Rīgas 2018. gada atklātās jaunatnes meistarsacīkstes šahā, rezultāti

Klātienes turnīri

Rīgas Šaha skolā aizvadītas Rīgas 2018. gada atklātās jaunatnes meistarsacīkstes šahā, kurā divās grupās kopā piedalījās 50 zēni un meitenes līdz 17 gadu vecumam, kas piecās dienās aizvadīja septiņas klasiskā šaha kārtas.

Vecāko grupu turnīrā (U-15 un U-17) 12 spēlētāju konkurencē uzvarēja Artis Alainis (1. vieta U-17), kura kontā 5 punkti. Jāatzīmē, ka Artis gan iesāka, gan pabeidza turnīru ar zaudējumu, tomēr vidusdaļā iekrātie punkti bija pietiekoši daudz, lai kļūtu par turnīra uzvarētāju. Otro un trešo vietu ar 4,5 punktiem ieņēma attiecīgi Dmitrijs Staņislavskis (1. vieta U-15) un Atis Frīdenšteins-Brīdiņš (2. vieta U-15). Raivis Kristiāns Pakalns ar 4 punktiem ieguva 2. vietu U-17, Artūrs Aizstrauts ar 4 punktiem bija 3. vietā U-17, bet 3. vietā U-15 finišēja Kristaps Reinis Strods, kuram arīdzan 4 punkti. Labākā meitene šajā turnīrā bija Arta Andersone (U-15) ar 2,5 punktiem. 

Vecāko grupu turnīra rezultāti 

Jaunāko grupu turnīrā (U-11 un U-13) bija 38 dalībnieki un par uzvarētāju ar 6 punktiem, uzvarot pirmās piecas partijas un pēdējās divas nospēlējot neizšķirti, kļuva Emīls Jānis Mieriņš (1. vieta U-13). Otro vietu ar 5,5 punktiem ieguva Emīls Tabors (2. vieta U-13)  ar 5,5 punktiem, bet trešo vietu ar 5 punktiem ieguva Artjoms Burenkovs (3. vieta U-13). 

U-11 grupā puišiem ar 4 punktiem 1. vietu ieguva Arsenijs Savičevs, 2. vietu ar 3,5 punktiem – Rafaels Spiridovskis, bet 3. vietu ar 3 punktiem – Marats Francs.  

U-11 grupā meitenēm 1. vietu ar 4 punktiem ieguva Agnesa Stepania Ter-Avetisjana. 2. vietu – Ieva Valeine ar 3,5 punktiem, bet 3. vietu – Varvara Denisyuk ar 3 punktiem. 

U-9 grupā puišiem ar 4,5 punktiem 1. vietu ieguva Miķelis Vingris, oto vietu ar 4 punktiem ieguva Artjoms Tolmačevs, bet 3. vietu ar 3 punktiem izcīnīja Arsenijs Derbeņevs.   

U-9 grupā meitenēm 1. vietu ar 3 punktiem izcīnīja Marija Kuzņecova, bet 2. vietu ar 1,5 punktiem ieguva Marija Krasiļņikova.

Jaunāko grupu turnīra rezultāti 

Ceļazīmes uz Latvijas čempionāta finālu zēniem ieguva Artis Alainis (nākamgad spēlēs U-18), Dmitrijs Staņislavskis (U-16), Emīls Jānis Mieriņš (U-14), Arsenijs Savičevs (U-12) un Miķelis Vingris (U-10).

No comments