Noskaidroti finālisti atlases sacensībām Pasaules un Eiropas jauniešu čempionātiem U-12 un U-14 atklātajās grupās

Klātienes turnīri

No 19. līdz 21. janvārim Rīgas Šaha skolā notika pusfināli, kuros bija pēdējā iespēja kvalificēties jauniešu atlases sacensību finālam.

U-12 grupā no pusfināla kvalificējās pirmo 6 vietu ieguvēji, bet U-14 grupā pirmo 4 vietu ieguvēji. Apdomas laiks bija 45 minūtes līdz partijas beigām katram dalībniekam + 15 sekundes par gājienu.

U-12 pusfinālā piedalījās 15 dalībnieki un tika izspēlēts Šveices sistēmas turnīrs 7 kārtās. Par uzvarētāju ar 5 punktiem kļuva Jevgenijs Springis, otrā vieta ar tikpat punktiem tika Zoranam Kriekam, ar 4,5 punktiem trešo vietu ieņēma Dmitrijs Joņins, ceturtais bija Andrejs Pidgora, bet piektais – Deniss Daļeckis. Visbeidzot, no trijiem 4 punktu īpašniekiem, finālam kvalificējās Pāvels Sokolovskis.

Finālam kvalificējušies dalībnieki U-12 grupā

1) Kristaps Zass (labāko trijnieks 2016. un 2017.gada finālos)

2) Ivans Mjatežs (2017. Baltic Open un 2017.gada Rīgas Šaha skolas čempionāts)

3) Emīls Tabors (2017.gada Rīgas jauniešu meistarsacīkstes)

4) Renārs Petrovs (Latgales 2018.gada atklātais jauniešu čempionāts)

5) Jevgenijs Springis (2018. gada atlases pusfināls)

6) Zorans Krieks (2018. gada atlases pusfināls)

7) Dmitrijs Joņins (2018. gada atlases pusfināls)

8) Andrejs Pidgora (2018. gada atlases pusfināls)

9) Deniss Daļeckis (2018. gada atlases pusfināls)

10) Pāvels Sokolovskis (2018. gada atlases pusfināls)

U-14 pusfinālā arī piedalījās 15 dalībnieki, kas izspēlēja Šveices sistēmas turnīru 7 kārtās. Šajā grupā uzvarēja Kirils Bogdanovičs ar 6,5 punktiem, otro vietu ar 6 punktiem ieguva Arturs Krastiņš, bet trešais bija Jegors Leonovs ar 5 punktiem. Ar četriem punktiem finišēja trīs spēlētāji, no kuriem finālam kvalificējās un ceturto vietu ieguva Marks Ernests Podojniks.