“Liepājas Rokāde” un mačs Latvija – Lietuva pie 100 galdiņiem

Klātienes turnīri

Krāšņi un ar vērienu no 2. līdz 5. augustam tika aizvadīts šaha festivāls “Liepājas Rokāde”, kurš šogad notika jau 25. gadu pēc kārtas.

Festivālu organizē Latvijas Šaha federācija ar vadītāju Latvijas šaha federācijas prezidentu Āri Ozoliņu. Galvenais tiesnesis – Alberts Cimiņš. Šogad turnīra mājvieta bija Liepājas Olimpiskais centrs. Šajā Latvijas un arī Baltijas šaha dzīvē nozīmīgajā un iemīļotajā festivālā kā ierasti piedalījās prāvs dalībnieku pulks, turklāt papildus tam notika arī Baltijas valstu simtgadei veltīts savstarpējais mačs pie 100 galdiņiem. Festivāla laikā tika pieminēts pāragri mirušais Lietuvas lielmeistars Aloizs Kveinis, kurš Liepājā bija biežs viesis. 

Mačam ar Lietuvu, kura laika kontrole bija 45 minūtes uz partiju plus 15 sekundes par gājienu, šoreiz Latvijas spēlētāji bija krietni labāk sagatavojušies un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 60,5 pret 39,5, revanšējoties par neveiksmēm iepriekšējos valstvienību mačos.

Open turnīrā (15+5) uzvarēja Igaunijas lielmeistars Kaido Kulaots ar 10 punktiem no 13 iespējamiem, aiz sevis atstājot starptautisko meistaru Tomu Laurušu no Lietuvas un ASV pārstāvi no Igaunijas, lielmeistaru Janu Elvestu ar attiecīgi 10 un 9,5 punktiem. Šim turnīram 4. vieta gan arī bija veiksmīga, jo tās ieguvējs Latvijas lielmeistars Toms Kantāns kopā ar pirmo trīs vietu laureātiem kvalificējās Superturnīram. 

Ātrspēles turnīrā (3+2) pēc 13 kārtām pa 10,5 punktiem bija ieguvuši trīs spēlētāji, tomēr papildrādītāji labvēlīgāki bija starptautiskajam meistaram no Lietuvas Tomam Laurušam. Otrais palika Latvijas lielmeistars Igors Kovaļenko, bet trešais – starptautiskais meistars Paulus Pultinēvičus no Lietuvas. 

Komandu turnīrā (15+5) uzvarēja vienība “Terrabalt”. 14 komandu konkurencē tai tika uzvaras visos septiņos mačos. Sudrabu izcīnīja Viļņas “MRU-ROSK Consulting”, bet bronza pienācās Rīgas Tehniskajai universitātei. “Terrabalt” (kapteinis – Āris Ozoliņš) spēlēja lielmeistars Ņikita Meškovs (Latvija), lielmeistars Melis Kaņeps (Igaunija), Fide meistars Arturs Bernotas (Latvija) un Fide meistars Dmitrijs Tokranovs (Latvija). 

Par Superturnīra (15+5) uzvarētāju kļuva Vāciju pārstāvošais Latvijas šaha audzēknis lielmeistars Daniels Fridmans, kurš 9 partijās ieguva 6 punktus, desmit šahistu apļa turnīrā par puspunktu apsteidzot starptautisko meistaru Tomasu Lauruši (Lietuva) un lielmeistaru Kaido Kulaotu (Igaunija). 

Vairāk informācijas par “Liepājas Rokādi un Latvijas – Lietuvas maču var atrast Latvijas Šaha federācijas mājaslapā.

Jāatzīmē, ka vēl augustā no 6. līdz 12. datumam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies Ziemeļeiropā lielākais starptautiskais šaha festivāls “RTU Open 2018”, bet no 19. līdz 30. datumam turpat Ķīpsalā notiks Eiropas jauniešu šaha čempionāts. Pa vidu abiem šiem notikumiem, 18. augustā Valkā notiks mačs Latvija-Igaunija pie 100 galdiņiem.

No comments