Noskaidroti Cerību kauss 2024 fināla uzvarētāji

Cerību kauss 2024 šahā fināls
Bērnu turnīri Komandu turnīri

2024.gada 6. un 7.aprīlī notika tradicionālā bērnu un jauniešu komandu turnīra Cerību kauss fināls, kas šogad norisinājās jau 51.reizi.  Arī šogad, tāpat kā iepriekšējā gadā, sacensības notika plašajās Transporta un sakaru institūta (TSI) telpās.

TSI jau daudzus gadus atbalsta mūsu valstī notiekošos šaha pasākumus. Rīgas Šaha skola ir pateicīga par šādu veiksmīgu sadarbību, kas dod iespēju organizēt grandiozas bērnu un jauniešu sacensības.

TSI ir privāta augstskola, kas jau vairāk kā 20 gadu garumā sagatavo pieprasītus speciālistus. Augstskola piedāvā inženierzinātņu virzienu studiju programmas tādās jomās kā datorinženierija, transports un loģistika, aviācija, robotika un elektronika, un vadībzinātne.

Šogad, pateicoties TSI plašajām telpām, Cerību kausa pusfinālā varējām uzņemt rekordlielu skaitu – 58 komandas. Savukārt finālā piedalījās 20 stiprākās komandas, kur satikās labākās gan no iepriekšējā gada fināla, kā arī no šī gada Cerību kausa pusfināla.

Spraigās cīņās divās dienās tika aizvadītas 9 spēļu kārtas. Katram dalībniekam partijai bija dots apdomas laiks 15 min. un 10 sek. par izdarīto gājienu. Šoreiz, atšķirībā no pusfināla mačiem, līdzjutējiem bija iespēja sekot līdzi ne tikai rezultātiem chess-results.com  tīmekļvietnē, bet arī tiešsaistes partijām šaha portālā Lichess.org.

Par 51.Cerību kausa uzvarētājiem ar 24 komandas punktiem kļuva ARchess kluba trenera Aivara Raudives komanda ARchess club-1. Jāatzīmē, ka Aivara Raudives audzēkņi par Cerību kausa uzvarētājiem kļūst jau otro gadu pēc kārtas, jo arī 2023.gadā Cerību kausa finālā tika iegūta 1.vieta! Apsveicam!

Komandas dalībnieki (galdiņu secībā) – Daniel Beniosev, Nils Vorobjovs, Semjons Savins, Sofija Teremranova.

1. vietas ieguvēji - komanda ARchess club-1
1. vietas ieguvēji – komanda ARchess club-1

2.vietu ar 23,5 komandas punktiem ieguva šī gada Cerību kausa pusfināla uzvarētāja, Rīgas Šaha skolas treneru Larisas Gordijevičas un Anastasijas Parhomenko komanda Dream Team.

Komandas dalībnieki (galdiņu secībā) – Nikolajs Platonovs, Oļegs Kaļiņins, Kirils Iļjins, Varvara Gavrilova.

2.vietas ieguvēji - komanda Dream Team
2.vietas ieguvēji – komanda Dream Team

3.vietā  ar 22 komandas punktiem ierindojās trenera Edvīna Dzirkaļa komanda no Daugavpils Daugava Chess.

Komandas dalībnieki (galdiņu secībā) – Milana Gaiļevska, Edvards Gaidis, Dainis Smikersts, Anna Višņakova.

4. vietā – Rīgas Šaha skolas komandas Kaissa 1 (trenere Diāna Matisone) – 21 punkts

5. vietā  Rīgas Šaha skolas  komanda H7 (treneris Verners Putka) – 20,5 punkti

6. vietā – Rīgas Šaha skolas  komanda ThinkB4UMove (treneris Edgars Ungurs) – 20 punkti

7. vietā – komanda ARchess club-2 (treneris Aivars Raudive) – 20 punkti

8. vietā Rīgas Šaha skolas komanda ThinkB4UMove II (treneris Edgars Ungurs) – 19,5 punkti

9. vietā  komanda Cukurtornis (treneris Atis Bētiņš) – 18 punkti

10. vietā – Rīgas Šaha skolas komanda Kaissa 3 (trenere Diāna Matisone) – 18 punkti

Saskaņā ar Nolikumu pirmās 10 komandas izcīnīja tiesības piedalīties 2025. gada Cerību kausa fināla turnīrā, bez piedalīšanās pusfinālā.

Uzreiz aiz pirmā desmitnieka palika divas Rīgas Šaha skolas treneres Vijas Rožlapas komandas – 11. vietā – Rīgas Šaha skolas komanda Teikas Karaļi  – 18 punkti (sliktāki papildus rādītāji kā 9. un 10.vietai) un 12. vietā – Rīgas Šaha skolas komanda Teika  – 17,5 punkti.

Bez komandu vērtējuma tika noteikti un apbalvoti arī 1. – 3.vietu ieguvēji pie katra galdiņa. Un tā, rezultāti individuālajā vērtējumā:

1. galdiņš 

 1. vieta – Nikolajs Platonovs, komanda Dream Team (L. Gordijeviča, A. Parhomenko) – 8,5 punkti
 2. vieta – Ansis Kantāns, komanda ThinkB4UMove (E. Ungurs) – 6,5 punkti 
 3. vieta – Konstantīns Noreiķis, komanda Šaha haizivs (S.Galkins) – 6,5 punkti

2. galdiņš 

 1. vieta – Edvards Gaidis, komanda Daugava Chess (E. Dzirkals) – 7,5 punkti
 2. vieta – Oļegs Kaļiņins, komanda Dream Team (L. Gordijeviča, A. Parhomenko) – 6,5 punkti 
 3. vieta – Patriks Ivulāns, komanda ThinkB4UMove (E. Ungurs) – 6 punkti

3. galdiņš

 1. vieta – Jānis Marks Dābols, komanda ThinkB4UMove (E. Ungurs) – 7,5 punkti 
 2. vieta – Kirils Iļjins, komanda Dream Team (L. Gordijeviča, A. Parhomenko) – 7 punkti
 3. vieta – Olivers Ļahs, komanda Teika (V. Rožlapa) – 7 punkti

4. galdiņš(meiteņu)

 1. vieta – Jevgēnija Siņicina, komanda Lāča gambīts (V. Putka) – 7,5 punkti 
 2. vieta – Viktorija Roskova, komanda ARchess club-2 (A. Raudive) – 7 punkti 
 3. vieta – Sofija Teremranova, komanda ARchess club-1 (A. Raudive) – 7 punkti

Visi rezultāti atrodami šeit individuālajā vērtējumāšeit komandu vērtējumā.

Par skaistajiem fotomirkļiem, gan spēļu zālē, gan komandu kopbildēm, kā arī noslēdzošo apbalvošanu paldies sakām Rīgas Šaha skolas trenerei Diānai Matisonei. Vairāk foto mirkļus var apskatīt Kaissa facebook grupā publicētajos foto albumos – 1.diena, Komandas, Apbalvošana.

Esam priecīgi un pateicīgi par sadarbību Latvijas Šaha federācijai un mūsu ilggadējam atbalstītājam Transporta un sakaru institūtam. Paldies visiem sacensību dalībniekiem, komandu treneriem, tiesnešiem un tiesnešu palīgiem.

Paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos un apsveicam uzvarētājus!  Uz drīzu tikšanos jau nākamajās šaha sacensībās!

Turnīra apbalvošanas foto galerija šeit: