Latvijas klubu kausa izcīņā uzvar “Rīgas Šaha skolas” komanda

Klātienes turnīri

3. decembrī Joker kluba telpās Rīgā, Katrīnas ielā 12 norisinājās Latvijas klubu kausa izcīņa šahā. Turnīra organizētājs – Latvijas Šaha Federācija.

Šis ātrā šaha komandu turnīrs tika izspēlēts 7 kārtās ar apdomas laiku 15 minūtes uz partiju plus 10 sekundes par katru izdarīto gājienu. Komandas katrā kārtā savā starpā cīnījās pie pieciem galdiņiem, no kuriem viens bija dāmu galdiņš. 

Turnīrā piedalījās 17 komandas un 94 spēlētāji gan no Latvijas, gan ārzemēm. Par uzvarētājiem kļuva “Rīgas Šaha skolas” komanda, kas ieguva 12 komandu jeb lielos punktus, piecus mačus uzvarot un divos nospēlējot neizšķirti. Komandā spēlēja Arturs Neikšāns, Ņikita Meškovs, Toms Kantāns, Valdis Troņenkovs un Anna Kantāne.  

Izšķirošie mači “Rīgas Šaha skolas” komandas uzvaras sasniegšanai bija tie, kuros tika nospēlēts neizšķirti, jo pārējos tika gūtas uzvaras ar 3,5 punktiem vai vairāk. Tā 3. kārtas mačā pret komandu “Latvijas Šaha klubs” svarīgu uzvaru guva Arturs Neikšāns, bet 6. kārtas mačā pret komandu “Daugava Chess (Daugavpils)” uzvarēja gan Arturs Neikšāns, gan Anna Kantāne.

Otro vietu komandām ar 11 punktiem ieguva “Latvijas Šaha klubs” (Igors Kovaļenko, Jevgēnijs Svešņikovs, Vladimirs Svešņikovs, Dmitrijs Pogrebnojs, Viktorija Ņi).

No comments