Noslēdzies Latvijas bērnu un jauniešu atklātais komandu turnīrs 49.Cerību kauss

Bērnu turnīri Komandu turnīri Pasākumi

26.-27.martā, notika Latvijas 49. bērnu un jauniešu atklātais komandu čempionāts “Cerību kauss”.

Pēdējos divos gados gan Cerību kauss sacensības neizdevās noorganizēt saistībā ar COVID-19, jo 2020.gadā nepaspēja sacensības izspēlēt līdz galam, apstājāmies pie pirmās apakšgrupas A pusfināla izspēles, savukārt 2021.gadā mēģinājums organizēt Cerību kausu online platformā tornelo.com neizdevās. Tāpēc Rīgas Šaha skola sākoties 2021./2022. jaunajai mācību sezonā kā vienu no prioritātēm izvirzīja tieši šo turnīru un visu laiku, cītīgi sekojot līdzi situācijai valstī un noteiktajiem ierobežojumiem, tika gaidīts brīdis, kad varēsim organizēt un aicināt visus uz Latvijas finālu. Tika uzrunāts sadarbības partneris Transporta un sakaru institūts (TSI), kas uzreiz atsaucās iespējamai sadarbībai un jau 2021.gada rudenī tika izvēlēts datums, bet jau atkal COVID-19 saslimstības uzliesmojums Latvijā, lika plānus atlikt uz nezināmu laiku.

TSI ir privāta augstskola, kas jau vairāk kā 20 gadu garumā sagatavo Latvijā un visā pasaulē pieprasītus speciālistus. TSI piedāvā inženierzinātņu studiju programmas tādās jomās kā informācijas tehnoloģijas un telekomunikācijas, robotika un elektronika, aviācija, transports un loģistika, kā arī vadība un digitālais bizness. Studiju programmas apgūstamas angļu un latviešu valodās.

Rūpīgi sekojot līdzi valstī valdošajiem ierobežojumiem un gaidāmajiem grozījumiem, kā arī, saskaņojot šīs valsts mēroga meistarsacīkstes ar Latvijas Šaha federāciju, jau atkal izraudzījāmies jaunu datumu, kas šoreiz izrādījās veiksmīgs.

Pēc ilgā pārtraukuma un ilgās gaidīšanas vēlējāmies bērniem sarīkot nopietnas meistarsacīkstes, tāpēc arī nolikumā ieviesām korekcijas un šogad nolēmām pielaist spēlēt bērnus un jauniešus vecumā līdz 13 gadiem jeb tie, kuri dzimuši 2009.gadā un jaunākus, jo mēs zinām, ka  2 gadi bez šīm komandu sacensībām ir par daudz atņemts, šādi daļu mēģinājām kompensēt.

Sacensībās piedalījās 32 komandas, kopā dalībnieku sarakstā 150 spēlētāju (128 pamatsastāvs, pārējie rezervisti), jaunie censoņi ieradās no Rīgas, Jūrmalas, Mārupes, Kuldīgas, Olaines, Limbažiem, Jēkabpils un Daugavpils.

Par 49.Cerību kausa 2022.gadā uzvarētājiem kļuva Daugavpils komanda “Daugava chess”, treneris E.Dzirkalis, pirmo vietu komandai nodrošināja izcīnītie 25,5 punkti.

1.galdiņš – Sofja Vasiļjeva

2.galdiņš –  Jegors Andrusevičs

3.galdiņš – Daniils Aleksejevs

4.galdiņš –  Milana Gaiļevska

2.vietu ar 24,5 punktiem izcīnīja “ThinkB4UMove I”, Rīgas Šaha skolas trenera E.Ungura komanda.

1.galdiņš – Marija Kuzņecova

2.galdiņš – Renārs Mūzis

3.galdiņš – Patriks Ivulāns

4.galdiņš –  Marija Krasiļņikova

  1. vietā ar 23,5 punktiem ierindojās “H7”, Rīgas Šaha skolas trenera V.Putkas komanda:

1.galdiņš – Kristiāns Vārpiņš

2.galdiņš – Toms Jeronovičs

3.galdiņš – Ralfs Manžurcevs

4.galdiņš –  Naomi Maklakova

Pirmo trīs vietu komandas un treneri saņēma arī īpaši sarūpētos suvenīrus no TSI.

Arī tālākais komandu sadalījums no 4.-10.vietai bija īpaši saspringts un svarīgs, jo pirmās 10 komandas nodrošināja sev vietu 2023.gada Cerību kausa finālā.

4.vietā “Delfīni”, Rīgas Šaha skola, treneris L.Borisovs

5.vietā “Kaissa”, Rīgas Šaha skola, trenere D.Matisone

6.vietā “ThinkB4UMove II”, trenere L.Ungure

7.vietā “Šaha lauvas”, Rīgas Šaha skola,  treneris V.Putka

8.vietā “ARchess club”, treneris A.Raudive

9.vietā “Zālīši”, Rīgas Šaha skola, trenere I.Paune

10.vietā “Jēkabpils sporta skola”, treneris G.Jankovskis

Apsveicam uzvarētājus un finālistus.

