Rīgas Šaha skola godam pārstāvēta Latvijas čempionātos klasiskajā šahā

Latvijas čempionāts

2024.gada 5.maijā, Transporta un sakaru institūtā Rīgā noslēdzās Latvijas čempionāts  vīriešiem un sievietēm, kā arī Amatieru čempionāts klasiskajā šahā. Rīgas Šaha skola godam tika pārstāvēta visos trijos čempionātos. Latvijas čempionātā vīriešiem par uzvarētāju pirmo reizi kļuva FIDE meistars Guntis Jankovskis, bet sieviešu čempionātā piektais tituls lielmeistares Ilzes Bērziņas kontā. Amatieru čempionātā 1. vietu ieguva Rīgas Šaha skolas audzēknis Krišjānis Lāzars. 

Kā informē Latvijas Šaha federācija, FM Guntis Jankovskis (2258) 9 kārtās ieguva 7 punktus, tikai pēc papildrādītājiem apsteidzot Klāvu Stabulnieku (2211), kuram tā bija pirmā medaļa pieaugušo čempionātos. Par puspunktu no viņiem atpalika un bronzas medaļu ieguva Kristaps Kretainis (2145). 

Sieviešu konkurencē jau piekto zelta medaļu savā karjerā izcīnīja WGM Ilze Bērziņa (2177). Viņai 6,5 punkti no 9. Tikpat punktus ieguva arī WFM Renāte Vidruska (1978), kurai sudrabs ir labākais sasniegums karjerā. Trešā  ar 6 punktiem palika iepriekšējo četru turnīru uzvarētāja, galvenā reitingafavorīte, Rīgas Šaha skolas trenere WGM Laura Rogule (2290).

Amatieru čempionātā 1. vietu ieguva Rīgas Šaha skolas audzēknis Krišjānis Lāzars (1781) – 7,5 punkti, 2. vietā Martijs Krakops (1689) no Jēkabpils un Valērijs Rižihs (1725) no Rīgas – abiem pa 7 punktiem.

Prieks par to, ka Latvijas čempionātos klasiskajā šahā Rīgas Šaha skolu pārstāv gan audzēkņi, gan treneri. Audzēkņi cīnās plecu pie pleca ar pieredzējušiem Rīgas Šaha skolas treneriem un gūst neatsveramu pieredzi nākamajām šaha sacensībām.

Vīriešu konkurencē tikai mazliet pietrūka Rīgas Šaha skolas pārstāvjiem, lai iekļūtu starp laureātiem. Tūlīt aiz trijnieka, 4. – 7. vietā ar 6 punktiem no 9 ierindojās Rīgas Šaha skolas audzēkņi – NM Emīls Jānis Mieriņš, FM Arsēnijs Savičevs, NM Reinis Paikens un MK Reinis Valdats.

Arī sieviešu konkurencē, tāpat kā vīriešu čempionātā, notika sīva spēkošanās, saglabājot intrigu līdz pat pēdējai turnīra spēļu kārtai.  Rīgas Šaha skolu pārstāvēja 12 dalībnieces, kas bija vairāk par pusi. Labākie rezultāti – 3.vieta Rīgas Šaha skolas trenerei WGM Laurai Rogulei un 5.vieta Rīgas Šaha skolas audzēknei WCM Marijai Kuzņecovai, abām pa 6 punktiem no 9. 

Amatieru čempionātā piedalījās 25 Rīgas Šaha skolas audzēkņi. Liels prieks par Krišjāni Lāzaru (7,5 punkti no 9) un 1.vietu 48 dalībnieku konkurencē! Mazliet pietrūka līdz medaļām vēl diviem skolas audzēkņiem – Janam Aleksejam Oļševskim (6,5 punkti, 4.vieta) un Vadimam Aleidžānam (6 punkti, 5.vieta).

Kā informē Latvijas Šaha federācija, vairākiem sacensību dalībniekiem izdevās ievērojami paaugstināt savu šaha reitingu:

Top 3 reitinga pieaugums, vīrieši
Sergejs Fiļipovs (1844) – 115,2
Toms Jeronovičs (1832) – 114,8
Renārs Mūzis (1890) – 98

Top 3 reitinga pieaugums, sievietes
Emīlija Apine (1701) – 97,2
Alise Laimiņa (1506) – 73,6
Lea Treigute (1408) – 50,4

Top 3 reitinga pieaugums, amatieri
Martijs Krakops (1689) – 91,6
Matvejs Murinovs (1438) – 89,2
Ļevs Maizenbergs (1496) – 86,8

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Visi balvu saņēmēji: vīriešisievietesamatieri

Partiju pieraksti skanētā formātā: vīriešisievietesamatieri

Līderu galdiņu partijas apskatāmas arī Latvijas čempionāts klasiskajā šahā 28.04. – 05.05.2024. lichess.org partijas