Klasifikāciju turnīru rezultāti iesācējiem, IV un III sporta klasēm, 22.01.2022.

Online turnīri

22.janvārī online šaha platformā Lichess tika aizvadīti šogad pirmie klasifikācijas turnīri iesācējiem, IV un III sporta klasēm. Kopā piedalījās 289 dalībnieki, no tiem 78 iesācēju grupā, 126 IV sporta klašu grupā un 85 III sporta klašu grupā.

Par uzvarētāju iesācēju grupā ar 7 izcīnītiem punktiem kļuva Ivans Gordins, 2.vietā ar tikpat punktiem ierindojās Marks Pizelis, trešā vietā ar 6,5 punktiem Nikolas Ļeonovs. Labākās meiteņu vietas tika sadalītas sekojoši 1.vieta ar 6 punktiem Alisai Korhovai un ar tikpat punktiem 2.vieta Rūtai Šupiņai, savukārt 3.-6.vietu ar 5 punktiem secīgi sadalīja Sofija LiepiņaKarmena BankovskaTaisija Sinakova un Lea Bazanova.

Lai izpildītu IV sporta klases normu iesācēju grupā nepieciešams izcīnīt 60% punktu un netiek ieskaitīti punkti par vēlu pievienošanos, kad Lichess piešķir 1/2, kā arī klasifikācijai netiek ieskaitīta partija, kurā pretinieks nav veicis gājienu, attiecīgi šoreiz dažiem dalībniekiem sasniedzot 5 punktu jeb 60% robežu sporta klases norma netika apstiprināta.

 

IV sporta klases normu izpildīja sekojoši dalībnieki: Ivans Gordins, Marks Pizelis, Nikolas Ļeonovs, Semjons Lukašovs, Alisa Korhova, Vadims Dudkovs, Rūta Šupiņa, Martins Daniels Stikuts, Mārcis Krampis, Ralfs Lūsis, Davids Golubevs, Vladimirs Šmalijs, Gustavs Puškašs, Oskars Pakula, Vladislavs Grigorenko, Aimans Avads, Lūkass Grūzītis, Karmena Bankovska, Kārlis Janvars, Lea Bazanova.

 

Viskuplākais dalībnieku pulks 126 censoņi izveidojās IV sporta klašu grupā, kurā par absolūtu uzvarētāju ar 8 punktiem 8 spēlēs kļuva Aksels Lukševics, 2.vietā ar 7 punktiem Makss Gailums, 3.-4.vietu ar 6,5 punktiem dalīja Hektors Kasperovičs un Matīss Rubulis. Par labāko meiteni ar izcīnītiem 6 punktiem IV sporta klašu grupā kļuva Valērija Pochverija, 2.-3.vietu ar 5,5 dalīja Laura Kromāne un Kristianna Golovaca.

III sporta klases normai bija nepieciešams izcīnīt 75% punktu 8 spēlēs jeb vismaz 6 punkti. Un šajā grupā III sporta klašu normu sasniedza sekojoši dalībnieki: Aksels Lukševics, Makss Gailums, Hektors Kasperovičs, Matīss Rubulis, Roberts Zacmanis, Juris Alksnis, Dmitrijs Barasovs, Daniels Cimbers, Māris Freibergs, Andrejs Ivanovs, Valērija Pochverija, Valters Krūmiņš, Jevgēnijs Molčanovs, Artjoms Berestovs.

Vissīvākās cīņas notika III sporta klašu grupā, kurā arī visaugstākā likme – iespēja tikt pie II sporta klases. III sporta klašu grupā 1.-3.vietu ar 7 punktiem dalīja trīs dalībnieki, kur par uzvarētāju, pateicoties labākam koeficientam kļuva Kristaps Lāss, 2.vietā Uģis Polis un 3.vietā Normunds Martinsons. Labākā meiteņu vērtējumā ar izcīnītiem 6 punktiem bija Arnita Jaunzeme, 2.vieta ar 5 punktiem Lea Treigute un 3.vietā Marta Groma, viņas kontā 4 punkti.

II sporta klases normai bija nepieciešams izcīnīt 75% punktu 8 spēlēs jeb vismaz 6 punkti un šoreiz II sporta klašu normu izpildīja sekojoši dalībnieki: Kristaps LāssUģis Polis, Normunds Martinsons, Andris Sarbantovičs, Ēriks Krasņikovs, Henrijs Tavars, Gerberts Balcevičs, Artūrs Voitovs, Arnita Jaunzeme, Kaspars Damis.

Savukārt, janvāra izskaņā notikušais II sporta klašu turnīrs vēl tiek rūpīgi izvērtas izspēlētās partijas un rezultātus vēl nav iespējams apstiprināt.

No comments