Noslēdzies Eiropas interneta šaha čempionāts portālā chess.com, labākais rezultāts no Latvijas – lielmeistara Toma Kantāna 58. vieta

Online turnīri Panākumi ārzemēs

Eiropas Šaha savienības (ECU) rīkotā Eiropas Tiešsaistes šaha čempionāta spēcīgāko šahistu grupā labākais no Latvijas pārstāvjiem bija Toms Kantāns, kurš pēc divām spēļu dienām ierindojās 58. vietā, bet uzvaras laurus turnīrā plūca Krievijas šahists Aleksejs Sarana, ziņo aģentūra LETA, informē Latvijas Šaha federācija.

E grupā, kurā piedalījās šahisti, kas Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) reitingā sakrājuši vairāk par 2300 punktiem, Kantāns abās dienās izcīnīja pa pieciem punktiem astoņās partijās un ierindojās 58.vietā.

Latvijas labākais šahists Igors Kovaļenko piektdien un sestdien sakrāja deviņus punktus un ieņēma 88.vietu. 6,5 punkti un 201.vieta tika Ritvaram Reimanim. Kopvērtējums apskatāms šeit.

Izslēgšanas cīņās, kurās iekļuva 14 labākie šahisti, Latvijas pārstāvji netika.

Bez kvalifikācijas spēļu aizvadīšanas izslēgšanas maču turnīrā uzreiz iekļuva uzaicinātais Nīderlandes lielmestars Giri Anišs un Čehijas lielmeistars Davids Navara.

Anišs ceturtdaļfinālā piekāpās Krievijas šahistam Aleksejam Saranam, kurā ar 14 punktiem bija pirmais kvalifikācijas sacensībās.

“Gribēju iekļūt triju labāko skaitā, lai kvalificētos Eiropas čempionātam, un nebiju priecīgs par tikšanos otrajā kārtā ar Anišu,” par mērķiem izslēgšanas cīņās pēc uzvaras turnīrā tīmekļa vietnē “chess.com” teica Sarana. “Pirmajā partijā ar Anišu man bija zaudēta pozīcija, taču viņam trūka apdomas laika”.

Navara tika līdz finālam, kur sacentās tieši ar 20 gadus veco Saranu, zaudējot viņam ar 0:2.

“Navara zaudēja bandinieku pirmās spēles sākumā, un man jau bija uzvarēta pozīcija, bet otrajā mačā ar melnajām figūrām pēc gājiena g5 mana pozīcija kļuva uzvarēta,” finālu komentēja uzvarētājs.

“Visgrūtākais bija mačs pusfinālā pret Sergeju Movsesjanu,” teica čempions tiešsaistē. “Man bija iespējas uzvarēt pirmajā partijā, viņam – otrajā bija laba pozīcija.”

Trešo vietu divu Armēnijas šahistu cīņā izcīnīja Gabriels Sargisjans, ar 2:0 pārspējot Movsesjanu, kurš rupji kļūdījās otrās partijas galotnē.

Uzvarētājam pienācās 1200 eiro, finālistam – 800, trešās vietas ieguvējam – 700 un ceturtās vietas īpašniekam – 600 eiro. Pirmās vietas ieguvējai sieviešu konkurencē tika atvēlēti 700 eiro.

Sacensības tika aizvadītas piecās grupās, dalību kurās noteica spēlētāju pasaules reitings. Katrai partijai dalībniekam tika dotas desmit minūtes apdomas laika ar divu sekunžu bonusu par katru izdarīto gājienu.

Labākie šahisti, šahistes, jaunieši, seniori un amatieri ieguva ceļazīmes uz Eiropas čempionātu, ziņo LETA.

Visi Latvijas šahistu rezultāti apskatāmi chess-results.com.

No comments