Rīgas Šaha skolas audzēkņu panākumi Czech Open 2023

Czech Open šaha sacensības
Panākumi ārzemēs

Arī šogad Rīgas Šaha skola godam tika pārstāvēta Czech Open 2023 Pardubicē, skaistā Čehijas pilsētā, kas atrodas 96 km attālumā no Prāgas. Rīgas Šaha skolas pārstāvji piedalījās gan A, gan B, gan C turnīros, taču visaugstākais rezultāts – 7.vieta tika sasniegts tieši B turnīrā (Motorgas open). Spēcīgajā A turnīrā 292 dalībnieku konkurencē, cīnoties kopā ar šaha lielmeistariem un starptautiskajiem meistariem visvairāk punktus ieguva Rīgas Šaha skolas pārstāvis Reinis Paikens (4,5 punktus no 9), savu reitingu paaugstinot par 33,6 punktiem. Ļoti labi ar spēcīgajiem pretiniekiem cīnījās arī Rīgas Šaha skolas audzēkne Marija Kuzņecova, iegūstot 4 punktus no 9, un paaugstinot savu reitingu par 56,4 punktiem, tādējādi sasniedzot 2023 reitinga atzīmi, kas ļauj iegūt sieviešu FIDE meistarkandidātes jeb WCM (Woman Candidate Master) titulu. Apsveicam!

Augsto 7. vietu 279 dalībnieku konkurencē  B turnīrā  ar 7 punktiem no 9 ieguva Rīgas Šaha skolas audzēknis Renārs Mūzis, paaugstinot savu reitingu par 132(!) punktiem. Jāatzīmē, ka starta numurs turnīrā Renāram bija tikai 99. Pus punkts mazāk  Reinim Valdatam, kurš B turnīrā ieguva 6,5 punktus no 9 un augsto 20.vietu (starta numurs Reinim bija 58.). Kā jau iepriekš rakstījām, Reinis Valdats jūlijā Igaunijas atklātajā vīriešu čempionātā ieguva augsto 13. vietu. Tādējādi Reinis Valdats vasarā, cītīgi nodarbojoties ar šahu un piedaloties dažādos spēcīgos šaha turnīros, ir izpildījis meistarkandidāta normu. Apsveicam!

Patiešām labs starts starptautiskajās šaha sacensībās! Lepojamies ar saviem audzēkņiem un vēlam viņiem arī turpmāk augstus sasniegumus gan šahā, gan arī mācībās! Lai izdodas!

Visi A turnīra rezultāti šeit. Visi B turnīra rezultāti šeit.