Panākumi Eiropas jauniešu čempionātā ātrajā šahā un ātrspēlē

Klātienes turnīri Panākumi ārzemēs

Maksims Golubovskis izcīnīja bronzas godalgu.

Raksta sagatavošanai izmantota informācija no Latvijas Šaha federācijas mājaslapas. 

Tallinā otrdien, 3. decembrī noslēdzās Eiropas čempionāts jauniešiem ātrajā šahā un ātrspēlē (rapidā un blicā), kurā piedalījās arī vairāk nekā pussimts Latvijas šahistu, no kuriem lielākā daļa bija Rīgas Šaha skolas audzēkņi, kuriem kopā ar viņu treneriem un vecākiem Rīgas Šaha skola organizēja autobusu nokļūšanai uz sacensībām un atpakaļ, kā arī sekmīgākajiem audzēkņiem apmaksāja turnīru dalības maksas. Prieks, ka mājās izdevās atvest vienu medaļu, kā arī gūt citus nozīmīgus sasniegumus! 

Igaunijas galvaspilsētā uz trīs dienu (1.–3. decembris) sacensībām kopumā pulcējās aptuveni tūkstotis šahistu. Organizatori bija parūpējušies par ļoti plašu sacensību programmu ar vairākiem jaunievedumiem. Saskaitot ātrspēli un ātro šahu, meiteņu un zēnu grupas, kopā notika 24 dažādas sacensības, liecina informācija rezultātu vietnē chess-results.com.

No Latvijas šahistu panākumiem jāakcentē trīs.

Maksims Golubovskis (2112, Rīgas Šaha skola) izcīnīja bronzas godalgu ātrajā šahā zēniem U-16 grupā, 9 kārtās iegūstot 6,5 punktus.

Latvijas U-10 izlase, kuras sastāvu veidoja Rīgas Šaha skolas audzēkņi, 44 vienību konkurencē ieguva augsto 5. vietu komandu sacensībās ātrajā šahā. Mūsējie uzvarēja piecus no septiņiem mačiem. Romans Tolmačevs (1301) bija viens no diviem šahistiem (kopā pie galdiņiem sēdās 176), kurš uzvarēja visās septiņās partijās. Vēl mūsu komandā spēlēja Artjoms Tolmačevs (1521), Aleksandrs Karasevičs (1596) un Vadims Aleidzāns (1374).

Savukārt jaunā Sofja Vasiļjeva (1401, Daugava Chess) ieguva sesto vietu ātrajā šahā un septīto vietu ātrspēlē U-10 meiteņu grupā. 

Rīgas Šaha skolas trenere un delegācijas vadītāja Diāna Matisone pēc intensīvā turnīra veltīja labus vārdus organizatoriem. Kaut arī bija dažas problēmas, it īpaši pirmajā dienā, visi rīkotāju pārstāvji bija laipni, pretīmnākoši un vienmēr centas palīdzēt. Ar aizvadīto Eiropas jauniešu čempionātu apmierināti ir gan treneri, gan spēlētāji, gan arī bērnu vecāki. Aizvadītajās trijās dienās sacensību režīms bija ļoti saspringts, taču arī labi pārdomāts. Ja turnīra grafiks būtu garāks, tad visiem būtu papildus izdevumi.

Tas, ka Eiropas čempionāts notika Latvijas kaimiņvalstī, mūsu sportistiem bija ļoti izdevīgi. Tika gūta ļoti vērtīga starptautiska pieredze un izmēģināti spēki pret daudziem vadošajiem sava vecuma Eiropas šahistiem.

Jau ceturtdien, 5. decembrī, turpat Tallinā, viesnīcā “Sokos Hotel Viru” sāksies Eiropas čempionāts rapidā un blicā pieaugušajiem. 

No comments