Latvijas jauniešu komandu čempionātā “Šaha lietus” dominē treneres Tatjanas Voronovas audzēkņi

Klātienes turnīri

18. un 19. maijā Rīgas Šaha skolā notika komandu turnīrs jauniešiem “Šaha lietus”.

Komandu sastāvā bija 4 spēlētāji no 13 līdz 18 gadu vecumam, no kuriem vismaz vienai bija jābūt meitenei, kas izņēmuma gadījumā drīkstēja būt arī jaunāka. 

Drīkstēja būt arī rezervisti. Visi vienas komandas dalībnieki bija viena trenera sagatavoti. Turnīrā piedalījās 13 komandas un 60 dalībnieki.

Turnīrs tika izspēlēts 7 kārtās, laika kontrole: 25 minūtes uz partiju katram dalībniekam + 10 sekundes par gājienu. Turnīrā tika apskaitīts FIDE ātrā šaha reitings. Par uzvarētājiem ļoti pārliecinoši kļuva komanda “Vertikāle – 1” , kas ieguva 27 punktus no 28 iespējamiem un svinēja uzvaras visos 7 mačos. Tās sastāvā spēlēja NM Rihards Bekasovs (6 no 7), MK Arsens Bataševs (5 no 5), MK Aleksandrs Brikers (7 no 7), I Arina Petrovska (4 no 4), MK Grigorijs Morozļi (2 no 2) un I Anastasija Parhomenko (3 no 3), trenere Tatjana Voronova, Rīgas Šaha skola.

Otro vietu ieguva komanda “Baltie” ar 17 punktiem, spēlētāji MK Madara Golsta (4 no 7), MK Artis Alainis (4,5 no 7), I Dāvids Pikšis (3,5 no 7), MK Ramona Golsta (2 no 3) un I Anna Krista Kipļuka (3 no 4), treneris Aivars Stašāns, Rīgas Šaha skola.

Trešo vietu ar 16,5 punktiem ieguva vēl viena Tatjanas Voronovas trenētā komanda “Vertikāle – 2” , kuras dalībnieki bija MK Daniels Janovskis (3 no 6), I Roberts Sevastjanovs (3 no 5), I Jevgenijs Fiļipovs (4,5 no 6), MK Artjoms Vissarionovs (2 no 4) un I Jekaterina Hlopkova (4 no 7).

Individuāli labākie pie galdiņiem:
1. galdiņš
1. NM Rihards Bekasovs (6 no 7), “Vertikāle – 1”
2. I Arsenijs Ovčinkins (5 no 6), “Saint Hikaru”
3. I Artjoms Burenkovs (4,5 no 6), BJC “Daugmale”

2. galdiņš
1. MK Arsens Bataševs (5 no 5), “Vertikāle – 1”
2. I Raivis Kristiāns Pakalns (5 no 7), “Drošie”
3. MK Artis Alainis (4,5 no 7), “Baltie”

3. galdiņš
1. MK Aleksandrs Brikers (7 no 7), “Vertikāle – 1”
2. I Jevgenijs Filipovs (4,5 no 6), “Vertikāle – 2”
3. I Emīls Jānis Mieriņš (5 no 7), “Drošie”

Meiteņu galdiņš
1. I Marija Spirkova (4,5 no 6), “ARchess klubs”
2. I Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (3,5 no 5), BJC “Daugmale”
3. I Sofija Sergejeva (4,5 no 7), “Kaissa”

No comments