Noskaidroti 2023. gada Latvijas šaha čempioni

Latvijas čempionāts

Piektdien, 5. maijā, Rīgā, Transporta un sakaru institūta telpās noslēdzās Latvijas sieviešu, vīriešu un amatieru šaha čempionāti un tika noskaidroti 2023. gada Latvijas šaha čempioni. Šogad Rīgas Šaha skola bija plaši pārstāvēta visos trijos šaha čempionātos, piedaloties šaha cīņās gan skolas audzēkņiem, gan treneriem.

Vīriešiem pirmo reizi par uzvarētāju kļuva GM Toms Kantāns (2480) – 8,5 punkti no 9, atstājot 2. vietā ar 7,5 punktiem pagājušā gada čempionu GM Ilmāru Starostīti (2409). Šogad par patīkamu pārsteigumu parūpējās Rīgas Šaha skolas audzēkņi, jo 3.vietu ar 6,5 punktiem ieguva tikai 14 gadus jaunais Rīgas Šaha skolas audzēknis Reinis Paikens (1766), savu reitingu paaugstinot par 216 punktiem! Rīgas Šaha skolā Reinis Paikens trenējas pie trenera Semjona Galkina, kā arī savai izaugsmei apmeklē šaha lielmeistaru Alekseja Širova un Artura Neikšana rīkotās meistarklases. Savukārt augstajā 4. vietā ar 6.punktiem ierindojās cits Rīgas Šaha skolas audzēknis – meistarkandidāts Miķelis Vingris, savu reitingu paaugstinot par 43,6 punktiem. Reitinga pieauguma ziņā jāapsveic vēl divi Rīgas Šaha skolas audzēkņi  – Renārs Mūzis (1558), kuram 21. vieta un plus 161,6 punkti, kā arī Nikolajs Platonovs (1657) – 31. vieta un plus 101,6 punkti. Apsveicam!

2023. gada Latvijas šaha čempionāta vīriešiem laureāti

Par Latvijas šaha čempioni sievietēm jau trīspadsmito reizi, un ceturto reizi pēc kārtas, kļuva Rīgas Šaha skolas trenere WGM Laura Rogule – 7 punkti no 9. 2.vietā arī Rīgas Šaha skolas trenere NM Nellija Maklakova, bet 3.vietā – WFM Renāte Vidruska  – abām pa 6,5 punktiem. Uzreiz aiz 4. vietas ieguvējas WFM Elīnas Otikovas (6 punkti) no 5.vietas līdz 8.vietai ierindojās Rīgas Šaha skolas pārstāves. Augsto 5.- 6. vietu ar 5,5 punktiem dalīja Rīgas Šaha skolas trenere MK Larisa Gordijeviča un skolas audzēkne 1. sporta klases šahiste Naomi Maklakova. Savukārt 7. – 8. vietā ar 5 punktiem Rīgas Šaha skolas pārstāves MK Marija Kuzņecova un MK Ramona Golsta. Reitinga pieauguma ziņā sieviešu čempionātā labākā bija Rīgas Šaha skolas audzēkne Emīlija Apine. (1286), ierindojoties 12. vietā un saņemot plus 100,8 reitinga punktus. Liels prieks un gandarījums par Rīgas Šaha skolas audzēkņu un treneru augstajiem rezultātiem!

2023. gada Latvijas šaha čempionāta sievietēm laureātes

Amatieru turnīrā par uzvarētāju kļuva Rīgas Šaha skolas audzēknis Romāns Tolmačevs (7,5 punkti no 9). Labāko trijniekā vēl divi Rīgas Šaha skolas audzēkņi – 2.vietā ar 7 punktiem Dmitrijs Lisovskis, bet 3.vietāToms Jeronovičs (6,5 punkti). Prieks un lepnums par  panākumiem!

2023. gada Amatieru šaha čempionāta laureāti

Apsveicam visus, kas piedalījās šajos čempionātos, jo tas ir lielisks veids kā gūt vērtīgu pieredzi, apliecinot savu meistarību! Lepojamies arī ar skolas audzēkni Gustavu Stinku, kurš visu čempionātu laiku nenogurstoši palīdzēja tiesnešu darbā.

Visi rezultāti šeit.

Rakstā izmantotās literatūras un fotogrāfiju avoti no Latvijas Šaha federācijas mājas lapas.

Rīgas Šaha skolas galvenā speciāliste Ilze Ķempele