Noslēdzies Pasaules čempionāts klasiskajā šahā kadetiem (U-8, U-10, U-12)

Panākumi ārzemēs

Veifaņā (Ķīna) svētdien noslēdzies Pasaules čempionāts klasiskajā šahā kadetiem (U-8, U-10, U-12), kurā startēja arī trīs zēni un trīs meitenes no Latvijas. Ziņo Latvijas Šaha Federācija.

Gan punktu skaita, gan ieņemto vietu ziņā šis Latvijas šahistiem nebija tas veiksmīgākais Pasaules čempionāts. Tikai U-12 vecuma grupas spēlētājam Rafaelam Spiridovskim (1406) izdevās iegūt 50 procentus no punktiem – 5,5 no 11. Rezultātā viņam 65.vieta 114 dalībnieku konkurencē. Vērtējot pēc ieņemtās vietas, labākā bija Marija Krasiļņikova (1014), kura ar 5 punktiem ierindojās 54. pozīcijā (no 90) U-10 grupā meitenēm.

Abi mūsu jaunākās grupas (U-8) pārstāvji ierindojās 76. vietās. Toms Jeronovičs 96 dalībnieku konkurencē ieguva 4 punktus, bet Dafnei Maklakovai 2,5 punkti 78 meiteņu konkurencē.

U-12 pārstāve Ieva Valeine (1132), kurai šis bija jau piektais pasaules čempionāts, ar 3,5 punktiem palika 79. vietā starp 88 startējušajām, bet Aleksandrs Karasevičs (1390) U-10 grupā finišēja 102. pozīcijā (no 112).

Spiridovskis savu reitingu pacēla par 95 punktiem, Krasiļņikova – par 93, bet Valeine – 32.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Atgādināsim, ka pērn Marija Kuzņecova U-8 grupā ierindojās 7. vietā, kas mūsu šahistiem bija augstākā ieņemtā vieta pasaules čempionātos kopš 2006. gada.