Pasaules un Eiropas čempionāts jauniešiem

Klātienes turnīri Panākumi ārzemēs

Šogad augusta beigas un septembra sākums ir tas laiks, kad notiek svarīgākās starptautiskās jauniešu šaha sacensības.

No 22. līdz 31. augustam Brazīlijā, Pokosdekaldasā (Poços de Caldas) tika aizvadīts Pasaules čempionāts šahā bērniem līdz 12 gadu vecumam, kurā piedalījās pieci Latvijas pārstāvji – Marija Krasiļņikova (U-8), Pāvels Sokolovskis (U-10), Anna Krista Kipļuka (U-12), Ieva Valeine (U-10) un Artjoms Vissarionovs (U-12). Iegūtie rezultāti punktu ziņā bija ļoti līdzīgi, pirmie trīs no minētajiem ieguva 4,5 punktus, bet pārējie divi, 4 punktus no 11 iespējamiem. Rezultāti.

Pasaules čempionāts šogad notiek divās Dienvidamerikas valstīs. U-14, U-16 un U-18 grupu turnīrs notiks Urugvajas galvaspilsētā Montevideo no 16. līdz 26. septembrim. Uz turieni dosies deviņi šahisti, attiecīgi meitenēm – Madara Golsta un Ramona Golsta (U-14), Alisa Tiselskaja (U-16), Elizabete Limanovska un Rebeka Atte (U-18). Savukārt atvērtajās grupās – Grigorijs Morozļi (U-14), Arsens Bataševs un Roberts Sevastjanovs (U-16) un Klāvs Stabulnieks (U-18). Turnīra informācija.

 

Savukārt Eiropas čempionāts notiek Rumānijas pilsētā Mamaijā no 5. līdz 14. septembrim un tajā piedalās 17 dalībnieki no Latvijas. Meitenes – Naomi Maklakova (U-8), Agnesa Ter-Avetisjana (U-10), Evelina Tokranova un Sofija Sergejeva (U-12), Arina Petrovska (U-14), Dana Vambute (U-16) un Elizabete Limanovska (U-18). Puiši – Miķelis Vingris un Artjoms Tolmačevs (U-8), Ilja Testelecs un Rafaels Spiridovskis (U-10), Kristaps Zass (U-12), Aleksandrs Jazdanovs un Daniils Horobrijs (U-14), Rihards Bekasovs (U-16), Dmitrijs Tokranovs un Roberts Ziediņš (U-18). Pēc piecām nospēlētām kārtām visvairāk punktu no mūsējiem, 3,5 ir ieguvis Aleksandrs Jazdanovs. Pavisam jāspēlē 9 kārtas.

No comments