Oktobra šaha notikumu apskats 15.10. – 26.10.2023.

šaha notikumu apskats 2023. gada oktobris
Klātienes turnīri Pasaules čempionāts

Šogad oktobris ir bijis šaha notikumiem un panākumiem bagāts mēnesis, bet tas vēl nebūt nav beidzies mūsu skolas audzēkņiem. Par Rīgas Šaha skolas audzēkņu un treneru panākumiem oktobra sākumā jau rakstījām rakstā Šaha panākumi rudens noskaņās Siguldā un Kuldīgā. Turpinām Rīgas Šaha skolas šaha notikumu apskatu par 2023. gada oktobri un priecāties par mūsu audzēkņu panākumiem. Šoreiz vairāk par šaha sacensībām laika posmā no 15. oktobra līdz 26. oktobrim.

Garkalnes atklātais šaha čempionāts 15.10.2023.

2023. gada 15.oktobrī kultūras namā “Berģi” tika aizvadīts jau otrais šā gada Garkalnes atklātais čempionāts šahā, kurā piedalījās 70 šahisti. 

informē Latvijas Šaha federācija, pēc astoņām kārtām 1. vietu ieguva meistarkandidāts Konstantīns Gudovskis (7 punkti no 8). Ar 6.5 punktiem 2. – 4.vietu dalīja FIDE meistars Vitālijs Ļevčenkovs, FIDE meistare Renāte Vidruska un meistarkandidāts Ņikita Kaverins. Pēc papildrādītājiem Vitālijs Ļevčenkovs kļuva par sudraba medaļas īpašnieku, savukārt Renāte Vidruska ieguva labākās dāmas balvu, tādējādi bronzas medaļai tiekot Ņikitas Kaverina īpašumā.

Dāmu vērtējumā 1. vietu ieguva Renāte Vidruska, 2. vietu ieguva Rīgas Šaha skolas audzēkne Melānija Luīze Jansone (6 punkti, 5.vieta kopvērtējumā), bet 3. vietu ieguva ilggadējā Rīgas Šaha skolas trenere, nacionālā meistare Vija Rožlapa (5.5 punkti, 10.vieta kopvērtējumā).

Vēl labākā seniora balvu saņēma Sergejs Ivanovskis (6. punkti, 6.vieta kopvērtējumā), jauniešu balvu – Pauls Veitners (6 punkti, 7.vieta).

Rezultāti pieejami chess-results.com.

Turnīra dāmu 1. - 3. vietas ieguvējas
 1. – 3. vietas ieguvējas dāmu konkurencē
Rīgas Šaha federācijas Open turnīrs 13.10.2023. – 15.10.2023.

informē Latvijas Šaha federācija, no 2023. gada 13. oktobra līdz 15. oktobrim Rīgas Šaha federācijas (RŠF) telpās notika RŠF “Open” turnīru sestais posms spēlētājiem ar reitingu līdz 1800. Par uzvarētāju kļuva 15 gadus jaunais Rīgas Šaha skolas audzēknis Maksims Otrohovs (1605). 

34 dalībnieku konkurencē 1. vietas ieguvējs Maksims Otrohovs (1605) septiņās partijās izcīnīja 6 punktus. 2. vietā ierindojās Dmitrijs Lisovskis (1737) ar 5,5 punktiem. 3. vietāSergejs Fiļipovs (1525), kuram, tāpat kā Dmitrijam Lisovskim, 5,5 punkti. Labākā no meitenēm ar 4 punktiem bija Kristīne Gruznova (1246).

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com, bet balvu saņēmēji – šeit.

