Klasifikācijas turnīrs II sporta klasēm

Klātienes turnīri

No 9. līdz 11. februārim Rīgas Šaha skolā notika II sporta klašu klasifikācijas turnīrs, kas noslēdzās ar ļoti blīviem rezultātiem tabulas augšdaļā.

Šis turnīrs, kurā piedalījās 48 dalībnieki, tika izspēlēts 7 kārtās un par pirmo vietu izvērtās ļoti sīva cīņa. Galarezultātā pirmo piecu vietu īpašnieki spēja iekrāt 5,5 punktus un labākie papildrādītāji bija Jurģim Jurkštam, kurš līdz ar to kļuva arī par turnīra uzvarētāju. Otro vietu ieguva Iļja Tomkovičs, bet trešo vietu – Atis Hermanis. Ceturto vietu ieguva Marats Francs, bet piekto – Ņikita Nagibins. Visi iepriekšminētie spēlētāji tika arī pie I sporta klases normas.

Turnīra rezultāti

I sporta klases izpildes nosacījumi:

Nepieciešamie priekšnoteikumi – divu I klases normu izpildīšana. Lai iegūtu katru no I sporta klases normām un iegūtu I sporta klasi jāizpilda attiecīgi kritēriji: 

I sporta klases norma turnīrā: partijās ar šahistiem ar I sporta klasi un MK ar Latvijas reitingu, kas nav zemāks par 2050 jāiegūst 25%, partijās ar pārējiem I un MK – 50%, partijās ar II klases šahistiem – 75%. 

Individuālā riņķa turnīrā jābūt izspēlētām vismaz 9 partijām. 

Individuālā turnīrā pēc Šveices sistēmas jābūt izspēlētām vismaz 7 partijām. 

Komandu sacensībās jābūt izspēlētām vismaz 7 partijām. 

Partiju pieraksts obligāts, minimālais apdomas laiks katram dalībniekam 1 stunda uz 60 gājieniem. 

Divas I sporta klases normas ir jāizpilda divu gadu laikā.

No comments