Mačs par Pasaules čempiona nosaukumu Karlsens–Karuana sākas 9. novembrī

Klātienes turnīri

Šis ir mačs starp Pasaules pirmajiem diviem spēlētājiem pēc FIDE Elo reitinga, kas patiesībā ir diezgan rets notikums. Iepriekšējo reizi tas notika 1990. gadā, kad savā starpā spēkojās Garijs Kasparovs un Anatolijs Karpovs.

Magnuss Karlsens ir pašreizējais Pasaules čempions, kurš aizstāvēs savu titulu. Viņam ir 27 gadi un viņš ir titula īpašnieks no 2013. gada, kad viņš pārspēja iepriekšējo Pasaules čempionu Višvanatanu Anandu no Indijas. Par lielmeistaru viņš kļuva 13 gados, 4 mēnešos un 27 dienās.

Fabiano Karuana nopelnīja tiesības izaicināt Pasaules čempionu, uzvarot FIDE kandidātu turnīrā Berlīnē šī gada martā. Viņam ir 26 gadi, par lielmeistaru viņš kļuva 14 gados 11 mēnešos un 20 dienās.

Balvu fonds

FIDE pieprasa, lai balvu fonds būtu vismaz 1 000 000 eiro, atskaitot visus piemērojamos nodokļus. Organizators “World Chess”, kā ziņots, ir sagādājis šo summu, bet papildus vēl var nākt klāt daļa no biļešu ienākumiem.

Balvu fonds tiks sadalīts 60 procenti uzvarētājam un 40 procenti zaudētājam, ja mačs beidzas 12 pamatpartiju laikā. Gadījumā, ja uzvarētājs tiek noskaidrots papildpartijās, uzvarētājs saņems 55 procentus un zaudētājs 45 procentus.

Noteikumi

Oficiālie mača noteikumi

Svarīgākās lietas:

Mačs tiks izspēlēts 12 partijās. Kad kāds sasniedz 6,5 punktus, viņš uzvar.

Laika kontrole ir 100 minūtes pirmajiem 40 gājieniem, 50 minūtes nākamajiem 20 gājieniem un tad 15 minūtes atlikušajai partijai ar pievienotām 30 sekundēm par katru izdarīto gājienu, sākot no pirmā.

Ja rezultāts pēc 12 partijām ir neizšķirts, tad tiks izspēlētas 4 ātrā šaha papildpartijas ar laiku 25’+10’’ 

Ja vēl joprojām ir līdzsvars, tad 2 ātrspēles partijas ar laiku 5’+3” tiks izspēlētas. Neizšķirta gadījumā, vēl viens ātrspēles pāris ar partijām tiek izspēlēts. Ja pēc kopumā 5 šādiem pāriem vēl nav uzvarētāja, seko “pēkšņās nāves” partija. Spēlētājs, kurš uzvar izlozē, izvēlas krāsu. Spēlētājam ar baltajiem būs 5 minūtes, melnajiem 4 minūtes. 3 sekunžu pieliktais laiks sāksies no 61. gājiena par katru izdarīto gājienu. Ja šī partija noslēdzas neizšķirti, melnie tiek pasludināti par mača uzvarētāju.

No comments