Par 50.Cerību kausa uzvarētājiem kļūst Aivara Raudives komanda ARchess club

Bērnu turnīri Komandu turnīri Latvijas čempionāts

25.-26.martā notika tradicionālā bērnu un jauniešu komandu turnīra Cerību kauss – 2023 fināls, kas šogad norisinājās jau 50.reizi. Cerību kauss pirmo reizi oficiāli iesākās 1973.gadā. Šogad, 2023.gadā, sacensības notika plašajās Transporta un sakaru institūta (TSI) telpās, Rīgā, Lomonosova ielā 1.

ТSI jau daudzus gadus atbalsta mūsu valstī notiekošos šaha pasākumus, un šoreiz savās telpās uzņēma 50. Cerību kausu – bērnu un jauniešu komandu turnīra gan pusfinālu, gan finālu.

Transporta un sakaru institūts (TSI) ir privāta augstskola, kas jau vairāk kā 20 gadu garumā sagatavo pieprasītus speciālistus. Augstskola piedāvā inženierzinātņu virzienu studiju programmas tādās jomās kā datorinženierija, transports un loģistika, aviācija, robotika un elektronika, un vadībzinātne. Studiju programmas apgūstamas latviešu un angļu valodās.

Rīgas Šaha skola ir pateicīga par šādu veiksmīgu sadarbību, kas dod iespēju organizēt grandiozas bērnu un jauniešu sacensības. Plašajās telpās varējām uzņemt visas 46 komandas, kas pieteicās pusfinālam. Savukārt, finālā satikās jau stiprākās 10 komandas no Cerību kausa 2022.gada un 10 stiprākās no 2023.gada Cerību kausa pusfināla.

Šogad, pēc vairāku gadu pārtraukuma, beidzot uzdrīkstējāmies atjaunot tradīciju un bagātināt Cerību kausa sacensību finālu ar ārzemju viesu komandām. Šoreiz uz Rīgas Šaha skolas ielūgumu atsaucās kaimiņi no Igaunijas, Tartu Kalev kluba, kuri piedalījās ar divām komandām.

Spraigās cīņās tika aizvadītas 9 spēļu kārtas, kur pirmās 5 tika izspēlētas sestdien, 25.martā, un atlikušās 4 – svētdien, 26.martā. Katram dalībniekam partijai bija dots apdomas laiks 15 min. un 10 sek. par izdarīto gājienu.

Jaunums šogad  – līderu komandu mačiem spēles notika pie digitālajiem galdiņiem. Šīs partijas tika translētas online un tām varēja sekot līdzi. Tāpat jaunums bija ne tikai spēļu translācija, bet arī spēļu tiešraide ar komentētājiem. Par spēļu tiešraidi parūpējās Rīgas Mats pārstāvis Andris Tihomirovs, kurš kopā ar diviem trīskārtējiem Latvijas jauniešu čempioniem savās vecuma grupās Emīlu Jāni Mieriņu (U18) un Miķeli Vingri (U14) komentēja partijas.

Tiešraide 25.martā, tiešraide 26.martā.

Par 50.Cerību kausa uzvarētājiem ar 27,5 komandas punktiem kļuva ARchess kluba trenera Aivara Raudives komanda “ARchess club”, 2.vietā ar 24 komandas punktiem – Rīgas Šaha skolas trenera Edgara Ungura komanda “ThinkB4UMove” un 3.vietā –  ar 23 komandas punktiem Rīgas Šaha skolas treneres Diānas Matisones komanda “Kaissa”.

1.vieta komandai “Archess club”,  ARchess klubs, treneris A.Raudive

1.galdiņš Daniels Beņiosevs

2.galdiņš Oļegs Kaļiņins

3.galdiņš Demids Dorofejevs

4.galdiņš Jevgēņija Siņicina

2.vieta komandai “ThinkB4UMove”, Rīgas Šaha skola, treneris E.Ungurs

1.galdiņš Marija Kuzņecova

2.galdiņš Arsenijs Derbeņevs

3.galdiņš Patriks Ivulāns

4.galdiņš Elza Puķīte

3.vieta komandai “Kaissa”, Rīgas Šaha skola, trenere D.Matisone

1.galdiņš Romans Tolmačevs

2.galdiņš Aleksejs Jans Olševskis

3.galdiņš Maksimilians Bodaks

4.galdiņš Aļona Tolmačeva

 Nākamā gada finālā Cerību kauss -2024 iekļuva sekojošas komandas:

4.vieta H7, Rīgas Šaha skola, treneris V.Putka

5.vieta ThinkB4UMove II, Rīgas Šaha skola, E.Ungurs

6.vieta Šaha haizivis, Rīgas Šaha skola, S.Galkins

7.vieta Jautrais Karalis, treneris A.Bētiņš

8.vieta Jēkabpils sporta skola, treneris G.Jankovskis

9.vieta Teikas karaļi, Rīgas Šaha skola, V.Rožlapa.

