Ramona Golsta izcīna bronzas medaļu Pasaules jauniešu čempionātā ātrspēlē meitenēm

Klātienes turnīri Panākumi ārzemēs

Grieķijas kūrostpilsētā Hersonisosā aizvadīts pasaules čempionāts ātrajā šahā (10’+5″) un ātrspēlē (5’+2″) zēniem un meitenēm vecuma grupās U-14, U-16 un U-18. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja māsas Ramona un Madara Golstas.

U-14 vecuma grupā, ātrajā šahā, kas norisinājās 29. un 29. oktobrī bija 41 spēlētājs, no kuriem 13 bija meitenes. Madara Golsta ar 4,5 punktiem 9 kārtās ieguva 21. vietu kopvērtējumā un 5. vietu starp meitenēm. Savukārt Ramona Golsta ar 4 punktiem ieguva 28. vietu un 9. vietu starp meitenēm. Gan Madara, gan Ramona varēja iegūt arī vēl labāku rezultātu, par ko liecina gan turnīra sākuma rangs, gan arī turnīra sākotnējā gaita. Madara pēc reitinga bija 9. vietā un 1. starp meitenēm, bet Ramona 19. vietā un 4. starp meitenēm. Diemžēl noslēdzošās kārtas neļāva ieņemt augstākas vietas, proti, Madara zaudēja pēdējās 2 partijas, bet Ramona no pēdējām 4 partijām ieguva tikai 1 punktu.

Ātrspēlē, kas notika 30. oktobrī arī bija 41 dalībnieks, bet meiteņu skaits bija 12. Jāatzīmē, ka abos turnīros daži dalībnieki bija pieteikti, bet uz cīņām tā arī neieradās. Starta rangā ātrspēlē Madara Golsta bija 12. vietā, 1. starp meitenēm, Ramona Golsta 17. vietā, 2. starp meitenēm. Šajā turnīrā abas Latvijas pārstāves nospēlēja labāk, nekā ātrajā šahā un, pateicoties labam finiša spurtam un uzvarām pēdējās 2 partijās, ar 5 punktiem 9 kārtās 17. vietu kopvērtējumā un 3. vietu starp meitenēm izcīnīja Ramona Golsta. Savukārt Madaru Golstu, kas pārspēja savu māsu abās savstarpējās partijās šajos turnīros, atkal iegāza zaudējumi noslēdzošajās 2 partijās, kā rezultātā viņai 4,5 punkti, 19. vieta un meiteņu konkurencē 4. vieta tieši blakus māsai.

Apsveicam Ramonu Golstu ar 3. vietu Pasaules jauniešu čempionātā ātrajā šahā meitenēm! Līdzīgu panākumu un arīdzan 3.vietu šogad vasarā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā izcīnīja Miķelis Vingris, sacenšoties ar Pasaules labākajiem šahistiem ātrajā šahā līdz astoņu gadu vecumam. Tiesa, konkurence Miķelim bija krietni lielāka – 173 dalībnieks. Paldies trenerim Aivaram Stašānam par ieguldīto darbu Ramonas, Madaras un Miķeļa trenēšanā, kā arī novēlam turpināt iesākto un sasniegt vēl augstākas virsotnes!

no images were found

No comments