Noskaidroti labākie Rīgas jauniešu čempionāta dalībnieki

Klātienes turnīri

Ar ļoti ciešu sāncensību līdz pat noslēdzošajai 7. kārtai norisinājās Rīgas atklātais jauniešu čempionāts šahā, kas notika Rīgas Šaha skolā no 23. līdz 27. oktobrim.

Šajā turnīrā, kas pēc dalībnieku vecuma bija sadalīts divās grupās, savā starpā sacentās kopā 48 jaunieši un jaunietes. A grupā (U-15 un U-17) piedalījās 22 dalībnieki, B grupā (U-11 un U-13) bija 26 dalībnieki. Turnīrs tika spēlēts ar klasisko laika kontroli un FIDE klasiskā reitinga aprēķinu, apdomas laiks 90 minūtes plus 30 sekundes par katru nākošo gājienu līdz partijas beigām katram dalībniekam.

Interesanti, ka abās vecuma grupās par uzvarētāju kļuva spēlētājs, kura triumfam bija nepieciešama gan personiskā uzvara pēdējā kārtā, gan konkurentu paklupšana finiša spurtā.

A grupā trīs spēlētāji dalīja pirmo vietu ar 5,5 punktiem, bet papildrādītāji tos sarindoja šādā secībā: 1. Pjotrs Koļasa, 2. Maksims Golubovskis, 3. Jaroslavs Petrovs. Savukārt B grupā 1. vietu izcīnīja Artjoms Vissarionovs ar 5,5 punktiem, bet 2.-3. vietu ar 5 punktiem un vienādiem visiem trijiem papildrādītājiem (ne)sadalīja Emīls Tabors un Jevgēņijs Fiļipovs. Jātzīmē, ka vēl ar 5 punktiem, bet sliktākiem papildrādītājiem 4. finišēja Atis Frīdenšteins Brīdiņš un 5. Ivans Mjatežs.

Ceļazīmes uz nākamā gada Latvijas jauniešu Pasaules un Eiropas čempionāta atlases finālu ieguva Koļasa (U-18), Golubovskis (U-16), Vissarionovs (U-14) un Tabors (U-12).

no images were found

No comments