, bet pārējie ar pirmajām sporta klasēm. Savukārt jaunākajā (2006. dz.g. un jaunāki) jeb B grupā piedalījās 22 dalībnieki, no kuriem 20 bija ar pirmajām sporta klasēm, bet 2 meitenes izmantoja iespēju piedalīties arī ar otro sporta klasi. Turnīrs tika izspēlēts 7 kārtās ar apdomas laiku 45 minūtes uz partiju plus 15 sekundes par katru gājienu. 

A grupā meistarkandidāti nodemonstrēja savu pārākumu un sadalīja pirmās 3 vietas. Pirmais ar 6 punktiem finišēja Ņikita Solomka, otro vietu ar 5,5 punktiem ieguva Simons Sinauridze, savukārt trešais ar 5 punktiem bija Jaroslavs Petrovs. 

2000./2001. gadā dzimušo grupā labākais bija Simons Sinauridze, bet vēl godalgotās vietas ieņēma Miķelis Emīls Miķelsons un Iļja Aļeksejevs. Meitenēm pirmā bija Laura Beļakova, bet otrā – Katrīna Telma Ivanova.

2002./2003. gadā dzimušo grupā aiz Ņikita Solomkas un Jaroslava Petrova trešais palika Arturs Aizstrauts, bet meiteinēm labākās bija Elisa Granovska un Alise Tisteļskaja.

B grupā pārliecinoši ar 7 uzvarām 7 partijās uzvarēja Ivans Mjatežs, otrais ar 5,5 puntiem Pāvels Sokolovskis, bet trešo vietu ar 4,5 punktiem ieguva Miķelis Vingris.

2006. un 2007.gadā dzimušo grupā labākie bija Ivans Mjatežs un Pāvels Sokolovskis, bet trešais palika Dmitrijs Joņins. Meitenēm šajā grupā labāko trijnieks bija Sofija Sergejeva, Agnesa Stepanija Ter-Avetisjana un Marija Spirkova.

2007. un 2008. gadā dzimušo grupā uzvarēja Miķelis Vingris, aiz kura ierindojās Aleksandrs Karasevičs un Artjoms Tolmačevs, bet meitenēm labākās bija Ieva Valeine un Marija Krasiļņikova.

Ceļazīmes uz pavasarī gaidāmo Latvijas jauniešu čempionāta finālu ieguva Sinauridze, Solomka, Frīdenšteins-Brīdiņš, Mjatežs un Vingris.

No comments