Lielisks sākums simultānspēles seansiem!

Pasākumi

Latvijas Šaha federācija sadarbībā ar Rīgas šaha skolu ir uzsākusi rīkot pasākumus labāko Latvijas jauno šahistu meistarības līmeņa celšanai. 31. janvārī Rīgas Šaha skolā notika divi simultānspēles seansi ar pulksteņiem.

Starptautiskais Lielmeistars Ņikita Meškovs deva seansu pie 12 galdiņiem un starptautiskais Meistars Vitālijs Samoļins pie 8 galdiņiem.

Laika kontrole 90 minūtes 40 gājieniem plus 30 sekundes gājienam. Pēc 40. gājiena partija tiek novērtēta. Jauniešiem arī ir stimuls censties. Par uzvaru seansā balvā grants – 3 stundu treniņš ar Lielmeistaru Ņikitu Meskovu. 

Partijas bija ļoti sasprindzinātas, interesantas. Daudziem jauniešiem tā bija pirmā tikšanās ar augstas klases šahistiem. Viņi ļoti centās, saprata, ka kļūdas netiks piedotas.

Latvijas Šaha federācijas pārstāvis FM  Matīss Mustaps teica, ka šādi seansi būs vismaz reizi mēnesī. Lūgums Latvijas labākajiem šahistiem sniegt šādus simultānspēles seansus. Liels paldies Ņikitam un Vitālijam par ieguldījumu jauno šahistu izaugsmē! Tagad  jāseko kārtīgam treneru un audzēkņu darbam. Partijas ir jāizanalizē, jālabo kļūdas. Uz seansiem tiks aicināti jaunieši, kuri vēlas celt meistarības līmeni.

 

No comments