Rīgas Šaha federācijas Open turnīra laureāti
Rīgas Šaha federācijas Open turnīra laureāti
Komandu čempionāts Pullman Junior Teams 2023 – 21.10.2023.

informē Latvijas Šaha federācija, 2023. gada 21. oktobrī 24 komandas no dažādām Latvijas vietām ieradās Rīgā, lai sacenstos komandu čempionātā Pullman Junior Teams 2023 par stiprākās komandas godu, izspēlējot 9 kārtas ar laika kontroli 10+5.  Turnīrā piedalījās 106 bērni un jaunieši vecumā līdz 16 gadiem. Čempionāts tika rīkots ar mērķi palīdzēt jaunajiem šahistiem gūt pieredzi, spēlējot komandu sacīkstēs. 

Par 1. vietas ieguvējiem kļuva komanda “Only e4” (Marts Francs, Arsenijs Savičevs, Marija Kuzņecova, Sofija Vasiljeva), uzvarot visus 9 mačus! Izšķirošais mačs bija ar 2.vietas ieguvējiem, komandu “Tītara cepetis” (Reinis Paikens, Reinis Valdats, Maksims Otrohovs, Renārs Mūzis), kurš beidzās ar rezultātu 2,5:1,5 par labu čempioniem. Pārējos mačus čempionvienība “Only e4” uzvarēja ļoti pārliecinoši. 3.vietu izcīnīja Rīgas šaha federācijas komanda “RŠF Juniors”.

Tika noskaidrotas ne tikai labākās komandas, bet arī labākie spēlētāji pie galdiņiem.

Pie pirmā galdiņa labākais čempionātā bija Reinis Paikens (Tītara cepetis) ar 8,5 no 9, pie otrā galdiņa Arsenijs Savičevs (“Only e4”) ar 9 no 9 (!), pie trešā galdiņa Marija Kuzņecova (“Only e4”) 8,5 no 9, pie ceturtā galdiņa labākā bija Sofija Vasiljeva (“Only e4”) ar 8 no 9. Labākais rezervists bija Dāvids Pivovarovs (“Dream Team”) ar 5,5 no 8.

Rezultāti: chess-results.com.

Pullman Junior Teams 2023 1.vietas ieguvēju komanda Only e4
Pullman Junior Teams 2023 1.vietas ieguvēju komanda Only e4. Foto Reinis Riekstiņš
Pasaules čempionāts klasiskajā šahā kadetiem 16.10.2023. – 26.10.2023.

informē Latvijas Šaha federācija, Ēgiptes kūrortpilsētā Šarmelšeihā no 2023. gada 16. oktobra līdz 26.oktobrim notika pasaules čempionāts klasiskajā šahā kadetiem jeb zēniem un meitenēm vecuma grupās U-8, U-10 un U-12. Latviju tajā pārstāvēja Nikolajs Platonovs (1815) un Krišjānis Lāzars (1464).

Šahistiem bija jāaizvada 11 kārtas ar apdomas laiku 90 minūtes partijai plus 30 sekundes par gājienu. Sacensībās kopumā piedalījās 504 dalībnieki no 67 federācijām.

“Open” grupā U-12 Latvijas jauniešu čempions Nikolajs Platonovs ieguva 6,5 punktus un ierindojās 30.vietā 90 dalībnieku konkurencē. Vienpadsmit gadus jaunajam Nikolajam Platonovam šis bija jau otrais čempionāts. Pērn U-10 grupā viņš ierindojās 25.vietā.

Sekmīgu debijas turnīru aizvadīja desmit gadus jaunais Krišjānis Lāzars. “Open” U-10 vecuma grupā 113 dalībnieku vidū ar 7 punktiem viņš ieņēma augsto 22.vietu, kaut arī mūsu šahista stara reitings bija tikai 45. Turnīra gaitā Krišjānim Lāzaram septiņas uzvaras un četri zaudējumi.

Jāatzīmē, ka 22.vieta ir augstākā, ko kāds no Latvijas zēniem pasaules čempionātos ir spējis sasniegt U-10 vecuma grupā šajā gadsimtā.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Krišjānis Lāzars
Krišjānis Lāzars. Foto no facebook.com/sahsirmode
Nikolajs Platonovs
Nikolajs Platonovs. Foto no facebook.com/sahsirmode