Komandu vērtējumā specbalvu no TSI saņēma vienīgā meiteņu komanda “Šahs un caps”, Rīgas Šaha skolas trenere N.Maklakova”:

1.galdiņš – Emīlija Vanadziņa

2.galdiņš – Ance Ceļmalniece

3.galdiņš – Kate Adria Kubuliņa

4.galdiņš – Viktorija Roze Sekstone

Kā arī tika apbalvoti 1.-3.vietu ieguvēji pie katra galdiņa un noteikti labākie rezervisti zēniem un meitenēm.

1.galdiņš

  1. Sofja Vasiļeva, “Daugava chess”

2.Vadims Aleidzans, “Delfīni”

3.Reinis Valdats, “Zālīši”

2.galdiņš

1.Oļegs Kaļiņins, “ARchess”

2.Iļja Kotovs, “Dream team”

3.Emīls Šļubovskis, “Slepenie eži”

3.galdiņš

  1. Romans Tolmačevs, “Kaissa”

2.Raimonds Freibergs, “Delfīni”

  1. Alberts Priedeslapa, “Bruņinieki”

4.galdiņš

1.Naomi Maklakova, “H7”

  1. Marija Krasiļņikova, “ThinkB4UMove I”

3.Maria Labecka, “Šaha haizivis”

Labākais rezervists zēniem Aleksandrs Gorohovs, “Šaha lauvas” un labākā rezerviste meitenēm Viktorija Rožkova, “ARchess club”.

Visi rezultāti atrodami:

http://chess-results.com/tnr620899.aspx?lan=1&art=0&rd=9

Turnīra laika tika ievērota stingra disciplīna, kur spēļu zālē varēja atrasties tikai dalībnieki, treneri un tiesneši, tiesnešu palīgi. Kārtu starplaikos tika iemūžinātas komandu sastāvu bildes uz galvenā atbalstītāja TSI foto sienas, kā arī tika izspēlēts mini konkurss, kur bija jāuzmin, cik šahisti brāļi un māsas atrodas spēļu zālē (ieskaitot dalībniekus, tiesnešus, tiesnešu palīgus) un tie ir 23! Tāpat tika godinātas visas šahistes, jo 2022.gads ir veltīts sieviešu šaham un tapa brīnišķīga kopbilde, kuru veido 50 dalībnieces, plus treneres un tiesnešu palīdzes.

Rīgas Šaha skolas pārstāve Nellija Maklakova: “Mēs zinājām, ka darba būs daudz, tāpēc jau laikus izziņojām, ka aicinām palīgā brīvprātīgos un tādi ātri vien pieteicās gan mūsu kolēģu vidū, gan jaunieši šahisti. Vissirsnīgākais, PALDIES, viņiem! Kā arī esam gandarīti par sekmīgo sadarbību ar Transporta un Sakaru institūtu, jo tas ļāva mums noorganizēt iespaidīgu Latvijas 49.bērnu un jauniešu atklāto komandu čempionātu 49.Cerību kauss. Tāpat esam pateicīgi TSI par visiem piešķirtajiem suvenīriem un īpašajām balvām, kas bagātināja šo turnīru. ”

Gustavs Stinka, Aleksandrs Krasiļņikovs, Larisa Gordijeviča, Anastasija Parhomenko, Signe Kacēna, Isa Kasimi, Agapi Ter-Avetisjana, Sofija Ļevčenko, Andrejs Freibergs.

Par skaistajiem fotomirkļiem, gan spēļu zālē, gan komandu kopbildēm, kā arī noslēdzošo apbalvošanu iemūžināja Diāna Matisone.

Sacensību atbildība par šaha noteikumu ievērošanu gūlās uz galvenā tiesneša Vernera Putkas pleciem, savukārt, visi organizatoriskie darbi bija Rīgas Šaha skolas treneres un metodiķes Nellijas Maklakovas pārziņā.

Noslēdzoties 49.Cerību kausam, kas veiksmīgi tika noorganizēts Transporta un Sakaru institūta telpās, Mārketinga vadītāja Olga Dzilna bija pavisam tieša un sirsnīga: “Prieks dzirdēt, ka viss izdevās lieliski, gaidām vēl un drīz. Uztikšanos!”

Un arī sūtām vissirsnīgāko paldies TSI kafejnīcai “Baltais Burkāns”, kura uzņēmās darboties pastiprinātā režīmā, lai mazie šahisti, viņu treneri un citi līdzjutēji tiktu pie siltām pusdienām.

Vēl vairāk bildes par sacensību norisi “Cerību kauss” atrodamas KAISSA facebook lapā albumā 49. Cerību Kauss 26.-27.03.2022. un 49. Cerību Kauss 26.-27.03.2022. / 2