Latvijas Skolu šaha olimpiādes Kurzemes finālā uzvarētāji galvenokārt Kuldīgas un Liepājas skolēni

Klātienes turnīri

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona finālā tikās 128 skolēni.

Kuldīgā spēlēja skolēni no Kuldīgas, Skrundas, Liepājas, Grobiņas, Rucavas, Pāvilostas, Ventspils, Dundagas un Talsiem, un 18 labākie no viņiem tālāk cīnīsies Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā Rīgā, kurā spēlēs ap 300 jauniešu.

 “Gudram būt šodien ir stilīgi! Vēlam jums veiksmīgas sacensības un ne tikai – lai izdodas iepazīt jaunus draugus, kā arī brīvajā laikā apmeklēt Ventas rumbu, kur pašreiz lido zivis!” atklājot Latvijas Skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona finālu, teica Kuldīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Viktors Gotfridsons.

Pēc izspēlētajām septiņām Kurzemes reģiona fināla spēlēm skolēniem simultāna spēli ar rezultātu 7:0 aizvadīja Latvijas čempiones šahā sievietēm – lielmeistare Ilze Bērziņa un bijusī kuldīdzniece, FIDE meistare šahā Linda Krūmiņa, kā arī ar 7,5:0,5 meistarkandidāts, ļoti pieredzējušais Kuldīgas šaha treneris Viktors Šteinbergs. “Jāatzīmē, ka trenerim pretī varēja sēsties visi, tikai ne Kuldīgas bērni, jo gribējām dot iespēju ciemiņiem uzspēlēt ar šo treneri, bet pret Latvijas čempionēm sēdās visi pilsētu un šaha centru pārstāvji,” skaidro Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore Nellija Maklakova.

Tāpat pēc sacensībām notika arī šaha uzdevumu risināšanas konkurss, kurā 20 dalībniekiem bija iespēja risināt šaha uzdevumus no Lindas Krūmiņas un Ilzes Bērziņas partijām, kuras jauno šahistu veikumu novērtēja: “Bērni ļoti labi tika galā un uzdevumus atrisināja ar lielu entuziasmu!”

Latvijas Skolu šaha olimpiādes organizatori pateicas Kurzemes šaha treneriem, kuri rūpējās, lai bērni varētu piedalīties šajās vērienīgajās sacensībās.

Uzvarētāji:

1.-.4.klašu grupa meitenēm

1.vieta Aļesja Vasiļēviča, Liepājas 12.vidusskola
2.vieta Elīza Marisa Vītoliņa, Kuldīgas Centra vidusskola
3.vieta Milana Nikandrova, Liepājas 7.vidusskola

1.-.4. klašu grupa zēniem

1.vieta Renārs Prūsis, Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskola
2.vieta Benjamins Emanuēls Pupiņš, Rīgas katoļu ģimnāzija (tālmācība, dzīvo Kuldīgā)
3.vieta Krists Vilnītis, Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskola

5.-9.klašu grupa meitenēm
1.vieta Ance Reiha, Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskola
2.vieta Alise Aleksandra Griškēviča, Pāvilostas vidusskola
3.vieta Elīna Bagātā, Liepājas 5.vidusskola

5.-9.klašu grupa zēniem
1.vieta Artjoms Brojs, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola
2.vieta Gļebs Ļeonovs, Liepājas 7.vidusskola
3.vieta Matīss Vīksna, Dundagas vidusskola

10.-12.klašu grupa meitenēm

1.vieta Vanesa Pļavarāja, Kuldīgas Centra vidusskola
2.vieta Valērija Nikola Āboltiņa, Kuldīgas Centra vidusskola
3.vieta Rēzija Kudore, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību skola

10.-12.klašu grupa zēniem
1.vieta Maksims Batirevs, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola
2.vieta Vladimirs Zeņko, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola
3.vieta Artjoms Gudkovs, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola

No comments