Klasifikācijas turnīrs II sporta klasēm

Klātienes turnīri

No 13. līdz 15. aprīlim Rīgas Šaha skolā notika II sporta klašu klasifikācijas turnīrs, kurā diviem spēlētājiem izdevās tikt pie I sporta klases balles. 

Šis turnīrs, kurā piedalījās 24 dalībnieki, tika izspēlēts 7 kārtās ar laika kontroli 30 minūtes uz visu partiju + 30 sekundes par gājienu. Lai iegūtu I sporta klases balli, bija jāiegūst vismaz 5,5 punkti. Demonstrējot pārliecinošu sniegumu, pirmo vietu izcīnīja Marija Spirkova ar 6,5 punktiem. Otro vietu ieguva Nils Maskalāns ar 5,5 punktiem, tomēr tā kā viņam tika uzvara bez spēles pret Ņikitu Obrazcovu, kurš nebrīdinot neieradās uz spēli, tad pirmās sporta klases balles iegūšana diemžēl jāatliek uz citu turnīru. Trešais ar 5,5 punktiem bija Stefans Prudņikovs.

Turnīra rezultāti

I sporta klases izpildes nosacījumi:

Nepieciešamie priekšnoteikumi – divu I klases normu izpildīšana. Lai iegūtu katru no I sporta klases normām un iegūtu I sporta klasi jāizpilda attiecīgi kritēriji: 

I sporta klases norma turnīrā: partijās ar šahistiem ar I sporta klasi un MK ar Latvijas reitingu, kas nav zemāks par 2050 jāiegūst 25%, partijās ar pārējiem I un MK – 50%, partijās ar II klases šahistiem – 75%. 

Individuālā riņķa turnīrā jābūt izspēlētām vismaz 9 partijām. 

Individuālā turnīrā pēc Šveices sistēmas jābūt izspēlētām vismaz 7 partijām. 

Komandu sacensībās jābūt izspēlētām vismaz 7 partijām. 

Partiju pieraksts obligāts, minimālais apdomas laiks katram dalībniekam 1 stunda uz 60 gājieniem. 

Divas I sporta klases normas ir jāizpilda divu gadu laikā.

No comments