Lielmeistara Jāņa Klovāna 10. piemiņas kausa rezultāti

Online turnīri Piemiņas turnīrs

Sestdien, 10. aprīlī, interneta šaha platformā lichess.org notika izcilā lielmeistara un trenera, deviņkārtējā Latvijas un trīskārtējā pasaules senioru čempiona Jāņa Klovāna piemiņas turnīrs, kurā piedalījās patīkami liels dalībnieku skaits, 135 spēlētāji.

Turnīra interneta saite: https://lichess.org/swiss/k0QEat3x 

Turnīrs tika izspēlēts pēc Šveices sistēmas, 7 kārtās ar apdomas laiku 7 minūtes uz visu partiju plus 5 sekundes par katru izdarīto gājienu. Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu, cīņā par uzvaru turnīrā pat zaudēts puspunkts varēja izrādīties izšķirošs. Galvenie turnīra favorīti – lielmeistars un Fide meistari arī ieņēma pirmās trīs vietas, bet pats vietu sadalījums tika praktiski izšķirts tikai pēdējās kārtas partijā, kurā ar baltajiem spēlēja FM Arturs Bernotas, bet ar melnajiem spēlēja GM Toms Kantāns. Nonākot ļoti grūtā pozīcijā, ar veiksmes palīdzību tomēr Toms Kantāns spēja izglābt minēto partiju un nospēlēt neizšķirti. Rezultātā par turnīra uzvarētāju, iegūstot 6,5 punktus kļuva GM Toms Kantāns, otro vietu arī ar 6,5 punktiem, bet sliktākiem papildrādītājiem ieguva FM Sergejs Kļimakovs, savukārt trešo vietu ar 6 punktiem ieguva FM Arturs Bernotas.

Labākās dāmas balvu ar 5,5 punktiem ieguva WFM Renāte Vidruska. 

U-18 grupā zēniem ar 6 punktiem uzvarēja Artjoms Zajakins, bet meitenēm šajā grupā labākā bija Agnesa Ter-Avetisjana ar 5 punktiem. 

U-12 grupā zēniem ar 5 punktiem uzvarēja Artjoms Tolmačevs, bet meitenēm šajā grupā labākā bija Marija Kuzņecova ar 4,5 punktiem. 

Vecuma grupā 65+ (dzimšanas gads 1956. vai agrāks) ar 5 punktiem uzvarēja WFM Līga Ungure. 

Vecuma grupā 50+ (dzimšanas gads 1971. vai agrāks) ar 5,5 punktiem uzvarēja MK Uldis Melderis. 

Aicinām visus laureātus sazināties ar Rīgas Šaha skolu un, personīgi vai pārstāvim ierodoties, saņemt balvas – kausu un diplomu!

Iepriekšējo sacensību uzvarētāji:
2021. Toms Kantāns

2019. Ņikita Meškovs
2018. Vladimirs Svešņikovs
2017. Deniss Nikolajevs
2016. Toms Kalniņš
2015. Arturs Neikšāns
2014. Arturs Neikšāns
2013. Arturs Neikšāns
2012. Jevgēņijs Svešņikovs
2011. Guntars Antoms

No comments