Rīgas Šaha skolas atklātā čempionāta rezultāti

Klātienes turnīri

Rīgas Šaha skolā no 22. līdz 24. novembrim notika Rīgas Šaha skolas atklātais čempionāts, kurā divās vecuma grupās kopā piedalījās 37 dalībnieki. Par uzvarētāju vecākajā jeb A grupā kļuva Atis Frīdenšteins-Brīdiņš, bet jaunākajā jeb B grupā uzvarēja Arsenijs Savičevs. 

Abās grupās tika izspēlētas 7 kārtas pēc Šveices sistēmas ar apdomas laiku 40 minūtes plus 15 sekundes par katru izdarīto gājienu. Atbilstoši turnīra nolikumam, dalībnieki cīnījās ne tikai par balvām šī turnīra ietvaros, bet arī par ceļazīmēm uz Pasaules un Eiropas jauniešu čempionātu (PEČ) atlases sacensību fināliem zēniem 2020. gadā. 

A grupā piedalījās 23 dalībnieki, kuri dzimuši 2002.–2007. gadā.
A grupas rezultāti

Par uzvarētāju 2002.-2003. dz. g. grupā kļuva Daniels Janovskis ar 3,5 punktiem un 11. vietu kopvērtējumā. 

2004.-2005. dz. g. grupā un arī kopvērtējumā pirmo vietu ar 6 punktiem ieguva Atis Frīdenšteins-Brīdiņš, kurš papildus tam ieguva arī ceļazīmi uz PEČ atlases turnīra finālu U-16 grupā. Jāatzīmē, ka Atim šī ir jau otrā ceļazīme, jo vienu viņš ieguva šī gada Rīgas jauniešu atklātajās meistarsacīkstēs, tomēr tā netiek nodota, piemēram, nākamajam spēlētājam turnīra tabulā. Otro vietu ar 5,5 punktiem ieguva Kirills Bogdanovičs, savukārt trešo vietu ar 5 punktiem izcīnīja Artjoms Vissarionovs. 

Par uzvarētāju 2006.-2007. dz. g. grupā ar 4,5 punktiem kļuva Emīls Tabors, kuram 4. vieta kopvērtējumā un, līdz ar to, iegūta ceļazīme uz PEČ atlases turnīra finālu U-14 grupā. Otro vietu šajā apakšgrupā ar 4,5 punktiem ieguva Pāvels Sokolovskis, bet trešais bija Ivans Mjatežs arī ar 4,5 punktiem. 

Labākā jauniete bija Darja Zubova, kura ieguva 3,5 punktus un 15. vietu kopvērtējumā.

B grupā piedalījās 14 dalībnieki, kuri dzimuši 2008. gadā un jaunāki. 
B grupas rezultāti

2008.-2009. dz. g. grupā un arī kopvērtējumā ar 100% rezultātu, 7 punktiem no 7 iespējamiem uzvarēja Arsenijs Savičevs, kurš tādējādi ieguva ceļazīmi uz PEČ atlases turnīra finālu U-12 grupā. Otro vietu ar 5 punktiem ieguva Artjoms Tolmačevs, bet trešo vietu šajā apakšgrupā ieguva Roberts Rezņiks ar 4 punktiem. 

Labākais spēlētājs 2010.-2011. dz. g. grupā ar 4,5 punktiem bija Arsenijs Derbeņevs, kurš ieguva trešo vietu kopvērtējumā un ceļazīmi uz PEČ atlases turnīra finālu U-10 grupā. Otro vietu šajā apakšgrupā ar 4 punktiem ieguva Daniils Nazarovs, bet trešais arī ar 4 punktiem bija Viktors Jovanovičs. 

Labākā meitene turnīrā bija Marija Krasiļņikova ar 3 punktiem un 10. vietu kopvērtējumā, otro vietu meitenēm ieņēma Lelde Plauča ar 3 punktiem, bet trešo vietu ieguva Maria Labecka ar 2,5 punktiem. 

No comments