Latvijas jauniešu atlases turnīra U-8 fināla un U-10 pusfināla rezultāti

Klātienes turnīri

18. -20. janvārī Rīgas Šaha skolā norisinājās 2019. gada Latvijas jauniešu šaha čempionāta, atlases sacensību Pasaules un Eiropas jauniešu čempionātiem, fināls U-8 atklātajā grupā, kā arī pusfināls U-10 grupā. 

U-8 grupā piedalījās 5 spēlētāji, kuri savā starpā izspēlēja divu apļu riņķa sistēmas turnīru ar apdomas laiku 30 minūtes  uz visu partiju katram dalībniekam + 30 sekundes par katru izdarīto gājienu. Turnīrā pārliecinoši pirmo vietu ar 7 punktiem no 8 iespējamiem izcīnīja Romans Tolmačevs, uzlabojot savu pērnā gada rezultātu, kad viņš ieguva otro vietu. Otro vietu ar 5 punktiem ieguva Nikolajs Platonovs, bet trešais bija Toms Jeronovičs ar 4 punktiem. 

Pusfinālā U-10 grupā piedalījās 36 dalībnieki, kuru mērķis bija iekļūt labāko astotniekā, lai kvalificētos finālam. Šis turnīrs tika izspēlēts pēc Šveices sistēmas, 7 kārtās. Apdomas laiks bija 30 minūtes līdz partijas beigām katram dalībniekam + 30 sekundes par gājienu. Par uzvarētāju kļuva Aleksandrs Karasevičs ar 6,5 punktiem, precīzi atkārtojot iepriekšējā gada sasniegumu. Otro vietu ieguva Matvejs Savkovs ar 6 punktiem, trešo vietu ar 5,5 punktiem ieguva Vadims Aleidzāns. Piecus punktus ieguva un 4.-6. vietu izcīnīja attiecīgi Igors Parhomenko, Victors Jovanovičs un Daniils Harlamovs. Arī 4,5 punkti bija trijiem spēlētājiem, no kuriem pirmie divi veiksmīgi iekļuva labāko astotniekā, attiecīgi, Reinis Valdats un Rainers Lapiņš. Savukārt Kristiāns Vārpiņš ierindojās 9. vietā un var kandidēt uz vietu finālā, ja kāds no tur iekļuvušajiem tomēr tajā nespēlēs.

Finālam kvalificējušies dalībnieki U-10 grupā:

1. Miķelis Vingris (labāko trijnieks 2017. un 2018. gada finālos un 2018.gada Rīgas jauniešu atklātās meistarsacīkstes);

2. Artjoms Tolmačevs (2018.gada Rīgas Šaha skolas atklātais čempionāts un 2018. gada Baltic Open).

3. Aleksandrs Karasevičs (2019. gada atlases pusfināls)

4. Matvejs Savkovs (2019. gada atlases pusfināls)

5. Vadims Aleidzāns (2019. gada atlases pusfināls)

6. Igors Parhomenko (2019. gada atlases pusfināls)

7. Victors Jovanovičs (2019. gada atlases pusfināls)

8. Daniils Harlamovs (2019. gada atlases pusfināls)

9. Reinis Valdats (2019. gada atlases pusfināls)

10. Rainers Lapiņš (2019. gada atlases pusfināls) 

No comments