Noslēdzies Latvijas komandu čempionāts

Klātienes turnīri

No 17. līdz 20. novembrim Rīgas Šaha skolas telpās norisinājās 2017. gada Latvijas komandu čempionāts šahā. Turnīru rīkoja Latvijas Šaha federācija, galvenais tiesnesis – Alberts Cimiņš.

Šogad viss turnīrs tika izspēlēts vienā piegājienā, valsts svētku laikā, atklāšanas dienā izspēlējot 1 kārtu, bet nākamajās trijās dienās pa divām kārtām. Turnīrs tika izspēlēts ar klasiskā Fide ELO apskaiti un laika kontroli 90 minūtes plus 30 sekundes par katru izdarīto gājienu. Turnīrā piedalījās daudzi Latvijas vadošie un aktīvie šahisti, ieskaitot 4 spēlētājus no pirmā piecinieka pēc reitinga. Turnīra partiju tiešraidei varēja sekot tādās interneta vietnēs, kā chess24ChessBomblivechess, kā arī dažādās mobilajās aplikācijās.

Turnīrā piedalījās 95 dalībnieki no 15 komandām, kas cīnījās par vērtīgām balvām komandu vērtējumā. Papildus labākajām trijām komandām, šogad tika izcīnīta arī komandu reitinga balva, uz kuru varēja pretendēt starta reitingā zemāk esošās komandas. Balvās bija kausi, medaļas, diplomi, kā arī naudas balvas.

Cīņas turnīrā notika saspringtas un spraigas, tika fiksēti negaidīti rezultāti gan komandām, gan individuāli. Pirmo vietu izcīnīja komanda “RTU/WASA”, kas tapusi sadarbības rezultātā starp Rīgas Tehnisko universitāti un Stokholmas komandu “Wasa”, kas šogad svin savu 100 gadu jubileju. Tajā spēlēja spēcīgi ārzemju spēlētāji, attiecīgi, Basems Amins, Grigors Grigorovs, Toms Vedbergs, Pija Kramlinga, Rauans Sagits un Birgers Venzels. Jāteic gan, ka lai iegūtu uzvaru, viņiem nācās krietni pasvīst, jo ar iegūtām 5 uzvarām un diviem neizšķirtiem komandu vērtējumā jeb 12 lielajiem punktiem viņi tikai par vienu punktu apsteidza otrās vietas ieguvējus jeb labāko Latvijas komandu “Rīgas Šaha skola”, kuras kontā 11 punkti ar dalībniekiem Arturu Neikšānu, Ņikitu Meškovu, Tomu Kantānu, Arturu Bernotas, Dmitriju Tokranovu, Annu Kantāni un Elizabeti Limanovsku. Trešo vietu, esot tikai sestie pēc starta reitinga ar noslēdzošās dienas teicamu finišu, nospēlējot neizšķirti ar “RTU/WASA” un ar minimālu pārsvaru pārspējot “Rīgas Tehniskā universitāte, izcīnīja komanda “Ventspils”, kuras sastāvā spēlēja Guntars Antoms, Matīss Mustaps, Dana Reizniece-Ozola, Valdis Saulespurēns, Vladlens Šulmans, Jānis Isakovs un Ingūna Erneste. Reitingbalvu ieguva komanda “RTU/Juniors” ar dalībniekiem Ēriku Mieriņu, Mihailu Gutmanu, Aleksi Vīnu, Viktoru Atrohovu, Kārli Daģi, Juri Krastiņu, Jāni Bagāto un Martu Kāni.

No comments