 

10.vieta Tartu Kalev Green, Tartu Kalev šaha klubs, A.Uibe (viesi no Igaunijas)

11.vieta Daugava Chess, treneris E.Dzirkalis

 

Sacensībās tika arī vērtēts individuālais sniegums pie katra galdiņa, kā arī rezervistu veikums.

  1. galdiņš

1.vieta Reinis Valdats komanda “Zālīši”, 9 punkti

2.vieta Marija Kuzņecova komanda “ThinkB4UMove”, 6,5 punkti

3.vieta Toms Jeronovičs komanda “H7”, 6,5 punkti

4.vieta Rainers Lapiņš komanda “Jēkabpils sporta skola”, 6,5 punkti

 

  1. galdiņš

1.vieta Arsenijs Derbeņevs komanda “ThinkB4UMove”, 8 punkti

2.vieta Oļegs Kaļiņins komanda “ARchess club”, 7,5 punkti

3.vieta Aleksejs Jans Olševskis komanda “Kaissa”, 7 punkti

 

  1. galdiņš

1.vieta Demids Dorofejevs “ARchess club”, 7,5 punkti

2.vieta Jaroslavs Orlovskis komanda “ThinkB4UMove”, 7,5 punkti

3.vieta Mart Mattias Alas komanda “Tartu Kalev Green”, 7 punkti

 

  1. galdiņš (meiteņu)

1.vieta – Lauma Mieriņa komanda “Teikas karaļi” 9 punkti

2.vieta –   Naomi Maklakova komanda “H7”, 8 punkti

3.vieta – Jevgēņija Siņicina komanda “ARchess”, 6 punkti

tikpat punkti visām sekojošam dalībniecēm:

4.vieta – Milana Gaiļevska komanda “Daugava chess”, 6 punkti

5.vieta – Aļona Tolmačeva komanda “Kaissa”, 6 punkti

6.vieta – Maria Matilda Labecka komanda “Šaha haizivis”, 6 punkti

7.vieta – Dafne Maklakova komanda “Šaha lauvas”, 6 punkti

Labākais rezervists Henrijs Liepiņš no komandas “Teikas karaļi” un labākā rezerviste meitenēm Nora Grāvele no komandas “ThinkB4UMove III”.

Dāvinājām arī veiksmes ruksīšus tiem dalībniekiem, kuriem šajās sacensībās pēc astotās spēļu kārtas vēl nebija izdevies gūt nevienu punktu.

Suminājām trīs jaunākās 2014.gadā dzimušās meitenes – Hannu Bankovsku, Līvu Mieriņu, Saskia Lee  Kanger.

Par skaistāko komandas emblēmu vienbalsīgi tika atzīta ARchess club komandas emblēma.

Visi sacensību rezultāti.

Partiju translācijas.

Paldies mūsu tiesnešu kuplajai komandai – galvenajam tiesnesim Verneram Putkam, tiesnešiem Aleksejam  Pakulam un Nellijai Maklakovai, kā arī jaunajiem palīgiem, līnijtiesnešiem Larisai Gordijevičai, Anastasijai Parhomenko, Gustavam Stinkam, Aleksandram Krasiļņikovam, Marijai Krasiļņikovai, Kristiānam Vārpiņam, Renāram Mūzim.

Digitālo galdiņu tiesnesim Artim Auziņam.

Paldies puišiem par tiešraidi ar dzīvajiem komentāriem – Rīgas Mats pārstāvim Andrim Tihomirovam, trīskārtējiem jauniešu čempioniem Emīlam Jānim Mieriņam un Miķelim Vingrim.

Par skaistajiem fotomirkļiem spēļu zālē un svinīgajā apbalvošanā esam pateicīgi mūsu kolēģei  – Rīgas Šaha skolas trenerei Diānai Matisonei.

Mēs ļoti centāmies, lai vēsturiskais 50.Cerību kauss izdotos grandiozs un atmiņā paliekošs. Lai satiktos stiprākie mūsu jaunie šahisti un varētu tikt noskaidrotas stiprākās bērnu un jauniešu komandas. Tāpēc esam gandarīti par milzīgo interesi un kuplo dalībnieku skaitu.

Jau 20.-21.maijā aicinām lielākos jauniešus vecumā no 13 līdz 18 gadiem uz komandu turnīru Šaha lietus, kas notiks TSI telpās.