Klasifikācijas turnīrs iesācējiem

Klātienes turnīri

Rīgas Šaha skolā 9. un 10. novembrī norisinājās klasifikācijas turnīrs iesācējiem, kurā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits, proti, 87 un par uzvarētāju šajā lielajā konkurencē kļuva Aleksandrs Jesiļevskis. Turnīra rezultāti. 

Divās dienās kopā tika izspēlētas 8 kārtas pēc Šveices sistēmas un galarezultātā vislielāko punktu skaitu un pirmo vietu ieguva Aleksandrs Jesiļevskis, kurš no 8 partijām 7 svinēja uzvaru un 1 cīnījās neizšķirti, tādējādi tiekot pie 7,5 punktiem. Otro vietu ar 7 punktiem dalīja 2 spēlētāji, šādos gadījumos augstākā vietā ierindojas tas spēlētājs, kuram ir lielāka pretinieku iegūto punktu summa jeb koeficients. Līdz ar to, otro vietu ieguva Martins Šolins, bet trešo vietu ieguva Uvis Priede.

Labākā meitene turnīrā bija Erika Bogdanova, otro vietu ieguva Alise Ostrovska, bet trešajā vietā ierindojās Eliza Bogdanova, visām 5 punkti. 

Lai izpildītu IV sporta klasi, bija nepieciešams savākt vismaz 60% punktu, kas 8 partiju gadījumā ir 5 punkti. Situācijās, kad ir bijusi uzvara bez spēles, no atlikušajām 7 partijām jāiegūst 4,5 punktus, jeb kopā 5,5 punktus. 

No comments